fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Реакція бізнесу на відставку Голови НБУ

02/ 07/ 2020
  Вчора стало відомо, що голова Національного банку Яків Смолій написав та подав президенту України Володимиру Зеленському заяву про звільнення, як зазначають в НБУ, через «систематичний політичний тиск». Європейська Бізнес Асоціація глибоко схвильована ситуацією, що відбувається навколо НБУ та його керівництва. Так, тиск на представників НБУ є негативним сигналом для іноземних інвесторів та міжнародних компаній, що працюють в Україні, оскільки ставлять під питання безпеку, справедливість та рівність усіх перед законом в Україні. Бізнес вкотре звертає увагу, що забезпечення незалежності Національного банку, збереження макроекономічної стабільності та сталого економічного зростання України мають бути непохитними пріоритетами влади.  Прозорий, стабільний та конкурентний фінансовий сектор – важлива складова економічного зростання країни та збереження її макроекономічної стабільності. Водночас, чітка, зрозуміла та послідовна політика сприяють вищій довірі як бізнесу, так і потенційних інвесторів, що є невідємною умовою, аби досягнути амбітної мети та розвитку. Тому, бізнес закликає не допустити відкату назад розпочатих у фінансовому секторі реформ, продовжувати розпочату політику та забезпечити подальшу незалежність НБУ. Крім того, надзвичайно важливою є кандидатура голови Центробанку – професіонала своєї справи, метою якого буде дійсно результат та продовження розпочатих реформ. Адже якщо дивитись на минулі роки, Національний банк забезпечив значне зниження інфляції, провів валютну лібералізацію, оздоровив банківську систему, тощо. Тож бізнес-спільнота сподівається, що влада розуміє всі можливі наслідки відставки голови НБУ та закликає Президента України взяти цю ситуацію під особистий контроль. Адже зараз важливо убезпечити країну від появи нових негативних чинників, які дестабілізують економіку, сповільнюють інвестиційну активність та економічне зростання, тим паче, в кризовій ситуації, що виникла у зв’язку з пандемією. Сподіваємось, голос бізнесу буде почуто і країні вдасться оминути непоправних негативних наслідків!        

Вчора стало відомо, що голова Національного банку Яків Смолій написав та подав президенту України Володимиру Зеленському заяву про звільнення, як зазначають в НБУ, через «систематичний політичний тиск».

Європейська Бізнес Асоціація глибоко схвильована ситуацією, що відбувається навколо НБУ та його керівництва. Так, тиск на представників НБУ є негативним сигналом для іноземних інвесторів та міжнародних компаній, що працюють в Україні, оскільки ставлять під питання безпеку, справедливість та рівність усіх перед законом в Україні.

Бізнес вкотре звертає увагу, що забезпечення незалежності Національного банку, збереження макроекономічної стабільності та сталого економічного зростання України мають бути непохитними пріоритетами влади. 

Прозорий, стабільний та конкурентний фінансовий сектор – важлива складова економічного зростання країни та збереження її макроекономічної стабільності. Водночас, чітка, зрозуміла та послідовна політика сприяють вищій довірі як бізнесу, так і потенційних інвесторів, що є невід’ємною умовою, аби досягнути амбітної мети та розвитку.

Тому, бізнес закликає не допустити відкату назад розпочатих у фінансовому секторі реформ, продовжувати розпочату політику та забезпечити подальшу незалежність НБУ. Крім того, надзвичайно важливою є кандидатура голови Центробанку – професіонала своєї справи, метою якого буде дійсно результат та продовження розпочатих реформ. Адже якщо дивитись на минулі роки, Національний банк забезпечив значне зниження інфляції, провів валютну лібералізацію, оздоровив банківську систему, тощо.

Тож бізнес-спільнота сподівається, що влада розуміє всі можливі наслідки відставки голови НБУ та закликає Президента України взяти цю ситуацію під особистий контроль. Адже зараз важливо убезпечити країну від появи нових негативних чинників, які дестабілізують економіку, сповільнюють інвестиційну активність та економічне зростання, тим паче, в кризовій ситуації, що виникла у зв’язку з пандемією.

Сподіваємось, голос бізнесу буде почуто і країні вдасться оминути непоправних негативних наслідків!

 

 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: