fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Прийнято Закон про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю

12/ 02/ 2018
  6 лютого Верховна Рада України прийняла проект Закону Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю №4666 (далі – Закон). Закон наразі очікує підписання Президентом та, якщо буде підписаний, набуде чинності через три місяці з дня його офіційного опублікування. Законом передбачено багато важливих нововведень стосовно питань створення, діяльності та управління товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю (далі – Товариство). Диспозитивність. В порівнянні з чинним законодавством, Законом значно розширений перелік питань, що можуть бути врегульовані статутом Товариства. Водночас, зведено до мінімуму кількість норм імперативного характеру, від положень яких відступати заборонено. Окреме місце в регулюванні відносин між учасниками Товариства відведено корпоративному договору, укладення якого за діючим законодавством є практично неможливим, що є однією з основних причин регулювання питань управління Товариствами в корпоративних угодах, укладених за іноземним правом на рівні закордонних холдингів. Скасування ряду обмежень. Закон передбачає скасування деяких існуючих обмежень щодо Товариств. В першу чергу, мова йде про заборону на зарахування вимог учасника до Товариства в обмін на звільнення від обов’язку внесення вкладу до статутного капіталу (так звана конвертація боргу в капітал). Окрім цього, скасовується заборона на одноосібне володіння кількома Товариствами, а також заборона Товариству мати єдиним учасником господарське товариство, учасником якого є одна особа. Удосконалення існуючого регулювання діяльності Товариств. З-поміж інших важливих змін, що очікуються з дня набуття чинності Законом, варто відзначити: Введення поняття безвідкличної довіреності учасника Товариства Запровадження механізму звернення стягнення на частку в статутному капіталі Товариства Скасування гранично допустимої кількості учасників Товариства та вимоги підписання статуту усіма його учасниками, що повинно розблокувати можливість перетворення акціонерних товариств в товариства з обмеженою відповідальністю Очікується, що протягом року з дати набуття Законом чинності діючі Товариства приведуть свої статути у відповідність до вимог Закону, а державна реєстрація відповідних змін здійснюватиметься безкоштовно. У випадку виникнення будь-яких запитань, прохання звертатися до Алли Козаченко, юридичного директора та керівника практики корпоративного права та M&A, та Андрія Жупанина, юриста практики корпоративного права та M&A.

6 лютого Верховна Рада України прийняла проект Закону “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю” №4666 (далі – Закон). Закон наразі очікує підписання Президентом та, якщо буде підписаний, набуде чинності через три місяці з дня його офіційного опублікування. Законом передбачено багато важливих нововведень стосовно питань створення, діяльності та управління товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю (далі – Товариство).

Диспозитивність

В порівнянні з чинним законодавством, Законом значно розширений перелік питань, що можуть бути врегульовані статутом Товариства. Водночас, зведено до мінімуму кількість норм імперативного характеру, від положень яких відступати заборонено. Окреме місце в регулюванні відносин між учасниками Товариства відведено корпоративному договору, укладення якого за діючим законодавством є практично неможливим, що є однією з основних причин регулювання питань управління Товариствами в корпоративних угодах, укладених за іноземним правом на рівні закордонних холдингів.

Скасування ряду обмежень

Закон передбачає скасування деяких існуючих обмежень щодо Товариств. В першу чергу, мова йде про заборону на зарахування вимог учасника до Товариства в обмін на звільнення від обов’язку внесення вкладу до статутного капіталу (так звана “конвертація боргу в капітал”). Окрім цього, скасовується заборона на одноосібне володіння кількома Товариствами, а також заборона Товариству мати єдиним учасником господарське товариство, учасником якого є одна особа.

Удосконалення існуючого регулювання діяльності Товариств

З-поміж інших важливих змін, що очікуються з дня набуття чинності Законом, варто відзначити:

  • Введення поняття безвідкличної довіреності учасника Товариства
  • Запровадження механізму звернення стягнення на частку в статутному капіталі Товариства
  • Скасування гранично допустимої кількості учасників Товариства та вимоги підписання статуту усіма його учасниками, що повинно розблокувати можливість перетворення акціонерних товариств в товариства з обмеженою відповідальністю

Очікується, що протягом року з дати набуття Законом чинності діючі Товариства приведуть свої статути у відповідність до вимог Закону, а державна реєстрація відповідних змін здійснюватиметься безкоштовно.

У випадку виникнення будь-яких запитань, прохання звертатися до Алли Козаченко, юридичного директора та керівника практики корпоративного права та M&A, та Андрія Жупанина, юриста практики корпоративного права та M&A.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: