fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Протокол 2015 року про внесення змін до Угоди про уникнення подвійного оподаткування між Україною та Кіпром набере чинності з 1 січня 2020 року

24/ 12/ 2019
  Після ратифікації Протоколу Україною Міністерство закордонних справ України оголосило, що відповідні міждержавні процедури щодо введення в дію Протоколу були завершені 28 листопада 2019 року (Лист Міністерства закордонних справ № 72/14-612/1-3120 від 5 грудня 2019 року). Тому Протокол набуде чинності з 1 січня 2020 року. В додаток до нашого попереднього коментаря на цю тему, а також змін ставок та умов для дивідендів та процентних доходів, ще одна помітна зміна стосується оподаткування приросту капіталу. Протокол передбачає, що доходи від відчуження акцій у компаніях (що не повинні застосовуватися до корпоративних прав у товариствах з обмеженою відповідальністю), більше ніж 50% вартості яких прямо або опосередковано повязані з нерухомим майном, розташованим у договірній державі, можуть оподатковуватися в цій державі. Існують певні виключення, повязані з продажем таких акцій. Важливо, що акції від відчуження будь-якого іншого майна (включаючи корпоративні права, крім акцій), а також акції, вартість яких не повязана з нерухомим майном, підлягають оподаткуванню лише в державі, де відчужувач є резидентом, за умови, що ці прибутки підлягають оподаткуванню в цій державі. Це означає, що коли кіпрська компанія відчужує свої корпоративні права у компанії, яка не володіє нерухомістю на Кіпрі, українській компанії, остання повинна буде стягувати український податок на прибуток за ставкою 15%, оскільки ці прибутки на капітал не оподатковуються на Кіпрі. У зворотній ситуації кіпрська компанія не стягуватиме податок на прибуток. Оскільки це положення може розглядатися як менш сприятливе згідно статті 13 (Приріст капіталу) порівняно, наприклад, з Угодою про уникнення подвійного оподаткування між Україною та Малайзією, що була укладена після підписання Протоколу, Кіпр, можливо, буде прагнути переглянути цю статтю. Якщо ви бажаєте дізнатися більше про тему, яка висвітлюється в цій публікації, або про наші послуги, звертайтесь до Олексія Сошенко, Роба Шантца чи Олександра Маркова.

Після ратифікації Протоколу Україною Міністерство закордонних справ України оголосило, що відповідні міждержавні процедури щодо введення в дію Протоколу були завершені 28 листопада 2019 року (Лист Міністерства закордонних справ № 72/14-612/1-3120 від 5 грудня 2019 року). Тому Протокол набуде чинності з 1 січня 2020 року.

В додаток до нашого попереднього коментаря на цю тему, а також змін ставок та умов для дивідендів та процентних доходів, ще одна помітна зміна стосується оподаткування приросту капіталу.

Протокол передбачає, що доходи від відчуження акцій у компаніях (що не повинні застосовуватися до корпоративних прав у товариствах з обмеженою відповідальністю), більше ніж 50% вартості яких прямо або опосередковано пов’язані з нерухомим майном, розташованим у договірній державі, можуть оподатковуватися в цій державі. Існують певні виключення, пов’язані з продажем таких акцій.

Важливо, що акції від відчуження будь-якого іншого майна (включаючи корпоративні права, крім акцій), а також акції, вартість яких не пов’язана з нерухомим майном, підлягають оподаткуванню лише в державі, де відчужувач є резидентом, за умови, що ці прибутки підлягають оподаткуванню в цій державі.

Це означає, що коли кіпрська компанія відчужує свої корпоративні права у компанії, яка не володіє нерухомістю на Кіпрі, українській компанії, остання повинна буде стягувати український податок на прибуток за ставкою 15%, оскільки ці прибутки на капітал не оподатковуються на Кіпрі. У зворотній ситуації кіпрська компанія не стягуватиме податок на прибуток.

Оскільки це положення може розглядатися як менш сприятливе згідно статті 13 (Приріст капіталу) порівняно, наприклад, з Угодою про уникнення подвійного оподаткування між Україною та Малайзією, що була укладена після підписання Протоколу, Кіпр, можливо, буде прагнути переглянути цю статтю.

Якщо ви бажаєте дізнатися більше про тему, яка висвітлюється в цій публікації, або про наші послуги, звертайтесь до Олексія Сошенко, Роба Шантца чи Олександра Маркова.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: