fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Податкова звітність по операціях за корпоративними платіжними картками може бути спрощена

17/ 12/ 2021
  15 листопада Комітет ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики своїм рішенням рекомендував Верховній Раді України прийняти за основу у першому читанні проєкт Закону №4366 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо платіжних послуг. Цей законопроєкт стане послідовним кроком у реформуванні законодавчої бази, що регулює діяльність учасників ринку фінансових послуг, зокрема платіжних. Нагадаємо, що 30 червня 2021 року був прийнятий Закон України «Про платіжні послуги», яким в Україні впроваджуються нові стандарти банківського ринку і платіжних послуг. Відповідно до Висновку Комітету ВРУ, законопроектом 4366 пропонується: Віднести до поняття «дохід з джерелом їх походження з України» дохід надавачів платіжних послуг від здійснення діяльності на платіжному ринку і при цьому не вважати доходами кошти, що отримуються надавачами платіжних послуг від користувачів платіжних послуг для здійснення платіжних операцій; Передбачити можливість сплати податків і зборів електронними грошима; Передбачити можливість здійснення розрахунків за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) з використанням електронних грошей платниками єдиного податку першої-третьої групи; Поширити вимоги щодо можливості відкриття і ведення рахунків клієнтам виключно за умови взяття таких клієнтів на облік у контролюючих органах; поширити відповідальність за порушення строку та порядку подання інформації про відкриття або закриття рахунків на небанківських надавачів платіжних послуг; Віднести до операцій, що не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість, випуск та погашення електронних грошей, а також надання послуг, пов’язаних з виконанням платіжних операцій, що надаються надавачами платіжних послуг, операторами платіжних систем, розрахунково-касовим обслуговуванням. Раніше Комітет з електронних платежів Асоціації також надавав свої рекомендації щодо доопрацювання законопроєкту при підготовці до другого читання. Зокрема, з метою вдосконалення питань оподаткування витрат з корпоративних карт, експерти Асоціації вважають за необхідне скасувати вимогу про обов’язкове надання паперових оригіналів підтверджуючих документів для операцій з корпоративною карткою, а також подовжити часові рамки для надання звітності про платіжні операції, оскільки, на думку експертів Асоціації, чинні терміни часом виявляються занадто стислими для збору відповідної інформації. Сподіваємось на якнайшвидший розгляд законопроєкту у Верховній Раді та прийняття усіх передбачених висновком Комітету ВРУ пропозицій бізнесу!   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

15 листопада Комітет ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики своїм рішенням рекомендував Верховній Раді України прийняти за основу у першому читанні проєкт Закону №4366 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо платіжних послуг.

Цей законопроєкт стане послідовним кроком у реформуванні законодавчої бази, що регулює діяльність учасників ринку фінансових послуг, зокрема платіжних. Нагадаємо, що 30 червня 2021 року був прийнятий Закон України «Про платіжні послуги», яким в Україні впроваджуються нові стандарти банківського ринку і платіжних послуг.

Відповідно до Висновку Комітету ВРУ, законопроектом 4366 пропонується:

  • Віднести до поняття «дохід з джерелом їх походження з України» дохід надавачів платіжних послуг від здійснення діяльності на платіжному ринку і при цьому не вважати доходами кошти, що отримуються надавачами платіжних послуг від користувачів платіжних послуг для здійснення платіжних операцій;
  • Передбачити можливість сплати податків і зборів електронними грошима;
  • Передбачити можливість здійснення розрахунків за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) з використанням електронних грошей платниками єдиного податку першої-третьої групи;
  • Поширити вимоги щодо можливості відкриття і ведення рахунків клієнтам виключно за умови взяття таких клієнтів на облік у контролюючих органах; поширити відповідальність за порушення строку та порядку подання інформації про відкриття або закриття рахунків на небанківських надавачів платіжних послуг;
  • Віднести до операцій, що не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість, випуск та погашення електронних грошей, а також надання послуг, пов’язаних з виконанням платіжних операцій, що надаються надавачами платіжних послуг, операторами платіжних систем, розрахунково-касовим обслуговуванням.

Раніше Комітет з електронних платежів Асоціації також надавав свої рекомендації щодо доопрацювання законопроєкту при підготовці до другого читання. Зокрема, з метою вдосконалення питань оподаткування витрат з корпоративних карт, експерти Асоціації вважають за необхідне скасувати вимогу про обов’язкове надання паперових оригіналів підтверджуючих документів для операцій з корпоративною карткою, а також подовжити часові рамки для надання звітності про платіжні операції, оскільки, на думку експертів Асоціації, чинні терміни часом виявляються занадто стислими для збору відповідної інформації.

Сподіваємось на якнайшвидший розгляд законопроєкту у Верховній Раді та прийняття усіх передбачених висновком Комітету ВРУ пропозицій бізнесу!

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: