fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Переведення працівників освіти на дистанційну форму роботи в умовах воєнного стану

12/ 04/ 2022
  Авторка: Катерина Маєвська, адвокат Dynasty Law &Investment З початком війни майже не існує галузей суспільного життя які б не зазнали кардинальних змін. Не є винятком й сфера освіти в Україні. Активні бойові дії призвели до неможливості освітянами виконувати свою роботу за місцем роботи наданим роботодавцем. У зв’язку з чим Верховною Радою України було прийнято низку нормативних актів, метою якої зокрема стало врегулювання праці освітян в період на який запроваджено дію воєнного стану. Так відповідно до Закону України від 15.03.2022 “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” № 2136-ІХ (далі - Закон) обумовлено зокрема можливість оформлення працівників, які  не можуть виконувати роботу у звичайних умовах – переведенням їх на дистанційну роботу. Яка робота є дистанційною? Це такий вид роботи, що виконується працівником віддалено, з застосуванням при цьому засобів інтернету та/або інших видів комунікацій. Статтею 60-2 КЗпП дистанційна робота виконується працівником поза робочими приміщеннями, тобто вибір місця виконання роботи залишається на розсуд працівника. Особливістю нового Закону є положення, якими закріплено: відсутність обов’язку для роботодавця  попередити за 2 місяця працівника про зміну для нього істотних умов праці відсутність  вимоги, що була обов’язковою щодо  укладення трудового договору у письмовій формі, так як це було передбачено до набрання чинності вказаних вище змін. Що є важливим: при переведенні будь-якого працівника, зокрема й особи яка працює в освітньої галузі, на роботу за дистанційною формою, такому робітникові варто заздалегідь домовитися про способи комунікації та взаємодію між роботодавцем та робітником при  виконанні ним своєї роботи у дистанційній формі: Окреслення кола засобів електронного зв’язку та/або інтернет-зв’язку, Zoom-конференції тощо; Звітність працівника-освітянина про обсяги та/або робочі години виконаної роботи та форми подання такої звітності, а також періодичність звітування (при необхідності); Визначення шляхів повідомлення працівником щодо наявності обставин, що не залежать від працівника та перешкоджають належному виконанню трудових обов’язків працівником дистанційно. Також варто взяти до уваги, що працівнику, який знаходиться на роботі у дистанційний спосіб, надається право відпочинок, під яким гарантується період вільного від роботи часу (період в який працівник не знаходиться на зв’язку). В час відпочинку працівник не зобов’язаний підтримувати безперервний зв’язок через інтернет, та/або з використанням інших видів зв’язку з роботодавцем.

Авторка: Катерина Маєвська, адвокат Dynasty Law &Investment

З початком війни майже не існує галузей суспільного життя які б не зазнали кардинальних змін. Не є винятком й сфера освіти в Україні. Активні бойові дії призвели до неможливості освітянами виконувати свою роботу за місцем роботи наданим роботодавцем. У зв’язку з чим Верховною Радою України було прийнято низку нормативних актів, метою якої зокрема стало врегулювання праці освітян в період на який запроваджено дію воєнного стану.

Так відповідно до Закону України від 15.03.2022 “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” № 2136-ІХ (далі – Закон) обумовлено зокрема можливість оформлення працівників, які  не можуть виконувати роботу у звичайних умовах – переведенням їх на дистанційну роботу.

Яка робота є дистанційною? Це такий вид роботи, що виконується працівником віддалено, з застосуванням при цьому засобів інтернету та/або інших видів комунікацій.

Статтею 60-2 КЗпП дистанційна робота виконується працівником поза робочими приміщеннями, тобто вибір місця виконання роботи залишається на розсуд працівника.

Особливістю нового Закону є положення, якими закріплено:

  • відсутність обов’язку для роботодавця  попередити за 2 місяця працівника про зміну для нього істотних умов праці
  • відсутність  вимоги, що була обов’язковою щодо  укладення трудового договору у письмовій формі, так як це було передбачено до набрання чинності вказаних вище змін.

Що є важливим: при переведенні будь-якого працівника, зокрема й особи яка працює в освітньої галузі, на роботу за дистанційною формою, такому робітникові варто заздалегідь домовитися про способи комунікації та взаємодію між роботодавцем та робітником при  виконанні ним своєї роботи у дистанційній формі:

  • Окреслення кола засобів електронного зв’язку та/або інтернет-зв’язку, Zoom-конференції тощо;
  • Звітність працівника-освітянина про обсяги та/або робочі години виконаної роботи та форми подання такої звітності, а також періодичність звітування (при необхідності);
  • Визначення шляхів повідомлення працівником щодо наявності обставин, що не залежать від працівника та перешкоджають належному виконанню трудових обов’язків працівником дистанційно.

Також варто взяти до уваги, що працівнику, який знаходиться на роботі у дистанційний спосіб, надається право відпочинок, під яким гарантується період вільного від роботи часу (період в який працівник не знаходиться на зв’язку). В час відпочинку працівник не зобов’язаний підтримувати безперервний зв’язок через інтернет, та/або з використанням інших видів зв’язку з роботодавцем.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: