fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Орендна плата для бізнесу під час карантину може бути знижена

17/ 04/ 2020
  Завантажити для друку у форматі .pdf >> Прийнятий 13 квітня 2020 р. Верховною Радою Закон про зміни до держбюджету 3279-д передбачає можливість зменшення орендної плати для бізнесу під час карантину. Для кого зменшено орендну плату? Для орендарів, які не могли використовувати майно в повному обсязі через запроваджені на час карантину обмеження. На який період зменшено орендну плату? Впродовж часу, коли майно не могло використовуватися через карантин. Приклад: Орендар знімає приміщення для ресторану, який не міг працювати у звичайному режимі з 12 березня по 24 квітня через карантин. Орендна плата за цей період може бути зменшена. Винятки до закону: якщо використання майна орендарем фактично не було зменшено; якщо орендоване майно належить територіальній громаді. На скільки зменшується орендна плата? Максимальний розмір орендної плати протягом часу, коли майно не могло використовуватися, не має перевищувати пропорційну орендованій площі частку у витратах орендодавця на: а) плату за землю, б) податок на нерухоме майно, відмінне від землі та в) сплату комунальних витрат Приклад: Орендар користується приміщенням 100 кв.м. у будівілі на 500 кв.м. Частка орендаря у орендованій площі – 20%. Орендодавець сплачує за місяць 50 тис. грн. комунальних витрат, плати за землю та податку на нерухоме майно. У такому випадку на час карантину орендна плата не може перевищувати 20% від витрат орендодавця – 10 тис. грн. Зверніть увагу! Сервісні платежі (плата за охорону, прибирання, тощо) залишилися поза увагою закону і, вірогідніше за все, підлягатимуть сплаті, якщо договором оренди винесені в окремі платежі. На момент підготовки цього матеріалу остаточний текст Закону відсутній, тому можливі подальші зміни з огляду на технічні та змістовні правки, які могли вноситись до тексту Закону. Для отримання додаткової інформації та обговорення юридичних питань, що виникають унаслідок поширення коронавірусу, будь ласка, звертайтеся до спеціальної команди експертів Астерс з питань COVID-19 за адресою [email protected]

Завантажити для друку у форматі .pdf >>

Прийнятий 13 квітня 2020 р. Верховною Радою Закон про зміни до держбюджету 3279-д передбачає можливість зменшення орендної плати для бізнесу під час карантину.

Для кого зменшено орендну плату?

Для орендарів, які не могли використовувати майно в повному обсязі через запроваджені на час карантину обмеження.

На який період зменшено орендну плату?

Впродовж часу, коли майно не могло використовуватися через карантин.

Приклад:

Орендар знімає приміщення для ресторану, який не міг працювати у звичайному режимі з 12 березня по 24 квітня через карантин. Орендна плата за цей період може бути зменшена.

Винятки до закону:

  • якщо використання майна орендарем фактично не було зменшено;
  • якщо орендоване майно належить територіальній громаді.

На скільки зменшується орендна плата?

Максимальний розмір орендної плати протягом часу, коли майно не могло використовуватися, не має перевищувати пропорційну орендованій площі частку у витратах орендодавця на:

а) плату за землю,

б) податок на нерухоме майно, відмінне від землі та

в) сплату комунальних витрат

Приклад:

Орендар користується приміщенням 100 кв.м. у будівілі на 500 кв.м. Частка орендаря у орендованій площі – 20%. Орендодавець сплачує за місяць 50 тис. грн. комунальних витрат, плати за землю та податку на нерухоме майно. У такому випадку на час карантину орендна плата не може перевищувати 20% від витрат орендодавця – 10 тис. грн.

Зверніть увагу!

“Сервісні платежі” (плата за охорону, прибирання, тощо) залишилися поза увагою закону і, вірогідніше за все, підлягатимуть сплаті, якщо договором оренди винесені в окремі платежі.

На момент підготовки цього матеріалу остаточний текст Закону відсутній, тому можливі подальші зміни з огляду на технічні та змістовні правки, які могли вноситись до тексту Закону.

Для отримання додаткової інформації та обговорення юридичних питань, що виникають унаслідок поширення коронавірусу, будь ласка, звертайтеся до спеціальної команди експертів Астерс з питань COVID-19 за адресою [email protected]

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: