fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Оптові ринки електроенергії та газу мають бути прозорими та конкурентними

07/ 04/ 2021
  Регламентом Європейського парламенту та Ради ЄС №1227 з метою боротьби із зловживанням енергетичними ринками в торгівлі чи маніпулюванні ринком було закріплене положення про цілісність та прозорість оптових ринків електроенергетики та газу (REMIT). Аналогічну норму хочуть імплементувати і українські законотворці, запропонувавши одразу декілька законопроєктів щодо цієї проблеми. Проте, саме від коректної імплементації положень REMIT буде залежати, чи стануть прозорими оптові ринки електроенергетики та газу. Імплементація зазначених положень потребує особливої уваги, оскільки, серед іншого, передбачає надання Регулятору додаткових повноважень, запровадження нових правил моніторингу ринку, заборони маніпулювань на ринку та використання інсайдерської інформації. Наразі зареєстровані три законопроєкти щодо цього. На переконання Європейської Бізнес Асоціації, за основу в роботу варто взяти саме законопроєкт №4503, як такий, що найбільше відповідає європейським положенням REMIT. Так, відповідно до положень Remit та самого законопроєкту заборона щодо використання інсайдерської інформації поширюється виключно на осіб, перелік яких наведено в законопроекті (ч. 2 ст. 11 ЗУ «Про ринок електричної енергії» та ч. 2 ст. 57 ЗУ «Про ринок природного газу»). При цьому, передбачається «якщо особою, зазначеною у цій частині, є юридична особа, особою, яка володіє інсайдерською інформацію, вважається фізична особа, яка бере участь у прийнятті рішень від імені такої юридичної особи», тобто, керівник. Крім того, передбачаються і санкції за використання інсайдерської інформації. Водночас, у бізнесу є і деякі коментарі щодо законопроєкту.  Тож задля коректної імплементації положень REMIT та забезпечення високого рівня конкуренції на ринку електроенергії та газу, бізнес пропонує взяти за основу законопроєкт №4503. Так, наразі спільнота готує деякі пропозиції до документу. Водночас, найближчим часом відбудеться зустріч з ініціатором законопроєкту, Буймістер Людмилою, Головою підкомітету з питань розвитку конкуренції та рівних умов для бізнесу Комітету ВРУ з питань економічного розвитку, де буде обговорено документ та пропозицій від бізнесу. Тож сподіваємось на конструктивний діалог.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Регламентом Європейського парламенту та Ради ЄС №1227 з метою боротьби із зловживанням енергетичними ринками в торгівлі чи маніпулюванні ринком було закріплене положення про цілісність та прозорість оптових ринків електроенергетики та газу (REMIT).

Аналогічну норму хочуть імплементувати і українські законотворці, запропонувавши одразу декілька законопроєктів щодо цієї проблеми. Проте, саме від коректної імплементації положень REMIT буде залежати, чи стануть прозорими оптові ринки електроенергетики та газу.

Імплементація зазначених положень потребує особливої уваги, оскільки, серед іншого, передбачає надання Регулятору додаткових повноважень, запровадження нових правил моніторингу ринку, заборони маніпулювань на ринку та використання інсайдерської інформації.

Наразі зареєстровані три законопроєкти щодо цього. На переконання Європейської Бізнес Асоціації, за основу в роботу варто взяти саме законопроєкт №4503, як такий, що найбільше відповідає європейським положенням REMIT.

Так, відповідно до положень Remit та самого законопроєкту заборона щодо використання інсайдерської інформації поширюється виключно на осіб, перелік яких наведено в законопроекті (ч. 2 ст. 11 ЗУ «Про ринок електричної енергії» та ч. 2 ст. 57 ЗУ «Про ринок природного газу»). При цьому, передбачається «якщо особою, зазначеною у цій частині, є юридична особа, особою, яка володіє інсайдерською інформацію, вважається фізична особа, яка бере участь у прийнятті рішень від імені такої юридичної особи», тобто, керівник. Крім того, передбачаються і санкції за використання інсайдерської інформації. Водночас, у бізнесу є і деякі коментарі щодо законопроєкту. 

Тож задля коректної імплементації положень REMIT та забезпечення високого рівня конкуренції на ринку електроенергії та газу, бізнес пропонує взяти за основу законопроєкт №4503. Так, наразі спільнота готує деякі пропозиції до документу. Водночас, найближчим часом відбудеться зустріч з ініціатором законопроєкту, Буймістер Людмилою, Головою підкомітету з питань розвитку конкуренції та рівних умов для бізнесу Комітету ВРУ з питань економічного розвитку, де буде обговорено документ та пропозицій від бізнесу. Тож сподіваємось на конструктивний діалог.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: