fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Оподаткування 2020. Світові тенденції, українські реалії та очікування: до чого бізнес має бути готовий

02/ 12/ 2019
  Redcliffe Partners продовжує проводити заходи у форматі PowerLab, і 27 листопада 2019 року ми організували чергову зустріч, присвячену темі «Оподаткування 2020. Світові тренди, українські реалії та очікування: до чого бізнес має бути готовий». В рамках цього заходу Євген Козлов, радник міністра фінансів, Офіс підтримки реформ, розповів слухачам про ключові зміни в оподаткуванні трансграничних операцій. Євген розповів про останні зміни до конвенцій про уникнення подвійного оподаткування, зокрема, із Кіпром, а також окреслив основні зміни, що знайшли відображення у доопрацьованому законопроекті № 1210-Д, який, ймовірно, найближчим часом буде розглядатись ВРУ. Щодо автоматичного обміну податковою інформацією, у разі своєчасного ухвалення необхідних законодавчих змін та підписання Багатосторонньої угоди про обмін податковою інформацією, за оптимістичними прогнозами такий обмін вперше може відбутися у 2021 році (за 2020 рік). Марко Компаніно, партнер CM Legal, спільно з Mercanti e Associati, Лугано (Швейцарія), розповів про новий італійський податковий режим для фізичних осіб з крупним чистим капіталом: рішення для ділових цілей, зміни податкового резидентства, управління будь-якими бізнесом, активами та приватним капіталом у Швейцарії та інших юрисдикціях. Новий податковий резидент Італії, сплачуючи фіксовану суму 100 000 євро на рік із усіх своїх світових доходів отримує доступ до майже усіх переваг, які надає італійське законодавство, і не сплачує податки на активи та доходи, отримані з іноземних джерел. Також такий резидент не звітує про іноземні активи. Людина, яка використовує цей режим, може перевезти свою сімю в Італію на вигідних умовах. Ярослав Гусейнов, керівник податкової практики «Метінвест», розповів про формування сучасної податкової функції в одному з найбільших холдингів України. На його думку, прозора структура бізнесу надає значні переваги, і, зважаючи на світові тенденції, починати будувати її треба вже сьогодні. Анна Пушкарьова, старший юрист Redcliffe Partners, поділилася останніми тенденціями структуризації закордонного бізнесу та захисту активів у “новому” світі відкритості. Потрібно ретельно підходити до структурування закордонного бізнесу і захисту активів і мати неподаткові підстави створення та існування структур з метою мінімізації відповідних ризиків. Це є вкрай важливим з огляду на глобальний підхід, направлений на розкриття доходів осіб, податкову прозорість, вимоги до “субстанції” в країні реєстрації та оподаткування доходів за місцем ведення реальної економічної діяльності, поступову відмову країн ЄС від банківської таємниці та публічну доступність інформації про бенефіціарів компаній та трастів. Ми щиро вдячні усім учасникам за увагу та сподіваємося побачити вас на майбутніх заходах.

Redcliffe Partners продовжує проводити заходи у форматі PowerLab, і 27 листопада 2019 року ми організували чергову зустріч, присвячену темі «Оподаткування 2020. Світові тренди, українські реалії та очікування: до чого бізнес має бути готовий».

В рамках цього заходу Євген Козлов, радник міністра фінансів, Офіс підтримки реформ, розповів слухачам про ключові зміни в оподаткуванні трансграничних операцій. Євген розповів про останні зміни до конвенцій про уникнення подвійного оподаткування, зокрема, із Кіпром, а також окреслив основні зміни, що знайшли відображення у доопрацьованому законопроекті № 1210-Д, який, ймовірно, найближчим часом буде розглядатись ВРУ. Щодо автоматичного обміну податковою інформацією, у разі своєчасного ухвалення необхідних законодавчих змін та підписання Багатосторонньої угоди про обмін податковою інформацією, за “оптимістичними прогнозами” такий обмін вперше може відбутися у 2021 році (за 2020 рік).

Марко Компаніно, партнер CM Legal, спільно з Mercanti e Associati, Лугано (Швейцарія), розповів про новий італійський податковий режим для фізичних осіб з крупним чистим капіталом: рішення для ділових цілей, зміни податкового резидентства, управління будь-якими бізнесом, активами та приватним капіталом у Швейцарії та інших юрисдикціях. “Новий” податковий резидент Італії, сплачуючи фіксовану суму 100 000 євро на рік із усіх своїх світових доходів отримує доступ до майже усіх переваг, які надає італійське законодавство, і не сплачує податки на активи та доходи, отримані з іноземних джерел. Також такий резидент не звітує про іноземні активи. Людина, яка використовує цей режим, може перевезти свою сім’ю в Італію на вигідних умовах.

Ярослав Гусейнов, керівник податкової практики «Метінвест», розповів про формування сучасної податкової функції в одному з найбільших холдингів України. На його думку, прозора структура бізнесу надає значні переваги, і, зважаючи на світові тенденції, починати будувати її треба вже сьогодні.

Анна Пушкарьова, старший юрист Redcliffe Partners, поділилася останніми тенденціями структуризації закордонного бізнесу та захисту активів у “новому” світі відкритості. Потрібно ретельно підходити до структурування закордонного бізнесу і захисту активів і мати неподаткові підстави створення та існування структур з метою мінімізації відповідних ризиків. Це є вкрай важливим з огляду на глобальний підхід, направлений на розкриття доходів осіб, податкову прозорість, вимоги до “субстанції” в країні реєстрації та оподаткування доходів за місцем ведення реальної економічної діяльності, поступову відмову країн ЄС від банківської таємниці та публічну доступність інформації про бенефіціарів компаній та трастів.

Ми щиро вдячні усім учасникам за увагу та сподіваємося побачити вас на майбутніх заходах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: