fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Новий режим валютного контролю в Україні

22/ 01/ 2019
  4 січня Національний банк України (НБУ) затвердив та опублікував низку регуляторних актів, що встановлюють нову правову базу для валютного контролю в Україні. Ці регуляторні акти набудуть чинності 7 лютого 2019 року одночасно із новим Законом України Про валюту і валютні операції. Попередній застарілий режим валютного контролю був заснований на принципі, що всі валютні операції, окрім деяких винятків, вимагають індивідуальної ліцензії НБУ. Новий закон нарешті здійснить довгоочікуваний перехід до принципу, за яким всі валютні операції будуть дозволені при відсутності прямих заборон у законодавстві. Паралельно лібералізація режиму валютного контролю буде супроводжуватися посиленням фінансового моніторингу та податкового законодавства щодо деофшоризації, наприклад, через запровадження правил BEPS та подібних заходів. Лібералізація валютного контролю буде впроваджуватися поступово та обережно, щоб зберегти фінансову стабільність країни. Деякі обмеження, ймовірно, будуть скасовані лише після того, як Україна запровадить заплановані заходи BEPS. Як наслідок, деякі обмеження вже повністю скасовані, деякі з них були змінені та значно спрощені, у той же час деякі обмеження зберегли свою дію. За посиланням ви можете ознайомитися з повним оглядом нового режиму валютного контролю: https://goo.gl/edMv6V Якщо ви хочете дізнатись більше про тему, яка розглядається в цій публікації, або про наші послуги, зверніться, будь ласка, до Олексія Сошенка, Дмитра Федорука, Олени Полякової чи Євгена Важинського.

4 січня Національний банк України (“НБУ”) затвердив та опублікував низку регуляторних актів, що встановлюють нову правову базу для валютного контролю в Україні. Ці регуляторні акти набудуть чинності 7 лютого 2019 року одночасно із новим Законом України “Про валюту і валютні операції”.

Попередній застарілий режим валютного контролю був заснований на принципі, що всі валютні операції, окрім деяких винятків, вимагають індивідуальної ліцензії НБУ. Новий закон нарешті здійснить довгоочікуваний перехід до принципу, за яким всі валютні операції будуть дозволені при відсутності прямих заборон у законодавстві. Паралельно лібералізація режиму валютного контролю буде супроводжуватися посиленням фінансового моніторингу та податкового законодавства щодо деофшоризації, наприклад, через запровадження правил BEPS та подібних заходів.

Лібералізація валютного контролю буде впроваджуватися поступово та обережно, щоб зберегти фінансову стабільність країни. Деякі обмеження, ймовірно, будуть скасовані лише після того, як Україна запровадить заплановані заходи BEPS. Як наслідок, деякі обмеження вже повністю скасовані, деякі з них були змінені та значно спрощені, у той же час деякі обмеження зберегли свою дію.

За посиланням ви можете ознайомитися з повним оглядом нового режиму валютного контролю: https://goo.gl/edMv6V

Якщо ви хочете дізнатись більше про тему, яка розглядається в цій публікації, або про наші послуги, зверніться, будь ласка, до Олексія Сошенка, Дмитра Федорука, Олени Полякової чи Євгена Важинського.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: