fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Нові вимоги до імпорту в Україну продуктів тваринного походження та тварин набрали чинності

03/ 12/ 2019
  До уваги бізнесу! З 24 листопада закінчився 6-ти місячний перехідний період та набув чинності наказ Мінагрополітики №553 щодо вимог ввезення (пересилання) на митну територію України живих тварин та їхнього репродуктивного матеріалу, харчових продуктів тваринного походження, кормів, сіна, соломи, а також побічних продуктів тваринного походження та продуктів їх оброблення, переробки. Це означає, що відтепер в країні діють оновлені сучасні норми, що відповідають вимогам законодавства ЄС. Так, до цього законодавством не було встановлено вимог до імпорту низки категорій продуктів, що створювала значні труднощі для бізнесу в питаннях міжнародної торгівлі. Так, новим наказом визначено вимоги до таких нових категорій продуктів як композитні продукти, желатин, колаген, молозиво, жаб’ячі лапки та равлики, 33 категорії побічних продуктів та продуктів їх оброблення, переробки. Також у новому наказі прибрали деякі колізії з посиланнями на вже неіснуючі державні органи, що створювало проблеми з отриманням сертифікатів. Крім того, відтепер дозволено імпорт тварин та продукцію із зон або певної території, якщо не вся територія країни-експортера є вільною від тієї чи іншої хвороби тварин. Водночас, сировина повинна походити з території, де протягом чітко-визначеного терміну не було зафіксовано відповідних захворювань тварин. Водночас, наказ не встановлює вимог щодо походження сировини для виробництва харчового продукту виключно із території країни-експортера, що слугує значним полегшенням для виробників. Компаніям-імпортерам варто звернути на це увагу та при імпорті продуктів тваринного походження чи тварин керуватись новими вимогами. В протилежному випадку, на жаль, митні органи будуть змушені зупинити поставку продукції без належних форм сертифікатів походження на кордоні України.  

До уваги бізнесу!

З 24 листопада закінчився 6-ти місячний перехідний період та набув чинності наказ Мінагрополітики №553 щодо вимог ввезення (пересилання) на митну територію України живих тварин та їхнього репродуктивного матеріалу, харчових продуктів тваринного походження, кормів, сіна, соломи, а також побічних продуктів тваринного походження та продуктів їх оброблення, переробки.

Це означає, що відтепер в країні діють оновлені сучасні норми, що відповідають вимогам законодавства ЄС.

Так, до цього законодавством не було встановлено вимог до імпорту низки категорій продуктів, що створювала значні труднощі для бізнесу в питаннях міжнародної торгівлі. Так, новим наказом визначено вимоги до таких нових категорій продуктів як композитні продукти, желатин, колаген, молозиво, жаб’ячі лапки та равлики, 33 категорії побічних продуктів та продуктів їх оброблення, переробки.

Також у новому наказі прибрали деякі колізії з посиланнями на вже неіснуючі державні органи, що створювало проблеми з отриманням сертифікатів.

Крім того, відтепер дозволено імпорт тварин та продукцію із зон або певної території, якщо не вся територія країни-експортера є вільною від тієї чи іншої хвороби тварин. Водночас, сировина повинна походити з території, де протягом чітко-визначеного терміну не було зафіксовано відповідних захворювань тварин.

Водночас, наказ не встановлює вимог щодо походження сировини для виробництва харчового продукту виключно із території країни-експортера, що слугує значним полегшенням для виробників.

Компаніям-імпортерам варто звернути на це увагу та при імпорті продуктів тваринного походження чи тварин керуватись новими вимогами. В протилежному випадку, на жаль, митні органи будуть змушені зупинити поставку продукції без належних форм сертифікатів походження на кордоні України.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: