fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

НБУ планує революційні зміни у регулюванні українського платіжного ринку

24/ 07/ 2019
  НБУ розпочав масштабну роботу із фундаментального оновлення системи законодавчого регулювання українського ринку платежів та переказу коштів. Невдовзі очікується новий проект ЗУ «Про платіжні послуги в Україні», який має стати аналогом європейської директиви PSD2 (щодо Open Banking). Про це йшла мова 23 липня під час зустрічі в Національному банку України. Бізнес було поінформовано, що впродовж наступних кількох місяців НБУ планує провести для учасників ринку та зацікавлених сторін ряд зустрічей, результатом яких має стати спільна робота над пропозиціями щодо норм майбутнього законодавчого регулювання. Так, серед пропозицій до законопроекту планується передбачити деякі фундаментальні речі.   По-перше, запровадити низку нових платіжних послуг (фінансових та нефінансових). Замість однієї послуги з переказу коштів, що наразі існує з‘явиться 8 нових. Зокрема, 6 фінансових (внесення коштів на платіжний рахунок, зняття/списання коштів з платіжного рахунку, переказ коштів з платіжного рахунку, переказ коштів з платіжного рахунку за рахунок кредиту, емісія/еквайринг, грошові перекази) та 2 нефінансові (послуга ініціювання платежу та надання консолідованої інформації за платіжним рахунком). По-друге, категоризувати постачальників платіжних послуг – зокрема, платіжні послуги зможуть надавати банки, платіжні установи, установи електронних грошей, поштові оператори, державні установи тощо. Наразі вони надаються лише банками.   По-третє, підвищити захист прав користувачів платіжних послуг через установлення чітких вимог до постачальників щодо їх обов’язків, запровадження лімітів відповідальності за неавторизованими операціями тощо.   Європейська Бізнес Асоціація сподівається, що результатом даних змін стане осучаснення державного регулювання у платіжній галузі та створення єдиних прозорих правил для банківських та небанківських гравців.

НБУ розпочав масштабну роботу із фундаментального оновлення системи законодавчого регулювання українського ринку платежів та переказу коштів. Невдовзі очікується новий проект ЗУ «Про платіжні послуги в Україні», який має стати аналогом європейської директиви PSD2 (щодо Open Banking). Про це йшла мова 23 липня під час зустрічі в Національному банку України.

Бізнес було поінформовано, що впродовж наступних кількох місяців НБУ планує провести для учасників ринку та зацікавлених сторін ряд зустрічей, результатом яких має стати спільна робота над пропозиціями щодо норм майбутнього законодавчого регулювання. Так, серед пропозицій до законопроекту планується передбачити деякі фундаментальні речі.

 

По-перше, запровадити низку нових платіжних послуг (фінансових та нефінансових). Замість однієї послуги з переказу коштів, що наразі існує з‘явиться 8 нових. Зокрема, 6 фінансових (внесення коштів на платіжний рахунок, зняття/списання коштів з платіжного рахунку, переказ коштів з платіжного рахунку, переказ коштів з платіжного рахунку за рахунок кредиту, емісія/еквайринг, грошові перекази) та 2 нефінансові (послуга ініціювання платежу та надання консолідованої інформації за платіжним рахунком).

По-друге, категоризувати постачальників платіжних послуг – зокрема, платіжні послуги зможуть надавати банки, платіжні установи, установи електронних грошей, поштові оператори, державні установи тощо. Наразі вони надаються лише банками.

 

По-третє, підвищити захист прав користувачів платіжних послуг через установлення чітких вимог до постачальників щодо їх обов’язків, запровадження лімітів відповідальності за неавторизованими операціями тощо.

 

Європейська Бізнес Асоціація сподівається, що результатом даних змін стане осучаснення державного регулювання у платіжній галузі та створення єдиних прозорих правил для банківських та небанківських гравців.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: