fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Набув чинності закон про зменшення тиску на бізнес при трудових перевірках

05/ 04/ 2021
  4 березня 2021 року Верховна Рада прийняла Закон № 0958 (далі – Закон), ціллю якого є зменшення тиску на субєктів господарювання в частині нагляду за дотриманням трудового законодавства. Закон був підписаний Президентом України та набуває чинності 27 квітня 2021 року.   Основні новели Закону полягають у наступному: Органи місцевого самоврядування позбуваються повноважень на проведення заходів контролю щодо дотримання трудового законодавства (далі – Заходи контролю), окрім здійснення таких Заходів контролю на підприємствах комунальної власності. Стосовно усіх інших субєктів господарювання відтепер відповідні органи рад зможуть лише виступати з ініціативою щодо проведення Заходів контролю шляхом направленням звернень до Держпраці. Сформульовано визначення створення перешкод відповідним органам при проведенні Заходів контролю. Такими діями вважатимуться невиконання законних вимог або недопущення до здійснення Заходів контролю, підстави яких визначені законом. При цьому, у разі перешкоджання Заходам контролю, перевіряючі органи будуть зобовязані в акті перевірки зазначати опис дій чи бездіяльності, що призвели до створення таких перешкод, з посиланням на відповідні норми закону. Разом з тим, Закон доповнив ст. 1886 Кодексу про адміністративні правопорушення, якою відтепер також встановлено адміністративну відповідальність за недопущення до проведення перевірок, підстави яких визначені законом. Штраф за такі дії становитиме від 850 до 1700 гривень. До переліку обовязків субєктів господарювання додано обовязок не створювати перешкоди відповідним органам при здійсненні ними Заходів контролю, за умови, що зазначені заходи здійснюються відповідно до вимог закону. Для отримання додаткової інформації просимо звертатися до радника Asters Інеси Летич та юриста Ірини Шапошнікової.

4 березня 2021 року Верховна Рада прийняла Закон № 0958 (далі – “Закон“), ціллю якого є зменшення тиску на суб’єктів господарювання в частині нагляду за дотриманням трудового законодавства. Закон був підписаний Президентом України та набуває чинності 27 квітня 2021 року.  

Основні новели Закону полягають у наступному:

  • Органи місцевого самоврядування позбуваються повноважень на проведення заходів контролю щодо дотримання трудового законодавства (далі – “Заходи контролю“), окрім здійснення таких Заходів контролю на підприємствах комунальної власності. Стосовно усіх інших суб’єктів господарювання відтепер відповідні органи рад зможуть лише виступати з ініціативою щодо проведення Заходів контролю шляхом направленням звернень до Держпраці.
  • Сформульовано визначення створення перешкод відповідним органам при проведенні Заходів контролю. Такими діями вважатимуться невиконання законних вимог або недопущення до здійснення Заходів контролю, підстави яких визначені законом. При цьому, у разі перешкоджання Заходам контролю, перевіряючі органи будуть зобов’язані в акті перевірки зазначати опис дій чи бездіяльності, що призвели до створення таких перешкод, з посиланням на відповідні норми закону.
  • Разом з тим, Закон доповнив ст. 1886 Кодексу про адміністративні правопорушення, якою відтепер також встановлено адміністративну відповідальність за недопущення до проведення перевірок, підстави яких визначені законом. Штраф за такі дії становитиме від 850 до 1700 гривень.
  • До переліку обов’язків суб’єктів господарювання додано обов’язок не створювати перешкоди відповідним органам при здійсненні ними Заходів контролю, за умови, що зазначені заходи здійснюються відповідно до вимог закону.

Для отримання додаткової інформації просимо звертатися до радника Asters Інеси Летич та юриста Ірини Шапошнікової.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: