fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Коучинг як каталізатор трансформації лідерства

12/ 12/ 2018
  Ольга Шевчук. Сертифікований коуч, член ICF, тренер-медіатор, арт-терапевт, координатор волонтерського проекту УЦМ, Голова правління ГО «Центр медіації «Простір Порозуміння», адвокат, партнер Адвокатського об’єднання «Кунденко, Попович і партнери» «Ефективний менеджмент без ефективного лідерства – це те саме, що рівно виставляти шезлонги на палубі “Титаніка”» - Стівен Кові Лідерство передує керуванню, бо саме лідер бере відповідальність за цілу систему, вибудовуючі перспективу для командної цілі та встановлюючи основні вимоги до виконання задач. Саме тому, ефективність організації та її розвиток залежні від індивідуальності та логіки дій лідера.  Проте, чи часто лідери аналізують логіку своїх дій та працюють над змінами своїх реакції та сприйняттям реальності? Як стверджують науковці лідерами не народжуються, лідерству навчаються, а ті, хто дійсно бажає зрозуміти себе та розвиватися, здатні трансформувати не тільки власні здібності та навички, а й можливості своїх організацій. У відомій статті в бізнес-журналі Harvard Business Review «Сім перетворень лідерства» дослідники Девід Рук і Вільям Р. Торберт визначили стадії, які необхідно пройти, щоб стати справжнім лідером. Дослідники визначили сім типів, починаючи з найбільш поширеного і закінчуючи найбільш ефективним: Опортуніст - фокусується на особисті досягнення більше, ніж на успіх своєї команди або організації, вмілий маніпулятор, прекрасно знає, чого хоче. Дипломат - уникає конфліктів, хоче відчувати свою приналежність до команди і догоджати іншим. Експерт - покладається на свої знання і навички, а також фокусується на фактах і логіці. Достигатор - орієнтується на цілі, володіє високим емоційним інтелектом, розуміє суть конфліктів, має інтуїцію і створює прекрасну атмосферу в колективі. Індивідуаліст - міркує над творчими методами та намагається розкрити індивідуальність кожного члена команди. Стратег – здатен перетворювати проблеми в переваги, вміє обєднуватися з іншими лідерами і розвиває глобальне мислення. Алхімік - володіє не тільки навичками експерта, а має розвинену емпатію та емоційний інтелект, він блискучій оповідач, вміє захоплювати уяву інших людей. Кожен тип логіки дій має свої переваги, проте кожна стадія ефективніша за  іншу. Лідери, які усвідомлюють свою логіку дій, можуть зробити кроки для переходу на наступну стадію і таким чином підвищувати свої якості. На відкритій лекції «Коучинг як каталізатор трансформації лідерства» 15.01.2019  ми матимемо можливість дослідити логіку власних дій та познайомитись з технологією коучингу, як засобом розвитку лідерських навичок.  Зміни неминучі, проте якими вони будуть, не в останню чергу, залежить від того, чи створюємо ми їх усвідомлено.

Ольга Шевчук

Сертифікований коуч, член ICF, тренер-медіатор, арт-терапевт, координатор волонтерського проекту УЦМ, Голова правління ГО «Центр медіації «Простір Порозуміння», адвокат, партнер Адвокатського об’єднання «Кунденко, Попович і партнери»

«Ефективний менеджмент без ефективного лідерства – це те саме, що рівно виставляти шезлонги на палубі “Титаніка”» – Стівен Кові

Лідерство передує керуванню, бо саме лідер бере відповідальність за цілу систему, вибудовуючі перспективу для командної цілі та встановлюючи основні вимоги до виконання задач. Саме тому, ефективність організації та її розвиток залежні від індивідуальності та логіки дій лідера.  Проте, чи часто лідери аналізують логіку своїх дій та працюють над змінами своїх реакції та сприйняттям реальності?

Як стверджують науковці лідерами не народжуються, лідерству навчаються, а ті, хто дійсно бажає зрозуміти себе та розвиватися, здатні трансформувати не тільки власні здібності та навички, а й можливості своїх організацій.

У відомій статті в бізнес-журналі Harvard Business Review «Сім перетворень лідерства» дослідники Девід Рук і Вільям Р. Торберт визначили стадії, які необхідно пройти, щоб стати справжнім лідером.

Дослідники визначили сім типів, починаючи з найбільш поширеного і закінчуючи найбільш ефективним:

  1. Опортуніст – фокусується на особисті досягнення більше, ніж на успіх своєї команди або організації, вмілий маніпулятор, прекрасно знає, чого хоче.
  2. Дипломат – уникає конфліктів, хоче відчувати свою приналежність до команди і догоджати іншим.
  3. Експерт – покладається на свої знання і навички, а також фокусується на фактах і логіці.
  4. Достигатор – орієнтується на цілі, володіє високим емоційним інтелектом, розуміє суть конфліктів, має інтуїцію і створює прекрасну атмосферу в колективі.
  5. Індивідуаліст – міркує над творчими методами та намагається розкрити індивідуальність кожного члена команди.
  6. Стратег – здатен перетворювати проблеми в переваги, вміє об’єднуватися з іншими лідерами і розвиває глобальне мислення.
  7. Алхімік – володіє не тільки навичками експерта, а має розвинену емпатію та емоційний інтелект, він блискучій оповідач, вміє захоплювати уяву інших людей.

Кожен тип логіки дій має свої переваги, проте кожна стадія ефективніша за  іншу. Лідери, які усвідомлюють свою логіку дій, можуть зробити кроки для переходу на наступну стадію і таким чином підвищувати свої якості.

На відкритій лекції «Коучинг як каталізатор трансформації лідерства» 15.01.2019  ми матимемо можливість дослідити логіку власних дій та познайомитись з технологією коучингу, як засобом розвитку лідерських навичок.  Зміни неминучі, проте якими вони будуть, не в останню чергу, залежить від того, чи створюємо ми їх усвідомлено.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: