fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Фінальна крапка у питанні цінового регулювання медвиробів очікується у 2020 році

18/ 03/ 2019
  6 березня 2019 року Урядом було прийнято рішення про скасування 10% надбавки на медичні вироби, що закуповуються за кошти державного та місцевих бюджетів. Європейська Бізнес Асоціація вітає цей суттєвий крок вперед, що покликаний розширити конкуренцію на ринку медичних виробів. Наталія Сергієнко. Виконавчий директор Комітету з охорони здоров’я Європейської Бізнес Асоціації. Як підкреслили високопосадовці, скасування 10% надбавки на медвироби, що закуповуються за державні кошти, - це також певний кредит довіри до компаній, що братимуть участь у закупівлях. У свою чергу, міжнародний бізнес також має очікування щодо регулювання, яке встановлює Україна. Воно полягає у стабільності - тобто, відсутності цінового регулювання на медвироби для закупівель - так само, як воно є відсутнім в країнах-членах ЄС, і надалі. Якщо у стабільному розумінні саме такого європейського підходу і відсутності повернення до минулого зможуть пересвідчитись міжнародні виробники (які постачають свою продукцію не лише в Україну) - зможуть відбутись позитивні зміни у ціновій політиці для нашої країни. Наразі - фінальна крапка у питанні цінового регулювання медвиробів очікується у 2020 році - відповідно до опублікованого тексту прийнятої Постанови, якою скасована надбавка. 10% гранична постачальницько-збутова надбавка на медичні вироби в Україні створювала тиск саме на “білі” підприємства, які проходять усі регуляторні процедури для медичних виробів відповідно до чинного законодавства, офіційно сплачуть заробітну плату своїм співробітникам та здійснюють регулярні відрахування у державний бюджет. Нагадаємо, 25 січня 2017 року КМУ прийняв рішення про скасування декларування змін оптово-відпускних цін на медичні вироби. Рішення відповідає практикам країн-членів ЄС. Одночасно з цим, в законодавстві залишилась  гранична постачальницько-збутова надбавка у розмірі 10% на медичні вироби, що закуповуються за рахунок державних або місцевих коштів. Надбавка, по суті, майже позбавила «білі» підприємства можливості брати участь у публічних закупівлях. Натомість, виробники мали шукати інші шляхи для покриття усього обсягу своїх витрат на території України, які, вочевидь, перевищували 10% надбавку, або відмовлятись від участі у закупівлях. В той же час, в законодавстві ЄС надбавки відсутні, так само, як і декларування ціни. На жаль, існування надбавки призводило також до того, що на ринку України все частіше почала з’являтись  продукція, що вже була у вжитку. Більшість таких медичних виробів залишалось у клініках без подальшої сертифікованої технічної підтримки, що, вочевидь, знижувало якість надання лікувальних та діагностичних послуг для населення.

6 березня 2019 року Урядом було прийнято рішення про скасування 10% надбавки на медичні вироби, що закуповуються за кошти державного та місцевих бюджетів. Європейська Бізнес Асоціація вітає цей суттєвий крок вперед, що покликаний розширити конкуренцію на ринку медичних виробів.

Наталія Сергієнко Виконавчий директор Комітету з охорони здоров’я Європейської Бізнес Асоціації
Як підкреслили високопосадовці, скасування 10% надбавки на медвироби, що закуповуються за державні кошти, - це також певний кредит довіри до компаній, що братимуть участь у закупівлях. У свою чергу, міжнародний бізнес також має очікування щодо регулювання, яке встановлює Україна. Воно полягає у стабільності - тобто, відсутності цінового регулювання на медвироби для закупівель - так само, як воно є відсутнім в країнах-членах ЄС, і надалі. Якщо у стабільному розумінні саме такого європейського підходу і відсутності "повернення до минулого" зможуть пересвідчитись міжнародні виробники (які постачають свою продукцію не лише в Україну) - зможуть відбутись позитивні зміни у ціновій політиці для нашої країни. Наразі - фінальна крапка у питанні цінового регулювання медвиробів очікується у 2020 році - відповідно до опублікованого тексту прийнятої Постанови, якою скасована надбавка.

10% гранична постачальницько-збутова надбавка на медичні вироби в Україні створювала тиск саме на “білі” підприємства, які проходять усі регуляторні процедури для медичних виробів відповідно до чинного законодавства, офіційно сплачуть заробітну плату своїм співробітникам та здійснюють регулярні відрахування у державний бюджет.

Нагадаємо, 25 січня 2017 року КМУ прийняв рішення про скасування декларування змін оптово-відпускних цін на медичні вироби. Рішення відповідає практикам країн-членів ЄС. Одночасно з цим, в законодавстві залишилась  гранична постачальницько-збутова надбавка у розмірі 10% на медичні вироби, що закуповуються за рахунок державних або місцевих коштів.

Надбавка, по суті, майже позбавила «білі» підприємства можливості брати участь у публічних закупівлях. Натомість, виробники мали шукати інші шляхи для покриття усього обсягу своїх витрат на території України, які, вочевидь, перевищували 10% надбавку, або відмовлятись від участі у закупівлях. В той же час, в законодавстві ЄС надбавки відсутні, так само, як і декларування ціни. На жаль, існування надбавки призводило також до того, що на ринку України все частіше почала з’являтись  продукція, що вже була у вжитку. Більшість таких медичних виробів залишалось у клініках без подальшої сертифікованої технічної підтримки, що, вочевидь, знижувало якість надання лікувальних та діагностичних послуг для населення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: