fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Експерти ІТ комітету увійшли до робочої групи задля доопрацювання проєкту «Дія Сіті»

08/ 05/ 2020
  Вчора, 7 травня, представники ІТ-комітету Європейської Бізнес Асоціації взяли участь в онлайн-зустрічі з Міністерством цифрової трансформації. Зустріч стосувалась презентації та обговорення нового проєкту «Дія Сіті». Ініціативу представив Олександр Борняков, заступник Міністра цифрової трансформації. Ідея «Дія Сіті» полягає в створенні вільної економічної зони з екстериторіальними ознаками –  на зразок електронного резидентства. Головна ціль – створення конкретних правил для функціонування та розвитку креативних індустрій, аби розвивати цифровий та технічний потенціал України і в майбутньому стати важливим світовим ІТ-хабом. Так, на першому етапі йдеться про IT та R&D. Основними принципами даного проєкту, за словами заступника Міністра, є побудова цифрового суспільства, прозорість, самоврядування та інноваційність. Головними завданнями, наразі, є налагодження взаємодії держави та бізнесу онлайн, забезпечення правового захисту потенційних резидентів «Дії Сіті», що має базуватись на засадах англійського права. Що стосується умов отримання такого резидентства, передбачаються запобіжники від зловживання у вигляді КВЕДів, кількості фахівців у штаті компанії (поки що цифра не прописана), та, імовірно, певної долі експорту в розрізі прибутків потенційної компанії-резидента (наприклад 50-60%). Водночас, проєктом передбачається також регулювання податкової складової даної зони. Так, пропонується встановити ставки податку на виведений капітал у розмірі 10%, податку на працю – у загальному навантаженні близько 10%. Інших податків у проєкті не передбачено. Також важливим месседжем, який пролунав зі сторони індустрії та яким не можна нехтувати – є важливість відходу від норм застарілого КЗоТу та фокус на імплементації вже сформованого та ефективного для ІТ-індустрії контрактного механізму взаємодії між компаніями та ФОП. Варто зауважити, що дана версія проєкту наразі перебуває на стадії обговорень та досліджується бізнесом.  Було домовлено, що представників від ІТ комітету Європейської Бізнес Асоціації буде включено до Робочої групи задля доопрацювання проєкту «Дія сіті», аби спільними зусиллями створити якісний та пропрацюваний механізм, а індустрія і держава могли гармонічно розвивати свій потенціал в креативній індустрії за допомогою ініціативи «Дія Сіті». ІТ бізнес дякує Олександру Борнякову та Міністерству цифрової трансформації за зустріч та готовність до співпраці. Експерти Комітету детально проаналізують даний проєкт і нададуть свої пропозиції та зауваження.

Вчора, 7 травня, представники ІТ-комітету Європейської Бізнес Асоціації взяли участь в онлайн-зустрічі з Міністерством цифрової трансформації. Зустріч стосувалась презентації та обговорення нового проєкту «Дія Сіті». Ініціативу представив Олександр Борняков, заступник Міністра цифрової трансформації.

Ідея «Дія Сіті» полягає в створенні вільної економічної зони з екстериторіальними ознаками –  на зразок електронного резидентства. Головна ціль – створення конкретних правил для функціонування та розвитку креативних індустрій, аби розвивати цифровий та технічний потенціал України і в майбутньому стати важливим світовим ІТ-хабом. Так, на першому етапі йдеться про IT та R&D.

Основними принципами даного проєкту, за словами заступника Міністра, є побудова цифрового суспільства, прозорість, самоврядування та інноваційність. Головними завданнями, наразі, є налагодження взаємодії держави та бізнесу онлайн, забезпечення правового захисту потенційних резидентів «Дії Сіті», що має базуватись на засадах англійського права. Що стосується умов отримання такого резидентства, передбачаються запобіжники від зловживання у вигляді КВЕДів, кількості фахівців у штаті компанії (поки що цифра не прописана), та, імовірно, певної долі експорту в розрізі прибутків потенційної компанії-резидента (наприклад 50-60%).

Водночас, проєктом передбачається також регулювання податкової складової даної зони. Так, пропонується встановити ставки податку на виведений капітал у розмірі 10%, податку на працю – у загальному навантаженні близько 10%. Інших податків у проєкті не передбачено. Також важливим месседжем, який пролунав зі сторони індустрії та яким не можна нехтувати – є важливість відходу від норм застарілого КЗоТу та фокус на імплементації вже сформованого та ефективного для ІТ-індустрії контрактного механізму взаємодії між компаніями та ФОП.

Варто зауважити, що дана версія проєкту наразі перебуває на стадії обговорень та досліджується бізнесом. 

Було домовлено, що представників від ІТ комітету Європейської Бізнес Асоціації буде включено до Робочої групи задля доопрацювання проєкту «Дія сіті», аби спільними зусиллями створити якісний та пропрацюваний механізм, а індустрія і держава могли гармонічно розвивати свій потенціал в креативній індустрії за допомогою ініціативи «Дія Сіті».

ІТ бізнес дякує Олександру Борнякову та Міністерству цифрової трансформації за зустріч та готовність до співпраці. Експерти Комітету детально проаналізують даний проєкт і нададуть свої пропозиції та зауваження.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: