fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

«Drag Along»

30/ 11/ 2021
  Автор: Катерина Маєвська, адвокат Dynasty Law & Investment Англійське корпоративне право містить цікавий принцип розпорядження корпоративними правами, який би варто б було запозичити й українській галузі корпоративного права. Цим принципом є «Drag Along». Суть цього принципу полягає у наступному: припустимо у товаристві з обмеженою відповідальністю є три засновники з нерівними частками у статутному капіталі товариства, при чому частки двох учасників у сукупності перевищують 50% від уставного капіталу Товариства. У випадку якщо сукупна більшість учасників такого товариства бажає продати більш ніж 50% долі в уставному капіталі Товариства третій особі, від якої надійшла пропозиція покупки такої частки (Drag Offer), зазначені учасники набувають права вимагати від інших учасників товариства приєднатися до продажу та продати свою частку третій особі на тих же умовах, що були нею запропоновані у отриманій пропозиції. Отже у наведеному прикладі, за умови якщо два з трьох учасників Товариства приймають пропозицію від третьої особи про продаж своїх часток, що у сукупності перевищують 50 % статутного капіталу, то й третій учасник за принципом «Drag Along» має своїм обов’язком продати належну йому частку у такому Товаристві. При цьому вказаний принцип «Drag Along» не передбачає права учасника, що володіє часткою меншою за 50%, відмовитись від продажу своєї частки та не долучатися до прийнятої іншими учасниками пропозиції про продаж. За нормами англійського корпоративного права, вказаний принцип реалізується на практиці через повідомлення Товариства/його виконавчого органу про намір учасників скористатися принципом «Drag Along», а останній на підставі отриманого повідомлення, в свою чергу вчиняє всі дії з реєстрації переходу прав на корпоративні права Товариства до нового власника. Застосування вказаного принципу «Drag Along» зводить до мінімуму кількість можливих корпоративних спорів, пов’язаних з відчуженням корпоративних прав та блокуванням повного переходу корпоративних прав Товариства, що ініціюються учасниками Товариства що є власниками незначних часток у статутному капіталі. Запозичення вказаного принципу українським корпоративним правом, надало б можливість забезпечити додаткову правову безпеку власникам корпоративних прав у потенційних корпоративних конфліктах.

Автор: Катерина Маєвська, адвокат Dynasty Law & Investment

Англійське корпоративне право містить цікавий принцип розпорядження корпоративними правами, який би варто б було запозичити й українській галузі корпоративного права.

Цим принципом є «Drag Along».

Суть цього принципу полягає у наступному: припустимо у товаристві з обмеженою відповідальністю є три засновники з нерівними частками у статутному капіталі товариства, при чому частки двох учасників у сукупності перевищують 50% від уставного капіталу Товариства.

У випадку якщо сукупна більшість учасників такого товариства бажає продати більш ніж 50% долі в уставному капіталі Товариства третій особі, від якої надійшла пропозиція покупки такої частки (Drag Offer), зазначені учасники набувають права вимагати від інших учасників товариства приєднатися до продажу та продати свою частку третій особі на тих же умовах, що були нею запропоновані у отриманій пропозиції.

Отже у наведеному прикладі, за умови якщо два з трьох учасників Товариства приймають пропозицію від третьої особи про продаж своїх часток, що у сукупності перевищують 50 % статутного капіталу, то й третій учасник за принципом «Drag Along» має своїм обов’язком продати належну йому частку у такому Товаристві. При цьому вказаний принцип «Drag Along» не передбачає права учасника, що володіє часткою меншою за 50%, відмовитись від продажу своєї частки та не долучатися до прийнятої іншими учасниками пропозиції про продаж.

За нормами англійського корпоративного права, вказаний принцип реалізується на практиці через повідомлення Товариства/його виконавчого органу про намір учасників скористатися принципом «Drag Along», а останній на підставі отриманого повідомлення, в свою чергу вчиняє всі дії з реєстрації переходу прав на корпоративні права Товариства до нового власника.

Застосування вказаного принципу «Drag Along» зводить до мінімуму кількість можливих корпоративних спорів, пов’язаних з відчуженням корпоративних прав та блокуванням повного переходу корпоративних прав Товариства, що ініціюються учасниками Товариства що є власниками незначних часток у статутному капіталі.

Запозичення вказаного принципу українським корпоративним правом, надало б можливість забезпечити додаткову правову безпеку власникам корпоративних прав у потенційних корпоративних конфліктах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: