fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Держава планує компенсувати шкоду за втрачену внаслідок бойових дій нерухомість

21/ 07/ 2022
  Автор: Костянтин Гиров, партнер Dynasty Law & Investment На офіційному сайті Верховної Ради оприлюднено законопроект з реєстровим №7237 від 31.03.2022р., розробка якого зумовлена гострою необхідністю у створенні надійного та міцного механізму захисту прав власності та інших речових прав на майно, які було порушено внаслідок збройної агресії РФ. Згідно вказаного акту юридичні/фізичні особи зможуть подати заяву на первинну (подається протягом дії воєнного стану та 3 років з дня його скасування) та повну (подається протягом дії воєнного стану та 5 років з дня його скасування) компенсацію за втрачене чи пошкоджене майно, онлайн – через Єдиний державний вебпортал електронних послуг Дія або особисто – через ЦНАП. Причому якщо юридична/фізична особа отримала первинну компенсацію вона не втрачає права на отримання повної компенсації. Повна компенсація у такому випадку буде становити різницю між оцінкою втраченого чи пошкодженого майна та розміром виплаченої первинної компенсації. Первинна компенсація передбачатиме захист прав власності, індивідуальних житлових прав, відновлення життєдіяльності або послуг, які надає юридична особа, а також відновлення нормального життя в Україні, а повна - захист майнових прав постраждалих для забезпечення справедливого та цільового розподілу репарацій або інших стягнень з країни-агресора. Однак, звертаємо Вашу увагу, що право на первинну компенсацію забезпечуватиметься поступово та пропорційно відповідно до матеріальних можливостей України,  а на повну –  гарантуватиметься лише у разі сплати РФ репарацій або інших стягнень. Крім того, юридична/фізична особа може особисто обрати одну з форм первинної/повної компенсації – або грошову компенсацію, або компенсацію у формі додаткових заходів підтримки постраждалих осіб у зв’язку зі збройною агресією. Однак, законопроект встановлює п’ять черг отримання первинної/повної компенсацій постраждалій особі, що дещо ускладнює швидке отримання такої компенсації, особливо для юридичної/фізичної особи, яка не входить до переліку черговості.

Автор: Костянтин Гиров, партнер Dynasty Law & Investment

На офіційному сайті Верховної Ради оприлюднено законопроект з реєстровим №7237 від 31.03.2022р., розробка якого зумовлена гострою необхідністю у створенні надійного та міцного механізму захисту прав власності та інших речових прав на майно, які було порушено внаслідок збройної агресії РФ.

Згідно вказаного акту юридичні/фізичні особи зможуть подати заяву на первинну (подається протягом дії воєнного стану та 3 років з дня його скасування) та повну (подається протягом дії воєнного стану та 5 років з дня його скасування) компенсацію за втрачене чи пошкоджене майно, онлайн – через Єдиний державний вебпортал електронних послуг Дія або особисто – через ЦНАП.

Причому якщо юридична/фізична особа отримала первинну компенсацію вона не втрачає права на отримання повної компенсації. Повна компенсація у такому випадку буде становити різницю між оцінкою втраченого чи пошкодженого майна та розміром виплаченої первинної компенсації.

Первинна компенсація передбачатиме захист прав власності, індивідуальних житлових прав, відновлення життєдіяльності або послуг, які надає юридична особа, а також відновлення нормального життя в Україні, а повна – захист майнових прав постраждалих для забезпечення справедливого та цільового розподілу репарацій або інших стягнень з країни-агресора.

Однак, звертаємо Вашу увагу, що право на первинну компенсацію забезпечуватиметься поступово та пропорційно відповідно до матеріальних можливостей України,  а на повну –  гарантуватиметься лише у разі сплати РФ репарацій або інших стягнень.

Крім того, юридична/фізична особа може особисто обрати одну з форм первинної/повної компенсації – або грошову компенсацію, або компенсацію у формі додаткових заходів підтримки постраждалих осіб у зв’язку зі збройною агресією.

Однак, законопроект встановлює п’ять черг отримання первинної/повної компенсацій постраждалій особі, що дещо ускладнює швидке отримання такої компенсації, особливо для юридичної/фізичної особи, яка не входить до переліку черговості.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: