fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Чи можуть ФОПи бути благодійниками?

01/ 10/ 2021
  Автор: Олександр Федорко, адвокат Dynasty Law &Investmen Кажуть роби добро і воно тобі повернеться, проте такий принцип не діє у відносинах з контролюючим органом. З практичної точки зору досить цікавим є питання чи можуть фізичні особи-підприємці бути благодійниками (робити пожертвування)? Відповідь на дане питання є неоднозначною. Положення Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» зазначають, що благодійником може бути або дієздатна фізична особа, або юридична особа. При цьому, не вирішив долю  фізичних осіб-підприємців, як благодійників. Цивільним кодексом України передбачено, що право на здійснення підприємницької діяльності, яку не заборонено законом, має фізична особа з повною цивільною дієздатністю. Фізична особа здійснює своє право на підприємницьку діяльність за умови її державної реєстрації в порядку, встановленому законом. У свою чергу, контролюючі органи у своїх податкових консультаціях зазначають що оскільки в межах підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця не передбачено здійснення благодійної діяльності, а також те, що учасниками цивільних відносин під час здійснення благодійної діяльності є дієздатні фізичні особи, то така фізична особа-підприємець не може жертвувати кошти, безоплатно відвантажувати товар (виконувати роботи, надавати послуги) в межах підприємницької діяльності аргументуючи вказані дії благодійністю. ФОПи, які є платником єдиного податку взагалі ризикують втратою застосування  спрощеної системи оподаткування. Це пов’язано з тим, що ДПС прирівнює благодійність до видів діяльності, яка несумісна зі спрощеною системою оподаткування, що є підставою для переходу на загальну систему оподаткування. Вказана правова позиція контролюючих органів є суперечливою, та не підтримується спеціалістами компанії Dynasty Law & Investment, які вважають, що фізична особа-підприємець в першу чергу є дієздатна фізична особа, і вже потім вона використовує своє право на здійснення підприємницької діяльності, що не заважає їй використати і своє право на пожертвування. Однак, оскільки, на сьогодні, судами ще не сформована судова практика з вказаного питання, у фізичної особи-підприємця який здійснює пожертвування є ризик настання несприятливих податкових наслідків. У зв’язку з чим, спеціалісти компанії Dynasty Law & Investment не рекомендують фізичній особі-підприємцю робити благодійні пожертвування. Якщо Ви є фізичною особою-підприємцем і у Вас виникло бажання здійснити благодійне пожертвування, звертайтесь до Dynasty Law & Investment і спеціалісти допоможуть провести транзакцію.

Автор: Олександр Федорко, адвокат Dynasty Law &Investmen

Кажуть роби добро і воно тобі повернеться, проте такий принцип не діє у відносинах з контролюючим органом. З практичної точки зору досить цікавим є питання чи можуть фізичні особи-підприємці бути благодійниками (робити пожертвування)? Відповідь на дане питання є неоднозначною.

Положення Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» зазначають, що благодійником може бути або дієздатна фізична особа, або юридична особа. При цьому, не вирішив долю  фізичних осіб-підприємців, як благодійників.

Цивільним кодексом України передбачено, що право на здійснення підприємницької діяльності, яку не заборонено законом, має фізична особа з повною цивільною дієздатністю. Фізична особа здійснює своє право на підприємницьку діяльність за умови її державної реєстрації в порядку, встановленому законом.

У свою чергу, контролюючі органи у своїх податкових консультаціях зазначають що оскільки в межах підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця не передбачено здійснення благодійної діяльності, а також те, що учасниками цивільних відносин під час здійснення благодійної діяльності є дієздатні фізичні особи, то така фізична особа-підприємець не може жертвувати кошти, безоплатно відвантажувати товар (виконувати роботи, надавати послуги) в межах підприємницької діяльності аргументуючи вказані дії благодійністю.

ФОПи, які є платником єдиного податку взагалі ризикують втратою застосування  спрощеної системи оподаткування. Це пов’язано з тим, що ДПС прирівнює благодійність до видів діяльності, яка несумісна зі спрощеною системою оподаткування, що є підставою для переходу на загальну систему оподаткування.

Вказана правова позиція контролюючих органів є суперечливою, та не підтримується спеціалістами компанії Dynasty Law & Investment, які вважають, що фізична особа-підприємець в першу чергу є дієздатна фізична особа, і вже потім вона використовує своє право на здійснення підприємницької діяльності, що не заважає їй використати і своє право на пожертвування.

Однак, оскільки, на сьогодні, судами ще не сформована судова практика з вказаного питання, у фізичної особи-підприємця який здійснює пожертвування є ризик настання несприятливих податкових наслідків. У зв’язку з чим, спеціалісти компанії Dynasty Law & Investment не рекомендують фізичній особі-підприємцю робити благодійні пожертвування. Якщо Ви є фізичною особою-підприємцем і у Вас виникло бажання здійснити благодійне пожертвування, звертайтесь до Dynasty Law & Investment і спеціалісти допоможуть провести транзакцію.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: