fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес зустрівся з керівництвом Нацкомісії з цінних паперів та Нацдепозитарію

29/ 04/ 2022
  28 квітня відбулась зустріч Комітету валютного регулювання та фінансових послуг для обговорення актуальних проблем та пропозицій щодо розвитку фондового ринку в Україні.  Ми вдячні Руслану Магомедову, Голові Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, та Олексію Юдіну, Голові правління Національного депозитарію України за участь в зустрічі. Як розповів пан Магомедов, з самого початку повномасштабної війни ними був зупинений обіг цінних паперів, крім ОВДП, військових облігацій та операцій, необхідних для держустанов. Зупинка роботи національної депозитарної системи в перший час мала на меті, перш за все, збереження активів та запобігання паніці на фондовому ринку. Зараз, коли вже є краще розуміння того, як розгортається ситуація. І зараз в планах Нацкомісії допомогти бізнесу працювати та надавати допомогу армії чи гуманітарну підтримку населенню в тих регіонах, де він може більш менш спокійно це робити. Режим роботи Нацкомісії під час воєнного стану є особливим, наразі кожен кейс розглядається окремо, втім в оперативні терміни завдяки розумінню, що Україні потрібно  запускати економіку, виконувати зобов’язання, дати можливість компаніям заробляти. Також метою Нацкомісії є допомога державі, зокрема Мінфіну, залучити кошти до економіки країни, спростити доступ до фінансових інструментів на вітчизняному фондовому ринку. Для цього наразі розробляється проєкт «Внесок», завдяки якому фізичні особи в Україні та за кордоном зможуть швидко проінвестувати у ОВДП. За оцінкою пана Юдіна, Нацдепозитарій виявився добре підготовленим до повномасштабної агресії, наскільки це могло бути можливим. Екстрений план дій почав впроваджуватись з першого ж дня – були вжиті необхідні заходи для захисту депозитарних даних, які є дуже чутливими, та прав акціонерів. Наразі командою Нацдепозитарію ведеться активна робота щодо переміщення українських цінних паперів до інших країн. Відбувається співпраця з іншими центральними депозитаріями, аби після закінчення війни іноземні компанії могли легко інвестувати в українські цінні папери. Другий важливий напрям роботи – це розвиток електронних сервісів. Також продовжується робота над подальшою технічною стабільністю депозитарної системи.  Учасники засідання Комітету валютного регулювання та фінансових послуг також обговорили пропозиції та ініціативи компаній Асоціації, заздалегідь направлені на розгляд регулятора, та узгодили подальші кроки, зокрема щодо: Перспектив розширення переліку операцій з активами інститутів спільного інвестування;  Подальших спільних кроків у напрямку цифровізації взаємодії учасників ринку;  Шляхів удосконалення системи обліку угод РЕПО інвестиційними.  Ми вдячні колегам за приділений час та конструктивний діалог з бізнесом!   Читати новини Асоціації у Telegram-каналі – EBAUkraine.

28 квітня відбулась зустріч Комітету валютного регулювання та фінансових послуг для обговорення актуальних проблем та пропозицій щодо розвитку фондового ринку в Україні.  Ми вдячні Руслану Магомедову, Голові Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, та Олексію Юдіну, Голові правління Національного депозитарію України за участь в зустрічі.

Як розповів пан Магомедов, з самого початку повномасштабної війни ними був зупинений обіг цінних паперів, крім ОВДП, військових облігацій та операцій, необхідних для держустанов. Зупинка роботи національної депозитарної системи в перший час мала на меті, перш за все, збереження активів та запобігання паніці на фондовому ринку.

Зараз, коли вже є краще розуміння того, як розгортається ситуація. І зараз в планах Нацкомісії допомогти бізнесу працювати та надавати допомогу армії чи гуманітарну підтримку населенню в тих регіонах, де він може більш менш спокійно це робити. Режим роботи Нацкомісії під час воєнного стану є особливим, наразі кожен кейс розглядається окремо, втім в оперативні терміни завдяки розумінню, що Україні потрібно  запускати економіку, виконувати зобов’язання, дати можливість компаніям заробляти.

Також метою Нацкомісії є допомога державі, зокрема Мінфіну, залучити кошти до економіки країни, спростити доступ до фінансових інструментів на вітчизняному фондовому ринку. Для цього наразі розробляється проєкт «Внесок», завдяки якому фізичні особи в Україні та за кордоном зможуть швидко проінвестувати у ОВДП.

За оцінкою пана Юдіна, Нацдепозитарій виявився добре підготовленим до повномасштабної агресії, наскільки це могло бути можливим. Екстрений план дій почав впроваджуватись з першого ж дня – були вжиті необхідні заходи для захисту депозитарних даних, які є дуже чутливими, та прав акціонерів.

Наразі командою Нацдепозитарію ведеться активна робота щодо переміщення українських цінних паперів до інших країн. Відбувається співпраця з іншими центральними депозитаріями, аби після закінчення війни іноземні компанії могли легко інвестувати в українські цінні папери. Другий важливий напрям роботи – це розвиток електронних сервісів. Також продовжується робота над подальшою технічною стабільністю депозитарної системи. 

Учасники засідання Комітету валютного регулювання та фінансових послуг також обговорили пропозиції та ініціативи компаній Асоціації, заздалегідь направлені на розгляд регулятора, та узгодили подальші кроки, зокрема щодо:

  • Перспектив розширення переліку операцій з активами інститутів спільного інвестування; 
  • Подальших спільних кроків у напрямку цифровізації взаємодії учасників ринку; 
  • Шляхів удосконалення системи обліку угод РЕПО інвестиційними. 

Ми вдячні колегам за приділений час та конструктивний діалог з бізнесом!

 

Читати новини Асоціації у Telegram-каналі – EBAUkraine.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: