fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес закликає державу стати партнером у розбудові нової зеленої економіки України та ЄС

19/ 06/ 2020
  Україна має кілька шляхів руху в рамках розбудови Європейського зеленого курсу: від позиції пасивного спостерігача до активного учасника процесу разом з країнами ЄС. Про це йшлося 16 червня під час онлайн-дискусії  “Зелений вектор України: не проґавити можливості та уникнути загроз”, до якої долучились представники Європейської Бізнес Асоціації. Організаторами події виступили Ресурсно-аналітичний центр Суспільство і довкілля, аналітичний центр DiXi Group, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій, Ukrainian Think Tanks Liaison Office in Brussels, за підтримки Міжнародного фонду Відродження. Так, представники Асоціації акцентували на важливості залучення України до формування кліматоорієнтованої економіки Європи та звернули увагу на необхідність врахувати при цьому наступні 5 факторів: Налагодження якісного прямого діалогу з представниками ЄС з метою синхронізації базових даних та подальших прагнень. Залучення України як партнера та асоційованого члена ЄС до спільних трансформацій на інституційному, технологічному, інвестиційному рівнях. Об’єднання зусиль держави та бізнесу у пошуку джерел інвестицій для екологічної модернізації виробництва. Наприклад, через компенсацію екоподатку та доступ до європейських інвестицій та програм в рамках ЄЗК. Сталий розвиток – це не лише питання екології, це також подолання голоду та бідності, право на гідну працю, охорона здоров’я та інше. Для швидких та якісних змін держава також має пройти трансформацію від суто регуляторної та контролюючої інституції до справжнього драйвера декарбонізації та партнера для бізнесу. Водночас, йшла мова про потенційні можливості та загрози, які можуть очікувати на усіх стейкхолдерів, зокрема, про механізм вуглецевого корегування, нові жорсткі вимоги щодо екологічності для виробників продукції та надавачів послуг, а також про транссекторальний вплив ЄЗК. Звертаємо увагу, що ЄЗК – це комплекс політичних ініціатив Європейської Комісії, загальною метою яких є досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року, а також підвищення добробуту громадян, захист біологічного різноманіття та екологізація економіки. У січні 2020 року за підсумками Шостого засідання Ради асоціації, Україна та ЄС погодилися надалі співпрацювати щодо декарбонізації та захисту навколишнього середовища в рамках ЄЗК. Наразі Урядом України створено міжвідомчу групу, що координуватиме подолання наслідків зміни клімату в рамках “Європейського зеленого курсу” на чолі з Віце-прем’єр-міністром з європейської та євроатлантичної інтеграції. Тому, зараз Україні важливо чітко та правильно визначити нові кліматичні цілі, які будуть представлені у Другому Національно-визначеному внеску України до Паризької угоди. Від цього документу буде залежати подальший розвиток в тому числі й економіки України. У підсумку заходу було досягнуто домовленостей про подальшу співпрацю та залученість бізнесу до розробки зеленої економіки України в рамках приєднання до Європейського зеленого курсу.  

Україна має кілька шляхів руху в рамках розбудови Європейського зеленого курсу: від позиції пасивного спостерігача до активного учасника процесу разом з країнами ЄС. Про це йшлося 16 червня під час онлайн-дискусії  “Зелений вектор України: не проґавити можливості та уникнути загроз”, до якої долучились представники Європейської Бізнес Асоціації. Організаторами події виступили Ресурсно-аналітичний центр “Суспільство і довкілля”, аналітичний центр DiXi Group, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій, Ukrainian Think Tanks Liaison Office in Brussels, за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Так, представники Асоціації акцентували на важливості залучення України до формування кліматоорієнтованої економіки Європи та звернули увагу на необхідність врахувати при цьому наступні 5 факторів:

  1. Налагодження якісного прямого діалогу з представниками ЄС з метою синхронізації базових даних та подальших прагнень.
  2. Залучення України як партнера та асоційованого члена ЄС до спільних трансформацій на інституційному, технологічному, інвестиційному рівнях.
  3. Об’єднання зусиль держави та бізнесу у пошуку джерел інвестицій для екологічної модернізації виробництва. Наприклад, через компенсацію екоподатку та доступ до європейських інвестицій та програм в рамках ЄЗК.
  4. Сталий розвиток – це не лише питання екології, це також подолання голоду та бідності, право на гідну працю, охорона здоров’я та інше.
  5. Для швидких та якісних змін держава також має пройти трансформацію від суто регуляторної та контролюючої інституції до справжнього драйвера декарбонізації та партнера для бізнесу.

Водночас, йшла мова про потенційні можливості та загрози, які можуть очікувати на усіх стейкхолдерів, зокрема, про механізм вуглецевого корегування, нові жорсткі вимоги щодо екологічності для виробників продукції та надавачів послуг, а також про транссекторальний вплив ЄЗК.

Звертаємо увагу, що ЄЗК – це комплекс політичних ініціатив Європейської Комісії, загальною метою яких є досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року, а також підвищення добробуту громадян, захист біологічного різноманіття та екологізація економіки. У січні 2020 року за підсумками Шостого засідання Ради асоціації, Україна та ЄС погодилися надалі співпрацювати щодо декарбонізації та захисту навколишнього середовища в рамках ЄЗК.

Наразі Урядом України створено міжвідомчу групу, що координуватиме подолання наслідків зміни клімату в рамках “Європейського зеленого курсу” на чолі з Віце-прем’єр-міністром з європейської та євроатлантичної інтеграції. Тому, зараз Україні важливо чітко та правильно визначити нові кліматичні цілі, які будуть представлені у Другому Національно-визначеному внеску України до Паризької угоди. Від цього документу буде залежати подальший розвиток в тому числі й економіки України.

У підсумку заходу було досягнуто домовленостей про подальшу співпрацю та залученість бізнесу до розробки зеленої економіки України в рамках приєднання до Європейського зеленого курсу.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: