fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес вітає зусилля, направлені на вирішення проблеми “старих” боргів оптового ринку електроенергії

04/ 05/ 2020
  Наприкінці минулого тижня Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроєкт №2386, який стосується заходів, спрямованих на погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електроенергії. Так, даний проєкт закону є головним у «пакетному» пулі законопроєктів, метою яких є погашення боргів ДП «Енергоринок» та інших учасників ринку, що утворилися до впровадження нового закону «Про ринок електричної енергії» (прийнятий у липні 2019 року на виконання Угоди про Асоціацію з ЄС). В даному пакеті є також законопроєкти №2387, №2388, №2389, №2390. Комітет з енергетики Європейської Бізнес Асоціації підтримує прийняття законопроєкту №2386, адже ситуація з розрахунками потребує невідкладного врегулювання. Крім того, вона є складовою реформи ринку електроенергії, на важливості якої неодноразово акцентували уваги інституції ЄС та ключові європейські партнери України. Для розуміння ситуації, станом на 01.07.2019 дебіторська заборгованість ДП «Енергоринок» склала 30,9 млрд. грн., кредиторська заборгованість – 28,1 млрд. грн. Основними причинами виникнення таких боргів були «ручне керування» та адміністративний вплив державних органів на учасників оптового ринку електроенергії протягом останніх 20 років. Новий закон про ринок електроенергії, що діє з липня 2019 року, кардинально змінив принципи функціонування ринку електричної енергії і розпочав перехід до конкурентної моделі. Водночас, аби остаточно перейти на нову ринкову модель та сталі розрахунки, бізнес закликає прийняти найближчим часом проєкт закону № 2386 у другому читанні та в цілому. Крім того, проголосувати за «пакетні» законопроєкти №2387, № 2388, №2389, № 2390. Ці рішення допоможуть забезпечити погашення заборгованості на оптовому ринку електроенергії, а також умови для сталих розрахунків на новому ринку електричної енергії. Сподіваємось, голос бізнесу буде почуто!

Наприкінці минулого тижня Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроєкт №2386, який стосується заходів, спрямованих на погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електроенергії.

Так, даний проєкт закону є головним у «пакетному» пулі законопроєктів, метою яких є погашення боргів ДП «Енергоринок» та інших учасників ринку, що утворилися до впровадження нового закону «Про ринок електричної енергії» (прийнятий у липні 2019 року на виконання Угоди про Асоціацію з ЄС). В даному пакеті є також законопроєкти №2387, №2388, №2389, №2390.

Комітет з енергетики Європейської Бізнес Асоціації підтримує прийняття законопроєкту №2386, адже ситуація з розрахунками потребує невідкладного врегулювання. Крім того, вона є складовою реформи ринку електроенергії, на важливості якої неодноразово акцентували уваги інституції ЄС та ключові європейські партнери України.

Для розуміння ситуації, станом на 01.07.2019 дебіторська заборгованість ДП «Енергоринок» склала 30,9 млрд. грн., кредиторська заборгованість – 28,1 млрд. грн. Основними причинами виникнення таких боргів були «ручне керування» та адміністративний вплив державних органів на учасників оптового ринку електроенергії протягом останніх 20 років. Новий закон про ринок електроенергії, що діє з липня 2019 року, кардинально змінив принципи функціонування ринку електричної енергії і розпочав перехід до конкурентної моделі.

Водночас, аби остаточно перейти на нову ринкову модель та сталі розрахунки, бізнес закликає прийняти найближчим часом проєкт закону № 2386 у другому читанні та в цілому. Крім того, проголосувати за «пакетні» законопроєкти №2387, № 2388, №2389, № 2390. Ці рішення допоможуть забезпечити погашення заборгованості на оптовому ринку електроенергії, а також умови для сталих розрахунків на новому ринку електричної енергії. Сподіваємось, голос бізнесу буде почуто!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: