fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес стурбований відсутністю правил для заокруглення сум в чеках

07/ 09/ 2018
  Станом на 7 вересня заокруглення сум в чеках не відбувається. Це пов’язано з тим, що відсутнє роз’яснення до постанови НБУ №25 «Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів». Для бізнесу важливим є розуміння особливостей бухгалтерського обліку  та оподаткування сум заокруглення. А саме: як суми заокруглення вносити до податкових накладних з ПДВ, чи можна проводити заокруглення мінімальних і максимальних цін на підакцизні товари, як вести податковий облік сум заокруглення? Деталі, яких саме правил потребує бізнес, за лінком. Наприклад, за словами представників Рітейл комітету Європейської Бізнес Асоціації, на алкоголь є мінімальна роздрібна ціна, яку не можна заокруглювати в меншу сторону, на тютюнові вироби – навпаки, в більшу сторону. В іншому випадку це буде порушенням законодавства за яке передбачений штраф. Однак, немає чіткої позиції ДФС України, Міністерства фінансів та Національного банку України у питаннях обліку сум заокруглення та сум після заокруглення. В Податковому комітеті Асоціації наголошують, що гальмування цих процесів може стати серйозною проблемою для бізнесу в цілому, коли перестане вистачати дрібних монет. Адже вони мають властивість зношуватись та губитись. А з 1 липня припинився випуск монет номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок. За даними Нацбанку, на початку червня в обігу перебувало 2,4 млрд штук однокопієчних монет, 1,4 млрд двоєкопієчних, 1,9 млрд пятикопійчаних монет і 1,7 млрд – 25-копійчаних. Особливу стурбованість у бізнесу викликають перевірки фіскальних органів в той час, коли законодавчо дане питання залишається не врегульованим. Проте, штрафи за порушення вже існують. Європейська Бізнес Асоціація вчергове звертається до Національного банку України, Міністерства фінансів України та Державної фіскальної служби з проханням підготувати та оприлюднити відповідні роз’яснення щодо правил заокруглення та застосування штрафів. Пропонуємо спочатку оголосити та прийняти, на відповідному рівні, правила обліку та оподаткування операцій із заокругленням, а вже потім карати за їх не виконання. Нагадаємо, постанова №25 вступила в дію з 1 липня, тож, фактично, з цього часу торгові компанії повинні мати можливість використовувати заокруглення загальних сум у чеку, у випадку коли не вистачає монет дрібних номіналів у касі. Однак, оскільки роз’яснення регулюючих державних органів, щодо того як це має працювати надано не було – процес досі не запущена.

Станом на 7 вересня заокруглення сум в чеках не відбувається. Це пов’язано з тим, що відсутнє роз’яснення до постанови НБУ №25 «Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів».

Для бізнесу важливим є розуміння особливостей бухгалтерського обліку  та оподаткування сум заокруглення. А саме: як суми заокруглення вносити до податкових накладних з ПДВ, чи можна проводити заокруглення мінімальних і максимальних цін на підакцизні товари, як вести податковий облік сум заокруглення? Деталі, яких саме правил потребує бізнес, за лінком.

Наприклад, за словами представників Рітейл комітету Європейської Бізнес Асоціації, на алкоголь є мінімальна роздрібна ціна, яку не можна заокруглювати в меншу сторону, на тютюнові вироби – навпаки, в більшу сторону. В іншому випадку це буде порушенням законодавства за яке передбачений штраф. Однак, немає чіткої позиції ДФС України, Міністерства фінансів та Національного банку України у питаннях обліку сум заокруглення та сум після заокруглення.

В Податковому комітеті Асоціації наголошують, що гальмування цих процесів може стати серйозною проблемою для бізнесу в цілому, коли перестане вистачати дрібних монет. Адже вони мають властивість зношуватись та губитись. А з 1 липня припинився випуск монет номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок. За даними Нацбанку, на початку червня в обігу перебувало 2,4 млрд штук однокопієчних монет, 1,4 млрд двоєкопієчних, 1,9 млрд п’ятикопійчаних монет і 1,7 млрд – 25-копійчаних.

Особливу стурбованість у бізнесу викликають перевірки фіскальних органів в той час, коли законодавчо дане питання залишається не врегульованим. Проте, штрафи за порушення вже існують.

Європейська Бізнес Асоціація вчергове звертається до Національного банку України, Міністерства фінансів України та Державної фіскальної служби з проханням підготувати та оприлюднити відповідні роз’яснення щодо правил заокруглення та застосування штрафів.

Пропонуємо спочатку оголосити та прийняти, на відповідному рівні, правила обліку та оподаткування операцій із заокругленням, а вже потім карати за їх не виконання.

Нагадаємо, постанова №25 вступила в дію з 1 липня, тож, фактично, з цього часу торгові компанії повинні мати можливість використовувати заокруглення загальних сум у чеку, у випадку коли не вистачає монет дрібних номіналів у касі. Однак, оскільки роз’яснення регулюючих державних органів, щодо того як це має працювати надано не було – процес досі не запущена.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: