fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес просить сприяти постачанню на ринок України нехарчової продукції з ЄС

05/ 05/ 2022
  Війна завдала суттєвої шкоди звичайним ланцюгам постачання продукції, що, часом, унеможливлює і ввезення товарів з тих заводів та підприємств, які виробляли товари для українського ринку. Зокрема,  йдеться про складності з нанесенням маркування у відповідності до вимог українського законодавства, що часом неможливо зробити. Більше того, в Україні наразі ускладнено проведення робіт з оцінки відповідності продукції вимогам українських технічних регламентів, розроблених на основі регламентів ЄС, що також унеможливлює введення в обіг такої продукції. Європейська Бізнес Асоціація вже зверталась до органів державної влади з пропозицією тимчасово дозволити вільний обіг на території України товарів, які відповідають вимогам щодо безпечності нехарчової продукції ЄС, зокрема, мають необхідні декларації про відповідність та європейське маркування, наприклад побутової техніки, радіоелектроніки, медичних виробів, мийних засобів, косметичних виробів, тощо. Проєкт Закону №7324, що був розроблений Урядом, передбачає, що під час воєнного стану та протягом тримісячного строку після його скасування в Україні можна буде вводити в обіг (надавати на ринку та вводити в експлуатацію) продукцію, що підлягає під дію прийнятих в Україні технічних регламентів за умови відповідності такої продукції вимогам актів законодавства ЄС, на основі яких розроблені українські технічні регламенти. Крім того, визнає маркування еквівалентним українському знаку відповідності технічним регламентам. Асоціація вітає це рішення. У той же час, бізнес пропонує розглянути можливість подовжити період тимчасового застосування норм Проєкту Закону №7324, щонайменше на 6 місяців після скасування воєнного стану. Адже, за інформацією компаній-членів Асоціації, навіть у мирні часи деякі товари могли йти до України протягом декількох місяців. Наразі ж суттєва частина логістичних маршрутів повністю зупинена, і часовий проміжок протягом якого ту чи іншу продукцію можна буде доставити з заводу виробника в Україну ще більше зросте. ЕВА вже звернулась до голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука та керівництва профільних Парламентських комітетів з проханням посприяти якомога швидшому розгляду та прийняттю Проєкту Закону №7324 про визнання в Україні результатів оцінки відповідності, проведеної в державах-членах Європейського Союзу. Сподіваємось, законопроєкт буде максимально швидко прийнято і постачання на ринок України нехарчової продукції продовжиться.

Війна завдала суттєвої шкоди звичайним ланцюгам постачання продукції, що, часом, унеможливлює і ввезення товарів з тих заводів та підприємств, які виробляли товари для українського ринку. Зокрема,  йдеться про складності з нанесенням маркування у відповідності до вимог українського законодавства, що часом неможливо зробити. Більше того, в Україні наразі ускладнено проведення робіт з оцінки відповідності продукції вимогам українських технічних регламентів, розроблених на основі регламентів ЄС, що також унеможливлює введення в обіг такої продукції.

Європейська Бізнес Асоціація вже зверталась до органів державної влади з пропозицією тимчасово дозволити вільний обіг на території України товарів, які відповідають вимогам щодо безпечності нехарчової продукції ЄС, зокрема, мають необхідні декларації про відповідність та європейське маркування, наприклад побутової техніки, радіоелектроніки, медичних виробів, мийних засобів, косметичних виробів, тощо.

Проєкт Закону №7324, що був розроблений Урядом, передбачає, що під час воєнного стану та протягом тримісячного строку після його скасування в Україні можна буде вводити в обіг (надавати на ринку та вводити в експлуатацію) продукцію, що підлягає під дію прийнятих в Україні технічних регламентів за умови відповідності такої продукції вимогам актів законодавства ЄС, на основі яких розроблені українські технічні регламенти. Крім того, визнає маркування еквівалентним українському знаку відповідності технічним регламентам. Асоціація вітає це рішення.

У той же час, бізнес пропонує розглянути можливість подовжити період тимчасового застосування норм Проєкту Закону №7324, щонайменше на 6 місяців після скасування воєнного стану. Адже, за інформацією компаній-членів Асоціації, навіть у мирні часи деякі товари могли йти до України протягом декількох місяців. Наразі ж суттєва частина логістичних маршрутів повністю зупинена, і часовий проміжок протягом якого ту чи іншу продукцію можна буде доставити з заводу виробника в Україну ще більше зросте.

ЕВА вже звернулась до голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука та керівництва профільних Парламентських комітетів з проханням посприяти якомога швидшому розгляду та прийняттю Проєкту Закону №7324 про визнання в Україні результатів оцінки відповідності, проведеної в державах-членах Європейського Союзу. Сподіваємось, законопроєкт буде максимально швидко прийнято і постачання на ринок України нехарчової продукції продовжиться.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: