fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес прокоментував постанову Уряду щодо ліцензування експорту та імпорту алкоголю

25/ 07/ 2019
  Вчора, 25 липня, на засіданні Уряду було прийнято Постанову, якою було виключено імпорт, експорт спирту (етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового), алкогольних напоїв та імпорт, експорт тютюнових виробів з переліку тих, що підлягають ліцензуванню Мінекономрозвитку. Це рішення стало наступним кроком після прийняття Закону про внесення змін до Податкового кодексу (№2628), саме яким і було скасовано ліцензії на право імпорту/експорту алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Тобто, вже з 1 липня імпорт алкогольної продукції відбувається на основі оптової ліцензії для оптових операцій та на основі роздрібної ліцензії для безпосереднього продажу споживачу. Таке скасування було логічним через фінансові причини. Зокрема, ліцензія на право імпорту/експорту коштувала 780 гривень на рік, а оптова ліцензія 500 000 грн. Таким чином, було здійснено дерегуляцію без втрат для бюджету, оскільки, коштів на адміністрування імпортних ліцензій витрачалось більше ніж було надходжень.  «Вчора було поширено інформацію, що саме цією постановою було скасовано ліцензії на експорт та імпорт алкоголю. Однак, ця інформація не зовсім відповідає дійсності, адже ліцензії не потрібно купувати вже з 1 липня. Вчорашнє рішення було суто технічним та закріпило встановлену законодавчу норму в підзаконному акті. Адже Уряд не може приймати рішення скасовувати чи видавати ліцензії, які передбачені Законом, оскільки це парафія виключно Верховної Ради», - пояснила Крістіна Лініченко, менеджер Комітету з питань імпорту та торгівлі алкогольними напоями Європейської Бізнес Асоціації. Водночас, в цьому контексті, на думку бізнесу, у Законі про державне регулювання алкоголю важливо передбачити норму аби унеможливити використання роздрібної ліцензії замість оптової при оптових продажах. Аби субєкт господарювання, який здійснює роздрібну торгівлю алкогольними напоями, не приймав для продажу та зберігання алкогольні напої від юридичних і фізичних осіб, які не мають ліцензії на виробництво або на право оптової торгівлі алкогольними напоями. До прикладу, щоб магазин міг брати алкоголь на реалізацію лише у постачальників з ліцензією на опт або виробництво. Це допоможе створити більш чесні умови для роботи бізнесу та не допустити ситуації, коли недобросовісний підприємець купив ліцензію на роздрібну торгівлю, але займається оптом. Європейська Бізнес Асоціація сподівається, що новообраний Парламент почує голос законослухняного бізнесу.

Вчора, 25 липня, на засіданні Уряду було прийнято Постанову, якою було виключено імпорт, експорт спирту (етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового), алкогольних напоїв та імпорт, експорт тютюнових виробів з переліку тих, що підлягають ліцензуванню Мінекономрозвитку.

Це рішення стало наступним кроком після прийняття Закону про внесення змін до Податкового кодексу (№2628), саме яким і було скасовано ліцензії на право імпорту/експорту алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Тобто, вже з 1 липня імпорт алкогольної продукції відбувається на основі оптової ліцензії для оптових операцій та на основі роздрібної ліцензії для безпосереднього продажу споживачу.

Таке скасування було логічним через фінансові причини. Зокрема, ліцензія на право імпорту/експорту коштувала 780 гривень на рік, а оптова ліцензія 500 000 грн. Таким чином, було здійснено дерегуляцію без втрат для бюджету, оскільки, коштів на адміністрування імпортних ліцензій витрачалось більше ніж було надходжень. 

«Вчора було поширено інформацію, що саме цією постановою було скасовано ліцензії на експорт та імпорт алкоголю. Однак, ця інформація не зовсім відповідає дійсності, адже ліцензії не потрібно купувати вже з 1 липня. Вчорашнє рішення було суто технічним та закріпило встановлену законодавчу норму в підзаконному акті. Адже Уряд не може приймати рішення скасовувати чи видавати ліцензії, які передбачені Законом, оскільки це парафія виключно Верховної Ради», – пояснила Крістіна Лініченко, менеджер Комітету з питань імпорту та торгівлі алкогольними напоями Європейської Бізнес Асоціації.

Водночас, в цьому контексті, на думку бізнесу, у Законі про державне регулювання алкоголю важливо передбачити норму аби унеможливити використання роздрібної ліцензії замість оптової при оптових продажах. Аби суб’єкт господарювання, який здійснює роздрібну торгівлю алкогольними напоями, не приймав для продажу та зберігання алкогольні напої від юридичних і фізичних осіб, які не мають ліцензії на виробництво або на право оптової торгівлі алкогольними напоями. До прикладу, щоб магазин міг брати алкоголь на реалізацію лише у постачальників з ліцензією на опт або виробництво. Це допоможе створити більш чесні умови для роботи бізнесу та не допустити ситуації, коли недобросовісний підприємець купив ліцензію на роздрібну торгівлю, але займається оптом.

Європейська Бізнес Асоціація сподівається, що новообраний Парламент почує голос законослухняного бізнесу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: