fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес підтримує рамковий законопроєкт щодо управління відходами

25/ 11/ 2019
  У листопаді у Верховній Раді України було зареєстровано кілька законопроєктів, що стосуються поводження з відходами. Водночас, законопроєкт №2207-1 «Про управління відходами», який є рамковим, підтримується бізнесом як такий, що відповідає європейській практиці та розробленій Національній стратегії поводження з відходами.   Так, Європейська Бізнес Асоціація звернулась з листом  до профільного комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування з проханням рекомендувати законопроєкт до включення до порядку денного ВРУ та за результатами розгляду його у першому читанні прийняти за основу з подальшою підготовкою до другого читання. Важливо врешті дати активний старт питанню нормативно-правового регулювання відносин у сфері управління відходами з урахуванням вимог відповідних європейських директив. Адже в Україні щорічно утворюється  близько 400 млн тон відходів, і тільки 6% цих відходів переробляється, що є надзвичайно низьким показником у порівнянні з країнами ЄС, де він становить близько 40%. Решта ж відходів вивозиться на полігони та сміттєзвалища, яких понад 5 тис., з них близько 5% - перевантажені, а 30% - не відповідають нормам екологічної безпеки. І, варто наголосити, питання відходів щороку все гостріше постає в країні. Тому, важливо ще цього року прийняти хоча б рамковий документ. Це допоможе запровадити в країні основоположні принципи та положення європейського законодавства у сфері управління відходами. Сподіваємось, найближчим часом документ буде винесено на голосування до сесійної зали ВРУ. Нагадаємо, ще у 2016 році Уряд розпочав реформування сфери управління відходів. Наприкінці 2017 року було розроблено і схвалено Національну стратегію управління відходами та План її реалізації. Саме в стратегію закладено дотримання ієрархії поводження з відходами та імплементацію принципу розширеної відповідальності виробника, яка є європейським досвідом, що працює в 26 країнах Європи. В той же час, питання поводження з відходами все ще потребує законодавчого закріплення. По-перше, прийняття рамкового проєкту Закону, а також ухвалення ще 9 секторальних законів у сфері управління відходами, які наразі перебувають на етапі розробки.

У листопаді у Верховній Раді України було зареєстровано кілька законопроєктів, що стосуються поводження з відходами. Водночас, законопроєкт №2207-1 «Про управління відходами», який є рамковим, підтримується бізнесом як такий, що відповідає європейській практиці та розробленій Національній стратегії поводження з відходами.  

Так, Європейська Бізнес Асоціація звернулась з листом  до профільного комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування з проханням рекомендувати законопроєкт до включення до порядку денного ВРУ та за результатами розгляду його у першому читанні прийняти за основу з подальшою підготовкою до другого читання.

Важливо врешті дати активний старт питанню нормативно-правового регулювання відносин у сфері управління відходами з урахуванням вимог відповідних європейських директив.

Адже в Україні щорічно утворюється  близько 400 млн тон відходів, і тільки 6% цих відходів переробляється, що є надзвичайно низьким показником у порівнянні з країнами ЄС, де він становить близько 40%. Решта ж відходів вивозиться на полігони та сміттєзвалища, яких понад 5 тис., з них близько 5% – перевантажені, а 30% – не відповідають нормам екологічної безпеки. І, варто наголосити, питання відходів щороку все гостріше постає в країні.

Тому, важливо ще цього року прийняти хоча б рамковий документ. Це допоможе запровадити в країні основоположні принципи та положення європейського законодавства у сфері управління відходами. Сподіваємось, найближчим часом документ буде винесено на голосування до сесійної зали ВРУ.

Нагадаємо, ще у 2016 році Уряд розпочав реформування сфери управління відходів. Наприкінці 2017 року було розроблено і схвалено Національну стратегію управління відходами та План її реалізації. Саме в стратегію закладено дотримання ієрархії поводження з відходами та імплементацію принципу розширеної відповідальності виробника, яка є європейським досвідом, що працює в 26 країнах Європи.

В той же час, питання поводження з відходами все ще потребує законодавчого закріплення. По-перше, прийняття рамкового проєкту Закону, а також ухвалення ще 9 секторальних законів у сфері управління відходами, які наразі перебувають на етапі розробки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: