fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес підтримує перехід на виплати у безготівковій формі

30/ 03/ 2020
  Масштабне розповсюдження СOVID-19 та численні карантинні заходи, що впроваджуються для протидії вірусу, змушують багатьох людей змінювати свої звички, в тому числі й платіжні. Аби знизити ризики інфікування, все частіше споживачі надають перевагу безготівковому виду оплати над готівкою. Хоча точно не відомо, скільки новий коронавірус може жити на поверхні банкнот, у Всесвітній організації здоров’я припускають, що вірус може залишатися на грошах впродовж декількох днів та рекомендують уникати дотиків до обличчя та ретельно мити руки після контакту з готівкою. Також деякі дослідження демонструють, що коронавіруси можуть жити на інших видах поверхонь протягом 4-5 днів, а в деяких випадках до 9 днів. Експерти Європейської Бізнес Асоціації вважають системний перехід на безготівкові платежі та виплати доцільним кроком у боротьбі з коронавірусною інфекцією, адже це дозволить мінімізувати контакти населення з готівкою. Така позиція та прохання підтримати дану ініціативу НБУ відображена в офіційному зверненні Асоціації до Прем’єр-міністра України.  Нагадаємо, Національний банк України звернувся до Кабінету міністрів України щодо переведення всіх організацій, підприємств, фізичних осіб – отримувачів грошової допомоги з коштів державного та місцевих бюджетів – на отримання заробітних плат, пенсій, соціальних виплат, субсидій, інших грошових виплат та субвенцій на виплату виключно в безготівковій формі на банківські рахунки з відкритими для них банківськими картками. До того ж, в даному контексті все більш актуальними стають деякі пропозиції Асоціації до програми Держава у смартфоні. Зокрема, підтримка ініціативи BankID, що дозволяє відкрити банківський рахунок зі смартфону без обов’язкової фізичної присутності клієнта для ідентифікації, а також можливість здійснення платежів віддалено усіма доступними платіжними інструментами та формами, враховуючи кошти, що були сплачені в рахунок надання телекомунікаційних послуг. Сподіваємося, що поточна переорієнтація населення на безготівкові платежі матиме довгостроковий ефект і споживачі й надалі більш активно використовуватимуть електронні засоби оплати замість готівки.

Масштабне розповсюдження СOVID-19 та численні карантинні заходи, що впроваджуються для протидії вірусу, змушують багатьох людей змінювати свої звички, в тому числі й платіжні. Аби знизити ризики інфікування, все частіше споживачі надають перевагу безготівковому виду оплати над готівкою.

Хоча точно не відомо, скільки новий коронавірус може жити на поверхні банкнот, у Всесвітній організації здоров’я припускають, що вірус може залишатися на грошах впродовж декількох днів та рекомендують уникати дотиків до обличчя та ретельно мити руки після контакту з готівкою.

Також деякі дослідження демонструють, що коронавіруси можуть жити на інших видах поверхонь протягом 4-5 днів, а в деяких випадках до 9 днів.

Експерти Європейської Бізнес Асоціації вважають системний перехід на безготівкові платежі та виплати доцільним кроком у боротьбі з коронавірусною інфекцією, адже це дозволить мінімізувати контакти населення з готівкою. Така позиція та прохання підтримати дану ініціативу НБУ відображена в офіційному зверненні Асоціації до Прем’єр-міністра України. 

Нагадаємо, Національний банк України звернувся до Кабінету міністрів України щодо переведення всіх організацій, підприємств, фізичних осіб – отримувачів грошової допомоги з коштів державного та місцевих бюджетів – на отримання заробітних плат, пенсій, соціальних виплат, субсидій, інших грошових виплат та субвенцій на виплату виключно в безготівковій формі на банківські рахунки з відкритими для них банківськими картками.

До того ж, в даному контексті все більш актуальними стають деякі пропозиції Асоціації до програми Держава у смартфоні. Зокрема, підтримка ініціативи BankID, що дозволяє відкрити банківський рахунок зі смартфону без обов’язкової фізичної присутності клієнта для ідентифікації, а також можливість здійснення платежів віддалено усіма доступними платіжними інструментами та формами, враховуючи кошти, що були сплачені в рахунок надання телекомунікаційних послуг.

Сподіваємося, що поточна переорієнтація населення на безготівкові платежі матиме довгостроковий ефект і споживачі й надалі більш активно використовуватимуть електронні засоби оплати замість готівки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: