fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес підтримує купівлю валюти онлайн

19/ 09/ 2018
  17 вересня Національним банком України було презентовано модель оновленої нормативно-правової бази відповідно до інноваційного ЗУ «Про валюту та валютні операції». Так, в оновленому законодавстві буде передбачено можливість купувати та продавати іноземну валюту в режимі онлайн. Євгеній Веремійченко. Координатор Комітету з електронних платежів Європейської Бізнес Асоціації. З кожним днем все більшої популярності серед клієнтів банків набувають системи дистанційного обслуговування рахунків. Вони дозволяють виконувати значну кількість операцій з рахунками без фізичної присутності клієнта у відділенні банку. Однак зараз, як би це не парадоксально звучало, навіть маючи діючий поточний рахунок в банку в національній валюті, клієнти не можуть купити/продати її онлайн з наступним зарахуванням на інший рахунок клієнта в цьому ж таки банку. На сьогоднішній день для виконання таких операцій потрібно відвідати банківське відділення або пункт обміну валют Онлайн продаж валюти буде мати ряд переваг як для бізнесу, так і для фізичних осіб. Це стимулюватиме клієнтів до обслуговування в банках та відмови від послуг неофіційних учасників ринку. Подібні операції матимуть більш якісний процес ідентифікації клієнтів та вищий рівень контролю за дотриманням встановлених лімітів та обсягів купівлі та продажу іноземної валюти по кожному клієнту (порівняно з тим, коли операції купівлі та продажу іноземної валюти здійснюються у готівковій формі). Крім того, це сприяти подальшій електронізації - стимулюватиме клієнтів до більш активного використання дистанційних каналів обслуговування та переходу на безготівкові платежі. Для банків буде можливість залучити на обслуговування нових клієнтів та приростити портфель пасивів. Наразі Національний банк України працює над адаптацією власних нормативно-правових актів до вимог Закону «Про валюту і валютні цінності». Бізнес-спільнота надала зі свого боку свої рекомендації та пропозиції. Сподіваємось, пропозиції від бізнесу буде враховано і фінально сформована нормативно-правова база буде мати якісну версію. Нагадаємо, НБУ має 6 місяців для формування нормативно-правової бази відповідно до прийнятого ЗУ «Про валюту та валютні операції». Граничний термін - лютий 2019 року.

17 вересня Національним банком України було презентовано модель оновленої нормативно-правової бази відповідно до інноваційного ЗУ «Про валюту та валютні операції». Так, в оновленому законодавстві буде передбачено можливість купувати та продавати іноземну валюту в режимі онлайн.

Євгеній Веремійченко Координатор Комітету з електронних платежів Європейської Бізнес Асоціації
З кожним днем все більшої популярності серед клієнтів банків набувають системи дистанційного обслуговування рахунків. Вони дозволяють виконувати значну кількість операцій з рахунками без фізичної присутності клієнта у відділенні банку. Однак зараз, як би це не парадоксально звучало, навіть маючи діючий поточний рахунок в банку в національній валюті, клієнти не можуть купити/продати її онлайн з наступним зарахуванням на інший рахунок клієнта в цьому ж таки банку.

На сьогоднішній день для виконання таких операцій потрібно відвідати банківське відділення або пункт обміну валют

Онлайн продаж валюти буде мати ряд переваг як для бізнесу, так і для фізичних осіб. Це стимулюватиме клієнтів до обслуговування в банках та відмови від послуг неофіційних учасників ринку.

Подібні операції матимуть більш якісний процес ідентифікації клієнтів та вищий рівень контролю за дотриманням встановлених лімітів та обсягів купівлі та продажу іноземної валюти по кожному клієнту (порівняно з тим, коли операції купівлі та продажу іноземної валюти здійснюються у готівковій формі). Крім того, це сприяти подальшій електронізації – стимулюватиме клієнтів до більш активного використання дистанційних каналів обслуговування та переходу на безготівкові платежі. Для банків буде можливість залучити на обслуговування нових клієнтів та приростити портфель пасивів.

Наразі Національний банк України працює над адаптацією власних нормативно-правових актів до вимог Закону «Про валюту і валютні цінності». Бізнес-спільнота надала зі свого боку свої рекомендації та пропозиції.

Сподіваємось, пропозиції від бізнесу буде враховано і фінально сформована нормативно-правова база буде мати якісну версію.

Нагадаємо, НБУ має 6 місяців для формування нормативно-правової бази відповідно до прийнятого ЗУ «Про валюту та валютні операції». Граничний термін – лютий 2019 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: