fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес очікує на якнайшвидше внесення змін до Податкового кодексу

08/ 07/ 2020
  Європейська Бізнес Асоціація вважає нагальною потребу у прийнятті законопроєкту №2524, який передбачає внесення змін до Податкового кодексу України, нещодавно суттєво модифікованого Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» №466. Так, ситуація, що склалася зі вступом в силу норм Закону 466, викликала негативну реакцію бізнес-спільноти. Зокрема, йшлося про невдоволення бізнесу як строками початку застосування окремих норм, так і змістом деяких норм. Окрім того, бізнес спільнота звертала увагу законодавців на низку технічних помилок та недосконалостей, що містилися у Законі 466. Йшлося, серед іншого, про зміни до правил оподаткування прибутку підприємств, про запровадження оподаткування контрольованих іноземних компаній, про зміни щодо податку на землю та податку на нерухоме майно та інші. Варто зауважити, що у проєкті Закону 2524 є низка позитивних пропозицій, які були напрацьовані спільно робочою групою за участю представників найбільших бізнес Асоціацій при Офісі Президента України. Зокрема, бізнес вітає перенесення початку застосування нових правил оподаткування: - щодо контрольованих іноземних компаній (КІК), - щодо постійних представництв нерезидентів, - щодо застосування податку на доходи нерезидентів. Також бізнес схвально відмічає зниження штрафів щодо деяких порушень з податку на додану вартість та ретроспективне застосування цієї норми, скасування подовжених строків давності стосовно податку на доходи фізичних осіб та військового збору. Відтак, бізнес очікує на якнайшвидше прийняття Законопроекту 2524 в цілому. Окремо слід зауважити, що положення стосовно «ділової мети», які викликали чи не найгострішу критику, законопроєкт 2524 хоча й пропонує модифікувати, однак, залишає у вигляді, який продовжує непокоїти бізнес. На жаль, законопроєкт 2524 не пропонує суттєвих удосконалень контроверсійних норм щодо коригувань з податку на прибуток підприємств, які застосовуються до експорту товарів та послуг. Загалом, під час зустрічей в рамках робочої групи при Офісі Президента було озвучено зауваження до значно більшої кількості норм Закону 466. Однак, законопроєктом 2524 враховано лише частину висловлених пропозицій. Тож бізнес закликає органи влади продовжити роботу над помилками у податковому законодавстві із залученням представників бізнесу. Насамкінець, спільнота висловлює сподівання, що доброчесний бізнес не зазнає утисків з боку контролюючих органів стосовно періоду з 23 травня 2020 (набрання чинності Законом 466) до часу прийняття та застосування положень, передбачених законопроєктом 2524.  

Європейська Бізнес Асоціація вважає нагальною потребу у прийнятті законопроєкту №2524, який передбачає внесення змін до Податкового кодексу України, нещодавно суттєво модифікованого Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» №466.

Так, ситуація, що склалася зі вступом в силу норм Закону 466, викликала негативну реакцію бізнес-спільноти. Зокрема, йшлося про невдоволення бізнесу як строками початку застосування окремих норм, так і змістом деяких норм. Окрім того, бізнес спільнота звертала увагу законодавців на низку технічних помилок та недосконалостей, що містилися у Законі 466. Йшлося, серед іншого, про зміни до правил оподаткування прибутку підприємств, про запровадження оподаткування контрольованих іноземних компаній, про зміни щодо податку на землю та податку на нерухоме майно та інші.

Варто зауважити, що у проєкті Закону 2524 є низка позитивних пропозицій, які були напрацьовані спільно робочою групою за участю представників найбільших бізнес Асоціацій при Офісі Президента України.

Зокрема, бізнес вітає перенесення початку застосування нових правил оподаткування:

– щодо контрольованих іноземних компаній (КІК),

– щодо постійних представництв нерезидентів,

– щодо застосування податку на доходи нерезидентів.

Також бізнес схвально відмічає зниження штрафів щодо деяких порушень з податку на додану вартість та ретроспективне застосування цієї норми, скасування подовжених строків давності стосовно податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

Відтак, бізнес очікує на якнайшвидше прийняття Законопроекту 2524 в цілому.

Окремо слід зауважити, що положення стосовно «ділової мети», які викликали чи не найгострішу критику, законопроєкт 2524 хоча й пропонує модифікувати, однак, залишає у вигляді, який продовжує непокоїти бізнес.

На жаль, законопроєкт 2524 не пропонує суттєвих удосконалень контроверсійних норм щодо коригувань з податку на прибуток підприємств, які застосовуються до експорту товарів та послуг.

Загалом, під час зустрічей в рамках робочої групи при Офісі Президента було озвучено зауваження до значно більшої кількості норм Закону 466. Однак, законопроєктом 2524 враховано лише частину висловлених пропозицій. Тож бізнес закликає органи влади продовжити роботу над помилками у податковому законодавстві із залученням представників бізнесу.

Насамкінець, спільнота висловлює сподівання, що доброчесний бізнес не зазнає утисків з боку контролюючих органів стосовно періоду з 23 травня 2020 (набрання чинності Законом 466) до часу прийняття та застосування положень, передбачених законопроєктом 2524.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: