fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес обговорив методику оцінки завданих збитків з Фондом держмайна

26/ 07/ 2022
  В умовах військової агресії та активних бойових дій особливої ваги для бізнесу набуває питання Методики визначення шкоди та обсягу збитків внаслідок знищення та пошкодження майна. Так, Фонд Державного Майна України і ряд інших міністерств та відомств працюють над методиками визначення шкоди в різних сферах. Окрім цього, стратегічна робота над питаннями оцінки збитків ведеться і в рамках Національної ради відновлення України. Тож для бізнесу надзвичайно важливим є зрозуміти, як ці методології будуть взаємоузгоджуватись і як та куди краще надавати свої пропозиції. Зазначені питання обговорювались на розширеній зустрічі Комітету Асоціації з питань відновлення України з представниками ФДМУ, зокрема, в.о. Фонду Ольгою Батовою. Представники Фонду пояснили, що в рамках Нацради Відновлення було розроблено аналітичний документ, метою якого є комплексна оцінка обсягів завданих збитків. У той же час, міністерства та відомства згідно з постановою Уряду №326, в межах своїх компетенцій, працюють над порядками визначення збитків завданих Україні внаслідок збройної агресії. Зокрема, ФДМУ разом з Міністерством економіки України працюють над пооб’єктною Методикою визначення шкоди та обсягу збитків, завданих підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності, а також упущеної вигоди від неможливості чи перешкод у провадженні господарської діяльності. Так, учасники зустрічі домовились, що представники ФДМУ надішлють останню редакцію Методики, з тим щоб представники Асоціації могли з нею ознайомитись та в разі необхідності надати пропозиції. Також, учасники зустрічі обговорили перспективи прийняття та основні новації, що пропонуються рядом законопроєктів у сфері приватизації та управління державним майном. Зокрема, значна увага була приділена проєкту Закону №7451 про внесення змін до Закону «Про приватизацію державного і комунального майна», який найближчим часом може бути розглянутий Парламентом в другому читанні і в разі прийняття може спростити процеси релокації підприємств в порівняно більш безпечні регіони. Окрім цього, представники ФДМУ звернули увагу на проєкт Закону №7386 про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні, а також проєкт Закону №7065 щодо припинення державних підприємств та запропонували представникам Асоціації їх проаналізувати і надати, якщо буде потрібно, свої коментарі. Серед інших питань, учасники обговорили перспективи прийняття постави КМУ про особливості оренди державного та комунального майна у період воєнного стану, спрямовані на звільнення портових операторів від орендної плати на період блокування морських портів. Зокрема, представники бізнесу були проінформовані, що відповідний проєкт постанови вже був поданий Фондом на розгляд та схвалення в КМУ. Європейська Бізнес Асоціація вдячна Фонду держмайна за конструктивну зустріч та сподіваємося, що досягнуті домовленості вдасться реалізувати найближчим часом.

В умовах військової агресії та активних бойових дій особливої ваги для бізнесу набуває питання Методики визначення шкоди та обсягу збитків внаслідок знищення та пошкодження майна. Так, Фонд Державного Майна України і ряд інших міністерств та відомств працюють над методиками визначення шкоди в різних сферах. Окрім цього, стратегічна робота над питаннями оцінки збитків ведеться і в рамках Національної ради відновлення України. Тож для бізнесу надзвичайно важливим є зрозуміти, як ці методології будуть взаємоузгоджуватись і як та куди краще надавати свої пропозиції.

Зазначені питання обговорювались на розширеній зустрічі Комітету Асоціації з питань відновлення України з представниками ФДМУ, зокрема, в.о. Фонду Ольгою Батовою. Представники Фонду пояснили, що в рамках Нацради Відновлення було розроблено аналітичний документ, метою якого є комплексна оцінка обсягів завданих збитків. У той же час, міністерства та відомства згідно з постановою Уряду №326, в межах своїх компетенцій, працюють над порядками визначення збитків завданих Україні внаслідок збройної агресії. Зокрема, ФДМУ разом з Міністерством економіки України працюють над пооб’єктною Методикою визначення шкоди та обсягу збитків, завданих підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності, а також упущеної вигоди від неможливості чи перешкод у провадженні господарської діяльності. Так, учасники зустрічі домовились, що представники ФДМУ надішлють останню редакцію Методики, з тим щоб представники Асоціації могли з нею ознайомитись та в разі необхідності надати пропозиції.

Також, учасники зустрічі обговорили перспективи прийняття та основні новації, що пропонуються рядом законопроєктів у сфері приватизації та управління державним майном. Зокрема, значна увага була приділена проєкту Закону №7451 про внесення змін до Закону «Про приватизацію державного і комунального майна», який найближчим часом може бути розглянутий Парламентом в другому читанні і в разі прийняття може спростити процеси релокації підприємств в порівняно більш безпечні регіони. Окрім цього, представники ФДМУ звернули увагу на проєкт Закону №7386 про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні, а також проєкт Закону №7065 щодо припинення державних підприємств та запропонували представникам Асоціації їх проаналізувати і надати, якщо буде потрібно, свої коментарі.

Серед інших питань, учасники обговорили перспективи прийняття постави КМУ про особливості оренди державного та комунального майна у період воєнного стану, спрямовані на звільнення портових операторів від орендної плати на період блокування морських портів. Зокрема, представники бізнесу були проінформовані, що відповідний проєкт постанови вже був поданий Фондом на розгляд та схвалення в КМУ.

Європейська Бізнес Асоціація вдячна Фонду держмайна за конструктивну зустріч та сподіваємося, що досягнуті домовленості вдасться реалізувати найближчим часом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: