fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес не підтримує запровадження прогресивної шкали оподаткування та збільшення податкового навантаження для сумлінних платників

28/ 02/ 2019
  Минулого тижня у Верховній Раді було зареєстровано законопроект №10066. Законопроектом пропонується запровадити прогресивну шкалу оподаткування доходів фізичних осіб із максимальною ставкою податку 48%. Європейська Бізнес Асоціація послідовно підтримує якісні ініціативи, спрямовані на детінізацію оплати праці та боротьбу з «тіньовою» економікою. Сумлінний бізнес неодноразово наголошував на важливості таких ініціатив та на своїй готовності долучатися до їх опрацювання та реалізації. Проте, на думку експертів Асоціації, даний законопроект не є частиною системних ініціатив, спрямованих на подолання «тіньової» економіки або ж на якісне реформування сфери персонального оподаткування – цей законопроект є спробою посилити податковий тиск саме на сумлінний бізнес та фізичних осіб, які отримують доходи легально та відкрито. Заходи, запропоновані законопроектом, фактично зводяться до перегляду ставок оподаткування у спосіб, який призводить до покладання додаткового податкового тягаря саме на високооплачуваний висококваліфікований персонал, що вже сумлінно сплачує податки. Водночас, законопроект аніскільки не шкодить поширеним схемам ухилення від оподаткування. Відтак, сумлінні роботодавці змушені будуть збільшувати витрати задля збереження заробітних плат своїм співробітникам на тому ж рівні, стикаючись при цьому із зростаючою конкуренцією з боку тіньового сектору економіки, що продовжуватиме користуватись схемами ухилення від оподаткування. Окрім того, пропозиції, закладені у законопроекті, значно ускладнять процес адміністрування ПДФО для того самого прошарку суспільства: сумлінного бізнесу та фізичних осіб, що легально отримують високі доходи. Асоціація вважає реформу оподаткування персональних доходів одним з пріоритетів фіскальної політики та закликає виважено та системно готувати відповідні ініціативи, ретельно розраховуючи можливий ефект від їх запровадження. Пропоноване збільшення ставок оподаткування для сумлінних платників не супроводжується іншими необхідними заходами та, відтак, не є реформою. Ця прикра ініціатива є хибним шляхом, рух яким лише погіршуватиме стан речей у царині оподаткування. Тож бізнес звертається до Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики з проханням не підтримувати даний проект Закону як такий, що містить суттєві ризики для сумлінного бізнесу та інвестиційного клімату в країні загалом.

Минулого тижня у Верховній Раді було зареєстровано законопроект №10066. Законопроектом пропонується запровадити прогресивну шкалу оподаткування доходів фізичних осіб із максимальною ставкою податку 48%.

Європейська Бізнес Асоціація послідовно підтримує якісні ініціативи, спрямовані на детінізацію оплати праці та боротьбу з «тіньовою» економікою. Сумлінний бізнес неодноразово наголошував на важливості таких ініціатив та на своїй готовності долучатися до їх опрацювання та реалізації.

Проте, на думку експертів Асоціації, даний законопроект не є частиною системних ініціатив, спрямованих на подолання «тіньової» економіки або ж на якісне реформування сфери персонального оподаткування – цей законопроект є спробою посилити податковий тиск саме на сумлінний бізнес та фізичних осіб, які отримують доходи легально та відкрито.

Заходи, запропоновані законопроектом, фактично зводяться до перегляду ставок оподаткування у спосіб, який призводить до покладання додаткового податкового тягаря саме на високооплачуваний висококваліфікований персонал, що вже сумлінно сплачує податки. Водночас, законопроект аніскільки не шкодить поширеним схемам ухилення від оподаткування. Відтак, сумлінні роботодавці змушені будуть збільшувати витрати задля збереження заробітних плат своїм співробітникам на тому ж рівні, стикаючись при цьому із зростаючою конкуренцією з боку тіньового сектору економіки, що продовжуватиме користуватись схемами ухилення від оподаткування.

Окрім того, пропозиції, закладені у законопроекті, значно ускладнять процес адміністрування ПДФО для того самого прошарку суспільства: сумлінного бізнесу та фізичних осіб, що легально отримують високі доходи.

Асоціація вважає реформу оподаткування персональних доходів одним з пріоритетів фіскальної політики та закликає виважено та системно готувати відповідні ініціативи, ретельно розраховуючи можливий ефект від їх запровадження.

Пропоноване збільшення ставок оподаткування для сумлінних платників не супроводжується іншими необхідними заходами та, відтак, не є реформою. Ця прикра ініціатива є хибним шляхом, рух яким лише погіршуватиме стан речей у царині оподаткування.

Тож бізнес звертається до Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики з проханням не підтримувати даний проект Закону як такий, що містить суттєві ризики для сумлінного бізнесу та інвестиційного клімату в країні загалом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: