fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Більшість підприємців Західної України не вважають бізнес-клімат регіону сприятливим

27/ 11/ 2020
  За результатами опитування щодо оцінки бізнес середовища регіону лише 3% респондентів відзначили, що у регіоні вести бізнес легко. Тому, на жаль, такий бізнес клімат складно назвати сприятливим. Так, 54%  опитаних вказують, що високий рівень корупції та незадовільний стан інфраструктури негативно впливають на ведення бізнесу у регіоні, 24% - вважають, що клімат є несприятливим з огляду на надмірну бюрократію, а 16% респондентів відзначають відсутність дотримання принципу верховенства права. До традиційних проблем, що негативно впливають на ведення бізнесу в регіоні належить низький рівень довіри до судової системи в цілому. Також додались негативні наслідки запровадження обмежувальних заходів для боротьби із коронавірусною хворобою. Зокрема, втрати доходів бізнесу в період карантину склали від 10% до 50% у більшості респондентів. Разом з тим, 3% опитаних зазначили, що бізнес отримав прибуток і 17% не зазнали жодних втрат. Варто також зазначити про негативну динаміку у оцінці роботи територіальних органів державної влади. Понад 50% респондентів оцінили таку співпрацю як нейтральну, що говорить про те, що взаємин з владою бізнес намагається уникати. Лише 7% опитуваних задоволені роботою міської ради, 7% - роботою Обласної адміністрації, а 10%  - роботою судових органів, і  жодного, хто б позитивно відмітив роботу національної поліції. Прогнози щодо наступних періодів також не є надто оптимістичними. Близько 20 % опитаних компаній планують скорочувати видатки, лише 10 %– виходити на нові ринки, а 4% переконані, що станом на сьогодні важко планувати будь-що. Однак 21% директорів планують розширення компанії та залучення додаткових інвестицій. Що ж варто змінити  для того, щоб бізнес середовище стало більш сприятливим і економіка регіону росла? На думку бізнесу,  варто  коректно та чітко організувати процеси взаємодії різних інституцій, що прямо або опосередковано впливають на бізнес. Чіткі правила гри допоможуть бізнесу сконцентрувати свою увагу на розвиток бізнесу та якості продукту, чи послугах, і не забиратимуть час на захист. Звісно, першочергово необхідно удосконалювати інфраструктуру в частині реконструкції доріг та модернізації залізничного сполучення. Важливо розвивати якірні галузі,  такі як якісна металообробка, глибша переробка, надання супутніх послуг (гальваніка, термічна обробка тощо), лабораторій тощо. Зменшення навантаження на фонд оплати праці, боротьба із тіньовою економікою та рейдерством, зменшення тиску з боку контролюючих органів, удосконалення роботи правоохоронної системи, на думку респондентів, також позитивно вплинуть на розвиток бізнес середовища не тільки в регіоні, а в країні в цілому.

За результатами опитування щодо оцінки бізнес середовища регіону лише 3% респондентів відзначили, що у регіоні вести бізнес легко. Тому, на жаль, такий бізнес клімат складно назвати сприятливим.

Так, 54%  опитаних вказують, що високий рівень корупції та незадовільний стан інфраструктури негативно впливають на ведення бізнесу у регіоні, 24% – вважають, що клімат є несприятливим з огляду на надмірну бюрократію, а 16% респондентів відзначають відсутність дотримання принципу верховенства права.

До традиційних проблем, що негативно впливають на ведення бізнесу в регіоні належить низький рівень довіри до судової системи в цілому. Також додались негативні наслідки запровадження обмежувальних заходів для боротьби із коронавірусною хворобою. Зокрема, втрати доходів бізнесу в період карантину склали від 10% до 50% у більшості респондентів. Разом з тим, 3% опитаних зазначили, що бізнес отримав прибуток і 17% не зазнали жодних втрат.

Варто також зазначити про негативну динаміку у оцінці роботи територіальних органів державної влади. Понад 50% респондентів оцінили таку співпрацю як нейтральну, що говорить про те, що взаємин з владою бізнес намагається уникати. Лише 7% опитуваних задоволені роботою міської ради, 7% – роботою Обласної адміністрації, а 10%  – роботою судових органів, і  жодного, хто б позитивно відмітив роботу національної поліції.

Прогнози щодо наступних періодів також не є надто оптимістичними. Близько 20 % опитаних компаній планують скорочувати видатки, лише 10 %– виходити на нові ринки, а 4% переконані, що станом на сьогодні важко планувати будь-що. Однак 21% директорів планують розширення компанії та залучення додаткових інвестицій.

Що ж варто змінити  для того, щоб бізнес середовище стало більш сприятливим і економіка регіону росла? На думку бізнесу,  варто  коректно та чітко організувати процеси взаємодії різних інституцій, що прямо або опосередковано впливають на бізнес. Чіткі правила гри допоможуть бізнесу сконцентрувати свою увагу на розвиток бізнесу та якості продукту, чи послугах, і не забиратимуть час на захист. Звісно, першочергово необхідно удосконалювати інфраструктуру в частині реконструкції доріг та модернізації залізничного сполучення. Важливо розвивати якірні галузі,  такі як якісна металообробка, глибша переробка, надання супутніх послуг (гальваніка, термічна обробка тощо), лабораторій тощо.

Зменшення навантаження на фонд оплати праці, боротьба із тіньовою економікою та рейдерством, зменшення тиску з боку контролюючих органів, удосконалення роботи правоохоронної системи, на думку респондентів, також позитивно вплинуть на розвиток бізнес середовища не тільки в регіоні, а в країні в цілому.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: