fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

5 ключових змін від бізнесу до Податкового кодексу

15/ 12/ 2020
  Минулого тижня відбулось засідання Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики. На засідання, зокрема, було схвалено до 2 читання законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збору даних та інформації необхідних для декларування окремих об’єктів оподаткування» №4065. Остаточна редакція поправок (в тому числі, які підтримував бізнес) наразі ще не була надана для ознайомлення громадськості. Сподіваємось, що пропозиції до ПЗУ 4065, які пропонували та підтримували учасники Асоціації, будуть в числі підтриманих на засіданні Комітету та незабаром знайдуть розуміння та підтримку у депутатів під час голосування в залі Верховної Ради. Йдеться, зокрема, про: перенесення термінів запровадження контролю за реєстрацією акцизних складів для зберігання метаномістких сумішей та залишків таких сумішей на початок 2021 року; уточнення вимог законодавства щодо податкових наслідків ліквідації контрольованих іноземних компаній; звільнення постійних представництв від фінансових санкцій стосовно податку на прибуток підприємств за підсумками періодів, коли було запроваджено нові правила податкового обліку. Слід зазначити, що можлива зміна правил оподаткування постійних представництв нерезидентів вдруге за поточний рік призведе до істотних непорозумінь в питаннях їх практичного застосовування. поступове підвищення ставки податку на ТВЕН,  розширення до 2030 року плану щорічного підвищення ставки податку на сигарети із 10% щорічним підвищенням ставок для сигарет та виключення положень щодо індексації ставок акцизного податку на тютюнові вироби із ПКУ. необхідність запровадження перехідного періоду до 1 липня 2021 року на використання в роздрібному обігу не маркованих марками акцизного податку рідин для електронних сигарет. Європейська Бізнес Асоціація наголошує, що стабільність та прогнозованість системи оподаткування в країні є, без сумніву, важливим фактором для іноземних інвесторів. Надміру часта зміна правил оподаткування, не кажучи вже про зміни, які зачіпають минулі податкові періоди, тримання платників податків у стані невизначеності майже до моменту оприлюднення нових правил та недостатній час на підготовку до їх застосування викликають справедливе обурення інвесторів та не сприяють їх продуктивній діяльності в Україні. Відтак, сподіваємось, що пропозиції від бізнесу знайдуть підтримку у народних обранців і будуть прийняті під час голосування в залі ВРУ.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Минулого тижня відбулось засідання Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики. На засідання, зокрема, було схвалено до 2 читання законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збору даних та інформації необхідних для декларування окремих об’єктів оподаткування» №4065.

Остаточна редакція поправок (в тому числі, які підтримував бізнес) наразі ще не була надана для ознайомлення громадськості. Сподіваємось, що пропозиції до ПЗУ 4065, які пропонували та підтримували учасники Асоціації, будуть в числі підтриманих на засіданні Комітету та незабаром знайдуть розуміння та підтримку у депутатів під час голосування в залі Верховної Ради.

Йдеться, зокрема, про:

  • перенесення термінів запровадження контролю за реєстрацією акцизних складів для зберігання метаномістких сумішей та залишків таких сумішей на початок 2021 року;
  • уточнення вимог законодавства щодо податкових наслідків ліквідації контрольованих іноземних компаній;
  • звільнення постійних представництв від фінансових санкцій стосовно податку на прибуток підприємств за підсумками періодів, коли було запроваджено нові правила податкового обліку. Слід зазначити, що можлива зміна правил оподаткування постійних представництв нерезидентів вдруге за поточний рік призведе до істотних непорозумінь в питаннях їх практичного застосовування.
  • поступове підвищення ставки податку на ТВЕН,  розширення до 2030 року плану щорічного підвищення ставки податку на сигарети із 10% щорічним підвищенням ставок для сигарет та виключення положень щодо індексації ставок акцизного податку на тютюнові вироби із ПКУ.
  • необхідність запровадження перехідного періоду до 1 липня 2021 року на використання в роздрібному обігу не маркованих марками акцизного податку рідин для електронних сигарет.

Європейська Бізнес Асоціація наголошує, що стабільність та прогнозованість системи оподаткування в країні є, без сумніву, важливим фактором для іноземних інвесторів. Надміру часта зміна правил оподаткування, не кажучи вже про зміни, які зачіпають минулі податкові періоди, тримання платників податків у стані невизначеності майже до моменту оприлюднення нових правил та недостатній час на підготовку до їх застосування викликають справедливе обурення інвесторів та не сприяють їх продуктивній діяльності в Україні.

Відтак, сподіваємось, що пропозиції від бізнесу знайдуть підтримку у народних обранців і будуть прийняті під час голосування в залі ВРУ.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: