fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

У 2023 році інвестиційне середовище в Україні серйозно не покращиться, якщо не зміниться ситуація на фронті

26/ 01/ 2023
  Андрій Волков, засновник та керуючий партнер групи компаній «Інвестохіллс» прогнозує, що у 2023 році інвестиційне середовище в Україні серйозно не покращиться, якщо не зміниться ситуація на фронті і не почнеться відновлення економіки. За словами фінансиста, у іноземних інвесторів відсутні стимули заводити капітал у країну, що воює. Загроза втрати грошей надто висока, тоді як шанси на успішну реалізацію будь-яких проєктів, навпаки, мізерні. «За весь 2022 особисто я бачив лічену кількість закордонних інвесторів, які цікавилися українськими активами. І то, це були чистої води спекулянти… Їх цікавила переважно нерухомість у Києві чи Західній Україні, а також логістичні обєкти. При цьому суми вкладень, про які йшлося, не перевищували $10 млн», – каже Волков. За його словами, під час затягування війни, при регулярних обстрілах цивільної та промислової інфраструктури на інвестиції сподіватися не варто. Максимум, про що можна говорити, це про якісь проєкти у прикордонній з європейськими країнами зоні, повязані з логістикою, експортом продукції українського продовольства чи імпортом товарів в Україну. Втім, за словами Волкова, є в Україні одна галузь, де теплиться життя. Це IT-сектор. «Навіть попри війну, в 2022 році інвесткомпанія Horizon Capital разом із Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) та ще кількома фінансовими інститутами сформували новий інвестфонд у розмірі $200 млн якраз під українські стартапи», – приводить приклад бізнесмен. Проте, додає, що треба враховувати той факт, що більшість українських IT-компаній мають замовників з-за кордону, і будь-який фахівець у цій сфері може працювати без географічної привязки. Тому багато роботодавців допомогли своїм співробітникам переїхати з України. А деякі IT-компанії з вітчизняним корінням перевезли свої офіси до інших країн. Тим не менш, за словами Волкова, саме IT-галузь чи не єдина отримуватиме у 2023 році інвестиційні гроші. Але приплив капіталу відбуватиметься виключно доти, доки на цей сектор мінімально впливає війна та українська дійсність. «Хоча потенційно інтерес інвесторів до України, як і раніше, є. І бажаючих розвивати тут нові проєкти дуже багато. Але має закінчитися війна та гарантовано наступити мир. Тільки тоді до нашої країни повернуться серйозні інвестиційні гроші», – зазначає фінансист. Нагадаємо, за даними Міністерства фінансів, за три квартали 2022 року в Україну надійшло $190 млн прямих іноземних інвестицій. За цей же час із країни було виведено капітал на суму $159 млн. Позитивне сальдо інвестицій склало близько $31 млн.

Андрій Волков, засновник та керуючий партнер групи компаній «Інвестохіллс» прогнозує, що у 2023 році інвестиційне середовище в Україні серйозно не покращиться, якщо не зміниться ситуація на фронті і не почнеться відновлення економіки.

За словами фінансиста, у іноземних інвесторів відсутні стимули заводити капітал у країну, що воює. Загроза втрати грошей надто висока, тоді як шанси на успішну реалізацію будь-яких проєктів, навпаки, мізерні.

«За весь 2022 особисто я бачив лічену кількість закордонних інвесторів, які цікавилися українськими активами. І то, це були чистої води спекулянти… Їх цікавила переважно нерухомість у Києві чи Західній Україні, а також логістичні об’єкти. При цьому суми вкладень, про які йшлося, не перевищували $10 млн», – каже Волков.

За його словами, під час затягування війни, при регулярних обстрілах цивільної та промислової інфраструктури на інвестиції сподіватися не варто. Максимум, про що можна говорити, це про якісь проєкти у прикордонній з європейськими країнами зоні, пов’язані з логістикою, експортом продукції українського продовольства чи імпортом товарів в Україну.

Втім, за словами Волкова, є в Україні одна галузь, де теплиться життя. Це IT-сектор.

«Навіть попри війну, в 2022 році інвесткомпанія Horizon Capital разом із Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) та ще кількома фінансовими інститутами сформували новий інвестфонд у розмірі $200 млн якраз під українські стартапи», – приводить приклад бізнесмен.

Проте, додає, що треба враховувати той факт, що більшість українських IT-компаній мають замовників з-за кордону, і будь-який фахівець у цій сфері може працювати без географічної прив’язки. Тому багато роботодавців допомогли своїм співробітникам переїхати з України. А деякі IT-компанії з вітчизняним корінням перевезли свої офіси до інших країн.

Тим не менш, за словами Волкова, саме IT-галузь чи не єдина отримуватиме у 2023 році інвестиційні гроші. Але приплив капіталу відбуватиметься виключно доти, доки на цей сектор мінімально впливає війна та українська дійсність.

«Хоча потенційно інтерес інвесторів до України, як і раніше, є. І бажаючих розвивати тут нові проєкти дуже багато. Але має закінчитися війна та гарантовано наступити мир. Тільки тоді до нашої країни повернуться серйозні інвестиційні гроші», – зазначає фінансист.

Нагадаємо, за даними Міністерства фінансів, за три квартали 2022 року в Україну надійшло $190 млн прямих іноземних інвестицій. За цей же час із країни було виведено капітал на суму $159 млн. Позитивне сальдо інвестицій склало близько $31 млн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: