fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

EBA Lobbying Talks “Розвиток електронних сервісів в Україні”

05/ 09/ 2017
  Сьогодні в Європейській Бізнес Асоціації ми говорили про стан та розвиток державних електронних сервісів в Україні разом з нашими колегами з Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Державного агентства з питань електронного урядування України, Національного банку України, Державної фіскальної служби України, Головного територіального управління юстиції у місті Києві. Протягом спеціальної події Європейської Бізнес Асоціації та Visa - EBA Lobbying Talks «Розвиток електронних сервісів в Україні» - учасники дискутували зокрема щодо перспектив розвитку сервісів BankID, електронних послуг, що надаються ДФС України та інших сервісів для бізнесу та соціальної сфери. Стосовно сервісу BankID, бізнес звернув увагу на проблему обмеженого доступу до сервісів на вже підключених порталах з використанням BankIDта необхідність об’єднання всіх учасників, які мають відношення до функціонування BankID, навколо НБУ. До того ж необхідно вжити заходи щодо максимального розширення переліку порталів та сервісів, доступ до яких здійснюється за допомогою ідентифікації через BankIDта забезпечити підключення максимальної кількості банків до сервісу. Також на даний момент відсутня можливість дистанційного відкриття рахунків з використанням BankID, а отже існує необхідність напрацювання пропозицій щодо змін до законодавства, які дозволять реалізувати можливість відкриття рахунків з використанням ідентифікації через BankID. Вже більше року на українських митницях працює система «Єдине вікно», впровадження та популяризацію якої усіляко підтримували представники Асоціації. За даними ДФС, зараз 27% усіх операцій здійснюється за системою «Єдине вікно». Проте на сьогоднішній день компанії-члени Асоціації повідомляють про труднощі в користуванні системою, а саме вказують на проблему відсутності налагодженої комунікації між співробітниками митниці та контролюючих органів, які беруть участь у процедурах розмитнення. Деякі пропозиції Асоціації щодо вдосконалення роботи системи вже були враховані, проте вона все ще потребує доопрацювання. Так, за результатами цьогорічного опитування Митний індекс Асоціації, 53% респондентів не задоволені роботою системи Єдине вікно. Для покращення ситуації на митниці Асоціація пропонує розробити та впровадити «модуль пропуску товарів», що підвищить ефективність електронного документообігу, а також впровадити на базі Єдиної автоматизованої інформаційної системи ДФС України та інших інформаційних систем, що належать державі, «модулю обміну інформацією» між контролюючими органами та членами портового співтовариства. Ми дякуємо колегам з державних органів за участь в дискусії та сподіваємося побачити реальні кроки по втіленню обговорених ініціатив уже в найближчий час. До того ж Асоціація планує проводити подібні зустрічі, присвячені розвитку електронних державних послуг, на регулярній основі у майбутньому.                Партнер

Сьогодні в Європейській Бізнес Асоціації ми говорили про стан та розвиток державних електронних сервісів в Україні разом з нашими колегами з Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Державного агентства з питань електронного урядування України, Національного банку України, Державної фіскальної служби України, Головного територіального управління юстиції у місті Києві.

Протягом спеціальної події Європейської Бізнес Асоціації та Visa – EBA Lobbying Talks «Розвиток електронних сервісів в Україні» – учасники дискутували зокрема щодо перспектив розвитку сервісів BankID, електронних послуг, що надаються ДФС України та інших сервісів для бізнесу та соціальної сфери.

Стосовно сервісу BankID, бізнес звернув увагу на проблему обмеженого доступу до сервісів на вже підключених порталах з використанням BankIDта необхідність об’єднання всіх учасників, які мають відношення до функціонування BankID, навколо НБУ. До того ж необхідно вжити заходи щодо максимального розширення переліку порталів та сервісів, доступ до яких здійснюється за допомогою ідентифікації через BankIDта забезпечити підключення максимальної кількості банків до сервісу. Також на даний момент відсутня можливість дистанційного відкриття рахунків з використанням BankID, а отже існує необхідність напрацювання пропозицій щодо змін до законодавства, які дозволять реалізувати можливість відкриття рахунків з використанням ідентифікації через BankID.

Вже більше року на українських митницях працює система «Єдине вікно», впровадження та популяризацію якої усіляко підтримували представники Асоціації. За даними ДФС, зараз 27% усіх операцій здійснюється за системою «Єдине вікно». Проте на сьогоднішній день компанії-члени Асоціації повідомляють про труднощі в користуванні системою, а саме вказують на проблему відсутності налагодженої комунікації між співробітниками митниці та контролюючих органів, які беруть участь у процедурах розмитнення. Деякі пропозиції Асоціації щодо вдосконалення роботи системи вже були враховані, проте вона все ще потребує доопрацювання.

Так, за результатами цьогорічного опитування Митний індекс Асоціації, 53% респондентів не задоволені роботою системи Єдине вікно. Для покращення ситуації на митниці Асоціація пропонує розробити та впровадити «модуль пропуску товарів», що підвищить ефективність електронного документообігу, а також впровадити на базі Єдиної автоматизованої інформаційної системи ДФС України та інших інформаційних систем, що належать державі, «модулю обміну інформацією» між контролюючими органами та членами портового співтовариства.

Ми дякуємо колегам з державних органів за участь в дискусії та сподіваємося побачити реальні кроки по втіленню обговорених ініціатив уже в найближчий час. До того ж Асоціація планує проводити подібні зустрічі, присвячені розвитку електронних державних послуг, на регулярній основі у майбутньому.

               Партнер

01/

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: