fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Технічний регламент на косметику все ще потребує змін

16/ 05/ 2019
  Вчора в Європейській Бізнес Асоціації відбулась зустріч з МОЗ та ДРС щодо статусу проекту Технічного регламенту на косметичну продукцію. Так, МОЗ зазначив, що розглядає можливість перенесення терміну набрання чинності проекту постанови до 36 місяців, про що бізнес неодноразово наголошував. Адже з практики міжнародних компаній, розробка лише макетів нових етикеток може займати 9-12 місяців. Також МОЗ повідомив, що норми безпеки косметичної продукції, затверджені ще в 1999 році, будуть скасовані, але одночасно з набуттям чинності Регламенту. В той же час, проект Технічного регламенту залишає вимогу маркування косметичних інгредієнтів державною мовою, незважаючи на те, що така вимога буде негармонізованою з європейським законодавством та створить технічні бар’єри для допуску на ринок України косметичної продукції з ЄС. Адже міжнародною мовою маркування косметичних інгредієнтів є система INCI, яка ведеться латиницею. Однак, в Україні не існує довідника відповідності українських назв позначенням в INCI. І МОЗ досі не передбачив у плані впровадження технічного регламенту завдання розробити такий довідник. Очевидно, це потребує врегулювання. Адже деякі виробники будуть вимушені відмовити від постачання продукції на ринок України. Тож Європейська Бізнес Асоціація вкотре звертає увагу на цю ситуацію. Також учасники зустрічі наголосили на тому, що питання впровадження нотифікаційного порталу – веб-сайту, на який всі українські виробники та імпортери будуть надсилати інформацію щодо нових косметичних продуктів на ринку має бути впроваджено вчасно, адже це може створити певні перешкоди для ведення бізнесу. Нагадаємо, що проект Регламенту було розроблено МОЗ та опубліковано на сайті для громадського обговорення ще 8 січня 2019 року. Додаткова інформація за лінком: https://eba.com.ua/biznes-zanepokoyenyj-deyakymy-polozhennyamy-tehnichnogo-reglamentu-na-kosmetychnu-produktsiyu/

Вчора в Європейській Бізнес Асоціації відбулась зустріч з МОЗ та ДРС щодо статусу проекту Технічного регламенту на косметичну продукцію.

Так, МОЗ зазначив, що розглядає можливість перенесення терміну набрання чинності проекту постанови до 36 місяців, про що бізнес неодноразово наголошував. Адже з практики міжнародних компаній, розробка лише макетів нових етикеток може займати 9-12 місяців. Також МОЗ повідомив, що норми безпеки косметичної продукції, затверджені ще в 1999 році, будуть скасовані, але одночасно з набуттям чинності Регламенту.

В той же час, проект Технічного регламенту залишає вимогу маркування косметичних інгредієнтів державною мовою, незважаючи на те, що така вимога буде негармонізованою з європейським законодавством та створить технічні бар’єри для допуску на ринок України косметичної продукції з ЄС. Адже міжнародною мовою маркування косметичних інгредієнтів є система INCI, яка ведеться латиницею. Однак, в Україні не існує довідника відповідності українських назв позначенням в INCI. І МОЗ досі не передбачив у плані впровадження технічного регламенту завдання розробити такий довідник. Очевидно, це потребує врегулювання. Адже деякі виробники будуть вимушені відмовити від постачання продукції на ринок України. Тож Європейська Бізнес Асоціація вкотре звертає увагу на цю ситуацію.

Також учасники зустрічі наголосили на тому, що питання впровадження нотифікаційного порталу – веб-сайту, на який всі українські виробники та імпортери будуть надсилати інформацію щодо нових косметичних продуктів на ринку має бути впроваджено вчасно, адже це може створити певні перешкоди для ведення бізнесу.

Нагадаємо, що проект Регламенту було розроблено МОЗ та опубліковано на сайті для громадського обговорення ще 8 січня 2019 року.

Додаткова інформація за лінком: https://eba.com.ua/biznes-zanepokoyenyj-deyakymy-polozhennyamy-tehnichnogo-reglamentu-na-kosmetychnu-produktsiyu/

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: