fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Система електронного обліку деревини запрацює ефективно тільки за умови підключення всіх лісокористувачів

11/ 07/ 2019
  Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) поділяє позицію Офісу президента щодо впровадження загальнодержавної системи електронного обліку деревини та наголошує на необхідності приєднання всіх лісокористувачів до цієї системи. Євген Кузьменко. Менеджер комітетів. Для ефективнішої роботи системи електронного обліку деревини критично важливо, щоб до неї підключилися всі лісокористувачі, незалежно від форми підпорядкування. Він нагадав, що система демонструє всі дані - від заготівлі лісу до його продажу або надходження на переробку: хто і на підставі яких документів заготовив, характеристики деревини, а також кому і за якою ціною її продали. Ця система вже впроваджена в лісових господарствах, підпорядкованих Держлісагентству. Але вона не поширюється на інших лісокористувачів, таких як державні підприємства Міноборони, Мінекології, комунальні підприємства та інші. Вони, за різними даними, заготовляють від 17% до 27% від загального обсягу деревини, - прокоментував агентству Інтерфакс-Україна менеджер комітетів ЄБА Євген Кузьменко. За його словами, така ситуація дає можливість маніпуляцій з походженням деревини. Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський указом зобовязав держпідприємства Міноборони до 1 листопада 2019 року перейти на централізований електронний облік деревини, а також доручив облдержадміністраціям активізувати розяснювальну роботу щодо використання цієї системи лісокористувачами комунальної власності. При цьому президент запропонував ввести кримінальну та адміністративну відповідальність за обіг деревини без внесення відомостей до Єдиної державної системи електронного обліку деревини. За даними Держлісагентства, в підпорядкуванні Міноборони перебуває близько 1% Лісового фонду України. Джерело: Інтерфакс

Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) поділяє позицію Офісу президента щодо впровадження загальнодержавної системи електронного обліку деревини та наголошує на необхідності приєднання всіх лісокористувачів до цієї системи.

Євген Кузьменко Менеджер комітетів
Для ефективнішої роботи системи електронного обліку деревини критично важливо, щоб до неї підключилися всі лісокористувачі, незалежно від форми підпорядкування.

Він нагадав, що система демонструє всі дані – від заготівлі лісу до його продажу або надходження на переробку: хто і на підставі яких документів заготовив, характеристики деревини, а також кому і за якою ціною її продали.

“Ця система вже впроваджена в лісових господарствах, підпорядкованих Держлісагентству. Але вона не поширюється на інших лісокористувачів, таких як державні підприємства Міноборони, Мінекології, комунальні підприємства та інші. Вони, за різними даними, заготовляють від 17% до 27% від загального обсягу деревини”, – прокоментував агентству “Інтерфакс-Україна” менеджер комітетів ЄБА Євген Кузьменко.

За його словами, така ситуація дає можливість маніпуляцій з походженням деревини.

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський указом зобов’язав держпідприємства Міноборони до 1 листопада 2019 року перейти на централізований електронний облік деревини, а також доручив облдержадміністраціям активізувати роз’яснювальну роботу щодо використання цієї системи лісокористувачами комунальної власності.

При цьому президент запропонував ввести кримінальну та адміністративну відповідальність за обіг деревини без внесення відомостей до Єдиної державної системи електронного обліку деревини.

За даними Держлісагентства, в підпорядкуванні Міноборони перебуває близько 1% Лісового фонду України.

Джерело: Інтерфакс

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: