fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Суд відмовив у скасуванні антидемпінгових мит щодо імпорту цементу до України

14/ 01/ 2021
  12 січня 2021 року Окружний адміністративний суд м. Києва відмовив керуючій компанії холдингу «Білоруська цементна компанія», а також імпортерам її продукції ТОВ «Бєлбудматеріали-Україна», ТОВ «Пиломатеріали-Сервіс», ТОВ «БК «Комфорт-Буд» у задоволенні всіх позовних вимог за всіма позовами про скасування антидемпінгових мит щодо імпорту цементу до України. Юридична фірма «Ілляшев та Партнери» захищає інтереси національних товаровиробників – ПрАТ «Дікергофф Цемент Україна», ПрАТ «ХайдельбергЦемент Україна», ПАТ «Подільський Цемент» (група компаній CRH Ukraine) і ПрАТ «Івано-Франківськцемент» – у цьому судовому процесі в якості третіх осіб. Таким чином, суд визнав необхідність захисту порушених прав національних виробників цементу в Україні від демпінгового імпорту товару в Україну, який допускався виробниками цементу Російської Федерації, Республіки Білорусь та Республіки Молдова та наносив значної шкоди національним товаровиробникам. Справа слухалась понад 1,5 роки. Нагадаємо, що у 2019 році компанія холдингу білоруського товаровиробника та імпортери звернулися до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовами про визнання протиправним і скасування Рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (МКМТ) від 21.05.2019 року № АД-417/2019/441103 про застосування строком на п’ять років остаточних антидемпінгових мит щодо імпорту цементу в Україну, зокрема клінкерів цементних і портландцементу походженням з Російської Федерації, Республіки Білорусь та Республіки Молдова. Для портландцементу та клінкеру походженням з Республіки Білорусь розмір мита був встановлений на рівні 57,03%. Рішення МКМТ було оскаржено до ОАС м. Києва в частині застосування антидемпінгових заходів до товару з Білорусі та Молдови, шляхом подання декількох позовів. Окружний адміністративний суд м. Києва об’єднав позови в одне провадження під єдиним номером № 640/11242/19. Предметом спору у справі було визнання протиправним та скасування рішення МКМТ, визнання протиправними дій Мінекономрозвитку України та зобов’язання МКМТ прийняти рішення про припинення антидемпінгового розслідування. Національні виробники вступили у справу третіми особами без самостійних вимог на стороні відповідачів. Над проєктом працювали партнер Олена Омельченко, радники Валерія Гудій та Олег Трохимчук, юрист Олексій Горбатюк.

12 січня 2021 року Окружний адміністративний суд м. Києва відмовив керуючій компанії холдингу «Білоруська цементна компанія», а також імпортерам її продукції ТОВ «Бєлбудматеріали-Україна», ТОВ «Пиломатеріали-Сервіс», ТОВ «БК «Комфорт-Буд» у задоволенні всіх позовних вимог за всіма позовами про скасування антидемпінгових мит щодо імпорту цементу до України. Юридична фірма «Ілляшев та Партнери» захищає інтереси національних товаровиробників – ПрАТ «Дікергофф Цемент Україна», ПрАТ «ХайдельбергЦемент Україна», ПАТ «Подільський Цемент» (група компаній CRH Ukraine) і ПрАТ «Івано-Франківськцемент» – у цьому судовому процесі в якості третіх осіб.

Таким чином, суд визнав необхідність захисту порушених прав національних виробників цементу в Україні від демпінгового імпорту товару в Україну, який допускався виробниками цементу Російської Федерації, Республіки Білорусь та Республіки Молдова та наносив значної шкоди національним товаровиробникам. Справа слухалась понад 1,5 роки.

Нагадаємо, що у 2019 році компанія холдингу білоруського товаровиробника та імпортери звернулися до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовами про визнання протиправним і скасування Рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (МКМТ) від 21.05.2019 року № АД-417/2019/441103 про застосування строком на п’ять років остаточних антидемпінгових мит щодо імпорту цементу в Україну, зокрема клінкерів цементних і портландцементу походженням з Російської Федерації, Республіки Білорусь та Республіки Молдова. Для портландцементу та клінкеру походженням з Республіки Білорусь розмір мита був встановлений на рівні 57,03%.

Рішення МКМТ було оскаржено до ОАС м. Києва в частині застосування антидемпінгових заходів до товару з Білорусі та Молдови, шляхом подання декількох позовів. Окружний адміністративний суд м. Києва об’єднав позови в одне провадження під єдиним номером № 640/11242/19.

Предметом спору у справі було визнання протиправним та скасування рішення МКМТ, визнання протиправними дій Мінекономрозвитку України та зобов’язання МКМТ прийняти рішення про припинення антидемпінгового розслідування. Національні виробники вступили у справу третіми особами без самостійних вимог на стороні відповідачів.

Над проєктом працювали партнер Олена Омельченко, радники Валерія Гудій та Олег Трохимчук, юрист Олексій Горбатюк.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: