fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Статус біженця – національний захист іноземців та осіб без громадянства в умовах мінливого світу

14/ 12/ 2021
  Автор: Катерина Маєвська, адвокат Dynasty Law & Investment Життя людини може складатися непередбачуваним чином, й звичайний ритм життя пересічного громадянина, будь-якої країни може бути зруйновано озброєним конфліктом в країні, встановленням тоталітарного режиму в державі, з послідуючим переслідуванням громадян  з політичних, релігійних, расових ознак. Часом такі переслідування несуть загрозу життю людини. В таких випадках єдиним порятунком може стати залишення своєї країни та пошук притулку в іншій державі. З метою захисту таких осіб міжнародна спільнота розробила ефективний правовий механізм, суть якого полягає у наданні особі, що переслідується в своїй країні, особливого статусу –«біженець, або особи що потребує додаткового захисту». Які права та гарантії надає такий статус? Біженець не може бути примусово повернутий до своєї країни, де він зазнав переслідувань. Біженець отримує право законно перебувати на території країни, яка надала йому такий статус. Біженець отримує право на труд, освіту, соціальне забезпечення, свободу пересування, що передбачені законодавством країни, що надала статус біженця, тобто шанс на повноцінне життя в новій країні. Універсальність правового інституту захисту людини через надання їй статусу біженця полягає у уніфікованості його застосування багатьма країнами, оскільки механізм його надання міститься у міжнародній конвенції ООН «Про статус біженців» 1951р.

Автор: Катерина Маєвська, адвокат Dynasty Law & Investment

Життя людини може складатися непередбачуваним чином, й звичайний ритм життя пересічного громадянина, будь-якої країни може бути зруйновано озброєним конфліктом в країні, встановленням тоталітарного режиму в державі, з послідуючим переслідуванням громадян  з політичних, релігійних, расових ознак. Часом такі переслідування несуть загрозу життю людини. В таких випадках єдиним порятунком може стати залишення своєї країни та пошук притулку в іншій державі.

З метою захисту таких осіб міжнародна спільнота розробила ефективний правовий механізм, суть якого полягає у наданні особі, що переслідується в своїй країні, особливого статусу –«біженець, або особи що потребує додаткового захисту».

Які права та гарантії надає такий статус?

  1. Біженець не може бути примусово повернутий до своєї країни, де він зазнав переслідувань.
  2. Біженець отримує право законно перебувати на території країни, яка надала йому такий статус.
  3. Біженець отримує право на труд, освіту, соціальне забезпечення, свободу пересування, що передбачені законодавством країни, що надала статус біженця, тобто шанс на повноцінне життя в новій країні.

Універсальність правового інституту захисту людини через надання їй статусу біженця полягає у уніфікованості його застосування багатьма країнами, оскільки механізм його надання міститься у міжнародній конвенції ООН «Про статус біженців» 1951р.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: