fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Спрощено процедуру видачі дозволів на міжнародні автоперевезення для бізнесу

06/ 04/ 2022
  Спільнота Європейської Бізнес Асоціації  вітає рішення Міністерства інфраструктури України спростити правила видачі дозволів на міжнародні автомобільні перевезення. Військова агресія російської федерації проти України призвела до закриття транзиту територією білорусі та росії, а також збільшення кількості вантажних перевезень автомобільним транспортом. З огляду на це, Міністерством інфраструктури з 4 квітня 2022 року було знято або змінено низку обмежень, зокрема:    ▪ збільшено термін дії електронної заявки на отримання дозволів з 7 до 10 днів;  ▪ збільшено до 5 дозволів усіх видів Республіки Польща на один транспортний засіб з квітня по травень;  ▪ збільшено до 2 дозволів усіх видів Чеської республіки на один місяць на транспортний засіб з повною масою до 10 тонн;  ▪ до моменту прийняття рішення Румунією щодо транзитного проїзду її територією без дозволів було прийнято рішення оформлювати дозволи ОЧЕС тим автомобільним перевізникам, які виконують перевезення до Грузії, Азербайджану, Казахстану, Узбекистану на транспортні засоби екологічного стандарту Євро-3 та вище;  ▪ знято обмеження для поїздок територією Сербії (до перевезень допущено ТЗ, вага яких менш ніж 10 тонн).  Станом на 4 квітня були скасовані двосторонні та транзитні дозволи на перевезення територією семи країн Європейського Союзу, зокрема з Болгарії, Угорщини, Італії, Данії, Латвії, Естонії, Литви а також територією Грузії та Туреччини. Згоду на транзитні перевезення без дозволів надала і Словаччина.   Також налагоджений механізм бездозвільного проїзду усім гуманітарним вантажам з Молдовою, Румунією, Словенією, Австрією, Чехією, Польщею, Німеччиною, Нідерландами та Литвою. Експерти Асоціації з початку повномасштабних воєнних дій в Україні наголошували на необхідності спрощення правил видачі міжнародних автодозволів, як для перевезень гуманітарних вантажів, так і для роботи бізнесу для стимуляції економіки країни.  Водночас Асоціація продовжує підтримувати дії Мінінфраструктури, спрямовані на подальше налагодження діалогу з ЄС для повного скасування необхідності отримання дозволів для автотранспортних засобів на перевезення вантажів автомобільним транспортом з України до ЄС.

Спільнота Європейської Бізнес Асоціації  вітає рішення Міністерства інфраструктури України спростити правила видачі дозволів на міжнародні автомобільні перевезення.

Військова агресія російської федерації проти України призвела до закриття транзиту територією білорусі та росії, а також збільшення кількості вантажних перевезень автомобільним транспортом. З огляду на це, Міністерством інфраструктури з 4 квітня 2022 року було знято або змінено низку обмежень, зокрема:   

▪ збільшено термін дії електронної заявки на отримання дозволів з 7 до 10 днів; 

▪ збільшено до 5 дозволів усіх видів Республіки Польща на один транспортний засіб з квітня по травень; 

▪ збільшено до 2 дозволів усіх видів Чеської республіки на один місяць на транспортний засіб з повною масою до 10 тонн; 

▪ до моменту прийняття рішення Румунією щодо транзитного проїзду її територією без дозволів було прийнято рішення оформлювати дозволи ОЧЕС тим автомобільним перевізникам, які виконують перевезення до Грузії, Азербайджану, Казахстану, Узбекистану на транспортні засоби екологічного стандарту Євро-3 та вище; 

▪ знято обмеження для поїздок територією Сербії (до перевезень допущено ТЗ, вага яких менш ніж 10 тонн). 

Станом на 4 квітня були скасовані двосторонні та транзитні дозволи на перевезення територією семи країн Європейського Союзу, зокрема з Болгарії, Угорщини, Італії, Данії, Латвії, Естонії, Литви а також територією Грузії та Туреччини. Згоду на транзитні перевезення без дозволів надала і Словаччина.  

Також налагоджений механізм бездозвільного проїзду усім гуманітарним вантажам з Молдовою, Румунією, Словенією, Австрією, Чехією, Польщею, Німеччиною, Нідерландами та Литвою.

Експерти Асоціації з початку повномасштабних воєнних дій в Україні наголошували на необхідності спрощення правил видачі міжнародних автодозволів, як для перевезень гуманітарних вантажів, так і для роботи бізнесу для стимуляції економіки країни. 

Водночас Асоціація продовжує підтримувати дії Мінінфраструктури, спрямовані на подальше налагодження діалогу з ЄС для повного скасування необхідності отримання дозволів для автотранспортних засобів на перевезення вантажів автомобільним транспортом з України до ЄС.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: