fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Спадкування віртуальних активів

24/ 01/ 2024
  Автор: компанія Dynasty Law & Investment Не встигли ми оговтатись від інноваційного явища під назвою “віртуальні активи” так частіше постає питання можливості спадкування криптовалюти. Як приклад, можна згадати мільярдера Метью Мелона, криптокапітал якого складав, приблизно, $1 млрд і спадкоємці не мали можливості отримати спадщину. Насправді, сам процес спадкування віртуальних активів чітко не прописаний, а тому законодавцю слід ще працювати у цьому напрямку. Закон “Про віртуальні активи” визначає криптовалюту як нематеріальне благо, що є об’єктом цивільних прав. Відтак, випливає логічний висновок, що процес спадкування відбувається згідно з положеннями ЦК. У відповідності до ст.1218 ЦК спадкову масу складають усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві, а сама можливість спадкування наявна двох видів - за повітом або законом. Спадкування за законом недостатньо врегульовано в аспекті віртуальних активів, адже у більшості випадків втрачається ключ доступу і як наслідок спадкоємці безповоротно втрачають можливість успадкувати належну частку у складі спадщини, а тому краще складати заповіт у якому важливо якнайдетальніше описати процес спадкування - зазначити спадкоємців, повідомити майбутнього спадкоємця про наявність рахунку на криптобіржі, але найголовніше - надати нотаріусу ключ доступу до свого гаманця, адже без останнього отримати доступ до віртуальних активів буде неможливо. Після смерті спадкодавця нотаріус або спадкоємець повинен зв’язатися з відповідною заявою до служби клієнтської підтримки та надати наступні документи: свідоцтво про смерть власника; документи, що підтверджують особу спадкодавця та спадкоємця; свідоцтво про право на спадщину, посвідчене нотаріусом. За результатами аналізу поданих документів криптобіржа визначає підтвердження прав на спадщину та зараховує криптовалюту на рахунок спадкоємця. Отже, незважаючи на те, що спадкування віртуальних активів недостатньо врегульовано у законодавстві, початковий етап цього процесу вже запроваджено та більшою мірою залежить від особливостей конкретної криптобіржі.

Автор: компанія Dynasty Law & Investment

Не встигли ми оговтатись від інноваційного явища під назвою “віртуальні активи” так частіше постає питання можливості спадкування криптовалюти. Як приклад, можна згадати мільярдера Метью Мелона, криптокапітал якого складав, приблизно, $1 млрд і спадкоємці не мали можливості отримати спадщину. Насправді, сам процес спадкування віртуальних активів чітко не прописаний, а тому законодавцю слід ще працювати у цьому напрямку.

Закон “Про віртуальні активи” визначає криптовалюту як нематеріальне благо, що є об’єктом цивільних прав. Відтак, випливає логічний висновок, що процес спадкування відбувається згідно з положеннями ЦК.

У відповідності до ст.1218 ЦК спадкову масу складають усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві, а сама можливість спадкування наявна двох видів – за повітом або законом. Спадкування за законом недостатньо врегульовано в аспекті віртуальних активів, адже у більшості випадків втрачається ключ доступу і як наслідок спадкоємці безповоротно втрачають можливість успадкувати належну частку у складі спадщини, а тому краще складати заповіт у якому важливо якнайдетальніше описати процес спадкування – зазначити спадкоємців, повідомити майбутнього спадкоємця про наявність рахунку на криптобіржі, але найголовніше – надати нотаріусу ключ доступу до свого гаманця, адже без останнього отримати доступ до віртуальних активів буде неможливо.

Після смерті спадкодавця нотаріус або спадкоємець повинен зв’язатися з відповідною заявою до служби клієнтської підтримки та надати наступні документи:

  • свідоцтво про смерть власника;
  • документи, що підтверджують особу спадкодавця та спадкоємця;
  • свідоцтво про право на спадщину, посвідчене нотаріусом.

За результатами аналізу поданих документів криптобіржа визначає підтвердження прав на спадщину та зараховує криптовалюту на рахунок спадкоємця.

Отже, незважаючи на те, що спадкування віртуальних активів недостатньо врегульовано у законодавстві, початковий етап цього процесу вже запроваджено та більшою мірою залежить від особливостей конкретної криптобіржі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: