fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Сьогодні комітет ВР розгляне важливі для бізнесу законопроекти

06/ 09/ 2019
  6 вересня відбудеться засідання Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики ВР. Так, для розгляду на засіданні 13 законопроектів визначено головними, з них 8 концептуально підтримуються бізнесом. В контексті податкових питань йдеться про фіскалізацію та запровадження новітніх технологій РРО, запровадження механізму «кешбеку», запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів тощо. Наталія Артемчук. Координатор Податкового та митного комітетів. Бізнес-спільнота завжди виступала за необхідність детінізації економіки України та створення рівних умов ведення бізнесу. Так, ми неодноразово звертали увагу органів державної влади на проблему контрабанди та нелегального імпорту. Ці явища не лише викривлюють конкуренцію, але й ускладнюють належний захист прав споживачів та завдають суттєвої шкоди державному бюджету України. Згідно останнього дослідження Ukraine Economic Outlook, щорічний обсяг контрабандних поставок в Україну складає близько 10,8 млрд $ на рік. Тож, в цілому, бізнес-спільнота підтримує законодавчі ініціативи направлені на подолання проблеми нелегального імпорту та вітає реєстрацію в Парламенті вищезазначених ініціатив. Так, наприклад, законопроекти 1053 та 1073 щодо застосування РРО та детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг передбачають поступове розширення сфери обов’язкового використання касових апаратів, можливість використання паралельно з традиційними касовими апаратами сучасних технологій для проведення розрахунків, підвищення відповідальності суб’єктів господарювання за невидачу фіскальних чеків та створення мотивації для покупців в сприянні контролю за дотриманням вимог законодавства шляхом запровадження механізму так званого «кешбеку» (компенсація споживачу вартості придбаних товарів у разі виявлення порушень при продажу товару), а також збільшення штрафів, зокрема за невидачу фіскального чеку, який наразі становить 1 гривню. Вікторія Куликова. Менеджер Комітету побутової електротехніки. Більше того, ця ініціатива, не лише стимулюватиме покупців отримувати фіскальні чеки, але й сприятиме покращенню захисту прав споживачів. Адже наразі, саме наявність фіскального чеку є передумовою для отримання споживачами послуг з гарантійного ремонту побутової техніки. Європейська Бізнес Асоціація підтримувала та підтримує кроки, спрямовані на детінізацію та боротьбу з «тіньовою» економікою, а також здешевлення для бізнесу ведення обліку свої діяльності. Найближчим часом бізнес-спільнота надішле детальні коментарі по кожному документи, водночас, по деяким законопроектам пропозиції вже було передано. Тож, сподіваємось, голос бізнесу буде почуто, а боротьба з тіньовою економікою приноситиме відчутні результати.

6 вересня відбудеться засідання Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики ВР.

Так, для розгляду на засіданні 13 законопроектів визначено головними, з них 8 концептуально підтримуються бізнесом. В контексті податкових питань йдеться про фіскалізацію та запровадження новітніх технологій РРО, запровадження механізму «кешбеку», запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів тощо.

Наталія Артемчук Координатор Податкового та митного комітетів
Бізнес-спільнота завжди виступала за необхідність детінізації економіки України та створення рівних умов ведення бізнесу. Так, ми неодноразово звертали увагу органів державної влади на проблему контрабанди та нелегального імпорту. Ці явища не лише викривлюють конкуренцію, але й ускладнюють належний захист прав споживачів та завдають суттєвої шкоди державному бюджету України.

Згідно останнього дослідження Ukraine Economic Outlook, щорічний обсяг контрабандних поставок в Україну складає близько 10,8 млрд $ на рік.

Тож, в цілому, бізнес-спільнота підтримує законодавчі ініціативи направлені на подолання проблеми нелегального імпорту та вітає реєстрацію в Парламенті вищезазначених ініціатив. Так, наприклад, законопроекти 1053 та 1073 щодо застосування РРО та детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг передбачають поступове розширення сфери обов’язкового використання касових апаратів, можливість використання паралельно з традиційними касовими апаратами сучасних технологій для проведення розрахунків, підвищення відповідальності суб’єктів господарювання за невидачу фіскальних чеків та створення мотивації для покупців в сприянні контролю за дотриманням вимог законодавства шляхом запровадження механізму так званого «кешбеку» (компенсація споживачу вартості придбаних товарів у разі виявлення порушень при продажу товару), а також збільшення штрафів, зокрема за невидачу фіскального чеку, який наразі становить 1 гривню.

Вікторія Куликова Менеджер Комітету побутової електротехніки
Більше того, ця ініціатива, не лише стимулюватиме покупців отримувати фіскальні чеки, але й сприятиме покращенню захисту прав споживачів. Адже наразі, саме наявність фіскального чеку є передумовою для отримання споживачами послуг з гарантійного ремонту побутової техніки.

Європейська Бізнес Асоціація підтримувала та підтримує кроки, спрямовані на детінізацію та боротьбу з «тіньовою» економікою, а також здешевлення для бізнесу ведення обліку свої діяльності. Найближчим часом бізнес-спільнота надішле детальні коментарі по кожному документи, водночас, по деяким законопроектам пропозиції вже було передано. Тож, сподіваємось, голос бізнесу буде почуто, а боротьба з тіньовою економікою приноситиме відчутні результати.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: