fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Складно 9 з 10 підприємців: стан бізнес-середовища у Харківському регіоні

07/ 10/ 2022
  Підприємці Харківського регіону очікувано погіршили оцінки умов ведення бізнесу порівняно з минулим роком. Так, Європейська Бізнес Асоціація провела опитування серед місцевих підприємців, яке показало падіння настроїв з торішніх 2,69 до 1,28 балів з 5-ти можливих у поточному році. Це є найнижчим результатом серед опитаних нами регіонів. Майже всі опитані нами компанії, а саме 93% повідомили, що їм складно вести бізнес, і тільки 7% вважають поточні умови задовільними. Минулого року складно було 45% підприємцям, а задовільну оцінку давали 41%. Наразі зовсім немає тих, кому легко вести бізнес, хоча таких було 7% торік. Переважна більшість респондентів, а саме 86% вважають, що умови для ведення бізнесу погіршилися за останні пів року. Ключовими перешкодами для своєї роботи підприємці називають відтік персоналу за кордон, зниження купівельної спроможності населення, втрату активів на окупованих територіях, труднощі з логістикою та бюрократію. За цих складних умов тільки 14% підприємств вдалися до релокейту в межах України, тоді як 71% говорять про неможливість здійснити релокейт компанії. У третини власників бізнесу є активи, що знаходяться під тимчасовою окупацією. Також  половина опитаних підприємців втратили понад 50% своїх доходів за час воєнного стану. Водночас 7% не зазнали жодних втрат.   Минулого року бізнес задовільно оцінював якість взаємодії з регіональною владою. Цього року бачимо деяке погіршення оцінок роботи судів, митниці та територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки в регіоні. Однак, бізнес оцінив задовільно свій досвід взаємодії з податковою службою, Нацполіцією, обласною військовою адміністрацією, міською радою. Крім того, 71% підприємців вважають задовільним рівень розвитку е-послуг у регіоні, що значно більше, ніж минулого року (41%). Кількість незадовільних оцінок дещо знизилася з минулорічних 27% до поточних 21%.  До кінця року підприємства планують підтримувати діяльність в умовах воєнного стану, оптимізувати штат, забезпечити співробітників можливістю дистанційної роботи, відмовитися від офісного приміщення. На думку респондентів, для повоєнного відновлення регіону необхідно залучити інвестиції, підтримувати компанії, що постраждалі від війни, розвивати великі інфраструктурні проєкти, створювати нові робочі місця, забезпечити прозорість влади. Довідково: Опитування проводилось серед членських компаній Харківського офісу Європейської Бізнес Асоціації з 15 серпня до 21 вересня 2022 року. Загальна новина доступна за посиланням.

Підприємці Харківського регіону очікувано погіршили оцінки умов ведення бізнесу порівняно з минулим роком. Так, Європейська Бізнес Асоціація провела опитування серед місцевих підприємців, яке показало падіння настроїв з торішніх 2,69 до 1,28 балів з 5-ти можливих у поточному році. Це є найнижчим результатом серед опитаних нами регіонів.

Майже всі опитані нами компанії, а саме 93% повідомили, що їм складно вести бізнес, і тільки 7% вважають поточні умови задовільними. Минулого року складно було 45% підприємцям, а задовільну оцінку давали 41%. Наразі зовсім немає тих, кому легко вести бізнес, хоча таких було 7% торік.

Переважна більшість респондентів, а саме 86% вважають, що умови для ведення бізнесу погіршилися за останні пів року. Ключовими перешкодами для своєї роботи підприємці називають відтік персоналу за кордон, зниження купівельної спроможності населення, втрату активів на окупованих територіях, труднощі з логістикою та бюрократію. За цих складних умов тільки 14% підприємств вдалися до релокейту в межах України, тоді як 71% говорять про неможливість здійснити релокейт компанії.

У третини власників бізнесу є активи, що знаходяться під тимчасовою окупацією. Також  половина опитаних підприємців втратили понад 50% своїх доходів за час воєнного стану. Водночас 7% не зазнали жодних втрат.  

Минулого року бізнес задовільно оцінював якість взаємодії з регіональною владою. Цього року бачимо деяке погіршення оцінок роботи судів, митниці та територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки в регіоні. Однак, бізнес оцінив задовільно свій досвід взаємодії з податковою службою, Нацполіцією, обласною військовою адміністрацією, міською радою.

Крім того, 71% підприємців вважають задовільним рівень розвитку е-послуг у регіоні, що значно більше, ніж минулого року (41%). Кількість незадовільних оцінок дещо знизилася з минулорічних 27% до поточних 21%. 

До кінця року підприємства планують підтримувати діяльність в умовах воєнного стану, оптимізувати штат, забезпечити співробітників можливістю дистанційної роботи, відмовитися від офісного приміщення.

На думку респондентів, для повоєнного відновлення регіону необхідно залучити інвестиції, підтримувати компанії, що постраждалі від війни, розвивати великі інфраструктурні проєкти, створювати нові робочі місця, забезпечити прозорість влади.

Довідково:

Опитування проводилось серед членських компаній Харківського офісу Європейської Бізнес Асоціації з 15 серпня до 21 вересня 2022 року. Загальна новина доступна за посиланням.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: