fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Що говорять експерти про євроінтеграцію України

15/ 05/ 2018
    Вчора бізнес-спільнота Європейської Бізнес Асоціації зустрілася з головними експертами з імплементації Угоди про Асоціацію з ЄС - Іванною Климпуш-Цинцадзе, Віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, та Хюгом Мінгареллі, головою Представництва ЄС в Україні. Деякі основні тези, що прозвучали під час івенту: Іванна Климпуш-Цинцадзе - Ми хочемо, щоб бізнес-спільнота біла залучена до процесів імплементації Угоди про Асоціацію; За кілька останніх років нам вдалося розробити систему імплементації Угоди на рівні Уряду та Парламенту Ефективна імплементація Угоди – не просто питання якісного перекладу. Ми зіштовхнулися з великою кількістю спецтермінів. Саме тому, ми залучили до роботи над українським текстом різнофахових експертів, які допомагають коректно відобразити зміст та сутність угоди. Є безліч сфер, у яких ми все ще досить повільно просуваємося в контексті реалізації умов Угоди про Асоціацію. Наприклад, це транспортний сектор: стан доріг, залізниця, річковий транспорт, перевезення шкідливих речовин та багато інших нюансів дуже потребують вдосконалення. Дуже хотілося, щоб Україна була присутня у порядку денному стрімкого digital-розвитку країн ЄС. Деякі питання, які схвально сприймають урядовці, зустрічають певний опір з боку парламентарів. В той же час, незважаючи на безліч проблем, ми сподіваємося, що прогрес у реформах все ж таки помітний. Хюг Мінгареллі – Україна маленькими кроками, але все ж рухається у бік європейської інтеграції. Наприклад, два роки тому назад експорт українських товарів складав 25%, а зараз цей показник піднявся до 45%. Уже існує спільна дорожня карта, щоб Уряд і Парламент спільно змогли докласти зусиль для введення Угоди про Асоціацію в дію. Ми бачимо супротив з боку деяких відомств та секторів, зокрема це стосується санітарних та фітосанітарних норм енергетики та енергоефективності. Політичні лідери мають свої власні політичні амбіції – це зрозуміло. Але я знаю багато чудових реформаторів, світлих голів, які поки що, на жаль, не мають шансів бути обраними. Ми залучені у проекти з мікрофінансування. Так, ми плануємо запровадити в Україні європейський інвестиційний план, презентація якого відбудеться вже цього тижня. Ще одна проблема сприйняття України європейською спільнотою – засилля поганих новин. У європейських ЗМІ Україна, на жаль, згадується в контексті війні, корупційних скандалів та загалом має негативний імідж. Дякуємо нашим гостям за відвертість та розяснення. З боку бізнесу, ми готові долучатися до усіх процесів впровадження умов Угоди про Асоціацію, де можемо бути корисними та компетентними.
01/

 

Вчора бізнес-спільнота Європейської Бізнес Асоціації зустрілася з головними експертами з імплементації Угоди про Асоціацію з ЄС – Іванною Климпуш-Цинцадзе, Віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, та Хюгом Мінгареллі, головою Представництва ЄС в Україні.

Деякі основні тези, що прозвучали під час івенту:

Іванна Климпуш-Цинцадзе

  • Ми хочемо, щоб бізнес-спільнота біла залучена до процесів імплементації Угоди про Асоціацію;
  • За кілька останніх років нам вдалося розробити систему імплементації Угоди на рівні Уряду та Парламенту
  • Ефективна імплементація Угоди – не просто питання якісного перекладу. Ми зіштовхнулися з великою кількістю спецтермінів. Саме тому, ми залучили до роботи над українським текстом різнофахових експертів, які допомагають коректно відобразити зміст та сутність угоди.
  • Є безліч сфер, у яких ми все ще досить повільно просуваємося в контексті реалізації умов Угоди про Асоціацію. Наприклад, це транспортний сектор: стан доріг, залізниця, річковий транспорт, перевезення шкідливих речовин та багато інших нюансів дуже потребують вдосконалення.
  • Дуже хотілося, щоб Україна була присутня у порядку денному стрімкого digital-розвитку країн ЄС.
  • Деякі питання, які схвально сприймають урядовці, зустрічають певний опір з боку парламентарів.
  • В той же час, незважаючи на безліч проблем, ми сподіваємося, що прогрес у реформах все ж таки помітний.

Хюг Мінгареллі

  • Україна маленькими кроками, але все ж рухається у бік європейської інтеграції. Наприклад, два роки тому назад експорт українських товарів складав 25%, а зараз цей показник піднявся до 45%.
  • Уже існує спільна дорожня карта, щоб Уряд і Парламент спільно змогли докласти зусиль для введення Угоди про Асоціацію в дію.
  • Ми бачимо супротив з боку деяких відомств та секторів, зокрема це стосується санітарних та фітосанітарних норм енергетики та енергоефективності.
  • Політичні лідери мають свої власні політичні амбіції – це зрозуміло. Але я знаю багато чудових реформаторів, світлих голів, які поки що, на жаль, не мають шансів бути обраними.
  • Ми залучені у проекти з мікрофінансування. Так, ми плануємо запровадити в Україні європейський інвестиційний план, презентація якого відбудеться вже цього тижня.
  • Ще одна проблема сприйняття України європейською спільнотою – засилля поганих новин. У європейських ЗМІ Україна, на жаль, згадується в контексті війні, корупційних скандалів та загалом має негативний імідж.

Дякуємо нашим гостям за відвертість та роз’яснення. З боку бізнесу, ми готові долучатися до усіх процесів впровадження умов Угоди про Асоціацію, де можемо бути корисними та компетентними.

Звіти та фотогалереї

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: