fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Серпнева спека на валютному ринку України

01/ 09/ 2017
  Незважаючи на спекотний початок серпня у Києві та затяжну відпустку голови Національного банку України (НБУ), регулятор продовжує помякшувати адміністративні валютні обмеження, які були введені для стабілізації вітчизняного фінансового ринку. Зокрема, НБУ послабив ряд обмежень на проведення деяких внутрішніх та транскордонних операцій українських резидентів. Основні зміни стосуються наступного: (1) Кредитування під заставу іноземної валюти НБУ дозволив кредитування у гривні під заставу коштів в іноземній валюті, що розміщені на рахунках в українських банках. Досі банкам було заборонено видавати кредити у гривні, якщо в забезпечення надавалися майнові права на кошти в іноземній валюті. НБУ очікує, що такий крок сприятиме пожвавленню банківського кредитування в Україні. Зазначені зміни набрали чинності 30 серпня 2017 року. (2) Дострокове погашення кредитів від нерезидентів Окрім цього, НБУ розширив перелік винятків для дострокового погашення кредитів в іноземній валюті від нерезидентів, дозволивши: українським банкам-позичальникам достроково погашати свої кредити/позики; будь-яким українським позичальникам достроково погашати свої кредити/позики на користь іноземних банків-кредиторів; будь-яким українським позичальникам достроково погашати свої кредити/позики на користь нерезидентів-кредиторів за умови, що міжнародна фінансова організація є учасником (акціонером) такого резидента-позичальника та/або відповідного нерезидента-кредитора; та будь-яким українським позичальникам достроково погашати свої кредити/позики на користь нерезидентів-кредиторів за умови, що до складу учасників (акціонерів) відповідного нерезидента-кредитора входить іноземна держава, яка має офіційну рейтингову оцінку не нижче категорії А. Окреслені зміни набрали чинності протягом липня-серпня 2017 року. (3) Зняття коштів з рахунків Починаючи з 24 серпня 2017 року, клієнти українських банків можуть знімати кошти в іноземній валюті зі своїх рахунків без будь-яких обмежень по сумі. Раніше, до впровадження зазначених змін, клієнти могли знімати зі своїх рахунків не більше 250 000 гривень в еквіваленті на добу. Новий рамковий закон про валютне регулювання На додаток, на початку серпня 2017 року НБУ опублікував проект нового закону Про валюту, який має на меті запровадження вільного руху капіталу в Україні у відповідності до директив та правил ЄС. Проект закону наразі публічно обговорюється з усіма зацікавленими сторонами. Очікується, що до кінця цього року він буде поданий до парламенту. Додаткова інформація Такі ПОВІДОМЛЕННЯ видаються для інформування клієнтів Бейкер Макензі” та інших зацікавлених осіб про розвиток законодавства, що може вплинути на них чи іншим чином їх зацікавити. Вищевикладені коментарі не є юридичною порадою чи позицією та не мають розглядатися як такі, що замінюють окрему пораду у конкретній справі.
Незважаючи на спекотний початок серпня у Києві та затяжну відпустку голови Національного банку України (“НБУ”), регулятор продовжує пом’якшувати адміністративні валютні обмеження, які були введені для стабілізації вітчизняного фінансового ринку.

Зокрема, НБУ послабив ряд обмежень на проведення деяких внутрішніх та транскордонних операцій українських резидентів. Основні зміни стосуються наступного:

(1) Кредитування під заставу іноземної валюти

НБУ дозволив кредитування у гривні під заставу коштів в іноземній валюті, що розміщені на рахунках в українських банках.

Досі банкам було заборонено видавати кредити у гривні, якщо в забезпечення надавалися майнові права на кошти в іноземній валюті.

НБУ очікує, що такий крок сприятиме пожвавленню банківського кредитування в Україні.

Зазначені зміни набрали чинності 30 серпня 2017 року.

(2) Дострокове погашення кредитів від нерезидентів

Окрім цього, НБУ розширив перелік винятків для дострокового погашення кредитів в іноземній валюті від нерезидентів, дозволивши:

  • українським банкам-позичальникам достроково погашати свої кредити/позики;
  • будь-яким українським позичальникам достроково погашати свої кредити/позики на користь іноземних банків-кредиторів;
  • будь-яким українським позичальникам достроково погашати свої кредити/позики на користь нерезидентів-кредиторів за умови, що міжнародна фінансова організація є учасником (акціонером) такого резидента-позичальника та/або відповідного нерезидента-кредитора; та
  • будь-яким українським позичальникам достроково погашати свої кредити/позики на користь нерезидентів-кредиторів за умови, що до складу учасників (акціонерів) відповідного нерезидента-кредитора входить іноземна держава, яка має офіційну рейтингову оцінку не нижче категорії А.

Окреслені зміни набрали чинності протягом липня-серпня 2017 року.

(3) Зняття коштів з рахунків

Починаючи з 24 серпня 2017 року, клієнти українських банків можуть знімати кошти в іноземній валюті зі своїх рахунків без будь-яких обмежень по сумі.

Раніше, до впровадження зазначених змін, клієнти могли знімати зі своїх рахунків не більше 250 000 гривень в еквіваленті на добу.

Новий рамковий закон про валютне регулювання

На додаток, на початку серпня 2017 року НБУ опублікував проект нового закону “Про валюту”, який має на меті запровадження вільного руху капіталу в Україні у відповідності до директив та правил ЄС.

Проект закону наразі публічно обговорюється з усіма зацікавленими сторонами. Очікується, що до кінця цього року він буде поданий до парламенту.


Додаткова інформація

Такі ПОВІДОМЛЕННЯ видаються для інформування клієнтів “Бейкер Макензі” та інших зацікавлених осіб про розвиток законодавства, що може вплинути на них чи іншим чином їх зацікавити. Вищевикладені коментарі не є юридичною порадою чи позицією та не мають розглядатися як такі, що замінюють окрему пораду у конкретній справі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: