fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Секретаріат Енергетичного Співтовариства дав високу оцінку процесу анбандлінгу в газовій сфері України

26/ 11/ 2020
  23 листопада 2020 року було опубліковано Річний звіт про впровадження реформ в енергетичній сфері країн-учасниць Енергетичного Співтовариства Європейського Союзу. Даний звіт було підготовлено Секретаріатом Енергетичного Співтовариства. В документі була дана висока оцінка процесу перетворень в газовому секторі України. За словами Директора Секретаріату Енергетичного співтовариства Янеза Копача, за останній рік Україна зробила «ривок вперед» в газовій сфері. І одним із драйверів такого ривка став процес анбандлінгу (розділення діяльності), статус імплементації якого оцінений в 90% (зі 100% можливих). У Річному звіті про впровадження реформ – 2020 Секретаріату Енергетичного Співтовариства зазначено, що успіх анбандлінгу в Україні забезпечили такі чинники: Відокремлення і сертифікація Оператора ГТС відповідно до норм Третього енергопакету; Завершення юридичних, інформаційних та облікових процедур відокремлення у оператора систем зберігання, а також у операторів газорозподільних систем (ГРМ). Директива 2009/73 / EC і Закон України «Про ринок природного газу» передбачає необхідність, в тому числі, юридичного відокремлення діяльності із розподілу і постачання газу. Варто відзначити, що операторами ГРМ України було також здійснено наступні кроки: Завершено відокремлення облікових процедур операторів ГРМ із забезпеченням повної незалежності і публічного контролю обліку кожного виду діяльності – як за рахунок публікації звітності на сайтах компаній, так і щорічного незалежного аудиту фінансової звітності операторів ГРМ; Повністю реалізовано інформаційний розподіл постачальників і операторів ГРМ – починаючи від використання територіально відокремлених офісів з обмеженими правилами доступу, забезпечення конфіденційності інформації, до введення угод про нерозголошення інформації та інших гарантій конфіденційності у діяльності та внутрішніх процедурах. Оператори ГРМ завершили функціональне розділення діяльності з постачання і розподілу газу, який було забезпечено як за рахунок відокремлення управління, так і за рахунок розмежування ідентичності компаній з використанням окремих брендів, торгових марок, маркетингової політики та каналів комунікацій з клієнтами. І ця робота свого часу також отримала гідну оцінку Секретаріату Енергетичного Співтовариства. Уся діяльність щодо відокремлення діяльності операторів ГРМ знаходяться під контролем Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Зокрема, оператори ГРМ щорічно звітують щодо проведених дій із виконання процедури анбандлінгу відповідно до затверджених Програм відповідності. Вичерпна інформація про такі дії подається також в Секретаріат Енергетичного співтовариства для фахової та незалежної оцінки.

23 листопада 2020 року було опубліковано Річний звіт про впровадження реформ в енергетичній сфері країн-учасниць Енергетичного Співтовариства Європейського Союзу. Даний звіт було підготовлено Секретаріатом Енергетичного Співтовариства. В документі була дана висока оцінка процесу перетворень в газовому секторі України.

За словами Директора Секретаріату Енергетичного співтовариства Янеза Копача, за останній рік Україна зробила «ривок вперед» в газовій сфері. І одним із драйверів такого ривка став процес анбандлінгу (розділення діяльності), статус імплементації якого оцінений в 90% (зі 100% можливих).

У Річному звіті про впровадження реформ – 2020 Секретаріату Енергетичного Співтовариства зазначено, що успіх анбандлінгу в Україні забезпечили такі чинники:

  • Відокремлення і сертифікація Оператора ГТС відповідно до норм Третього енергопакету;
  • Завершення юридичних, інформаційних та облікових процедур відокремлення у оператора систем зберігання, а також у операторів газорозподільних систем (ГРМ).

Директива 2009/73 / EC і Закон України «Про ринок природного газу» передбачає необхідність, в тому числі, юридичного відокремлення діяльності із розподілу і постачання газу.

Варто відзначити, що операторами ГРМ України було також здійснено наступні кроки:

  • Завершено відокремлення облікових процедур операторів ГРМ із забезпеченням повної незалежності і публічного контролю обліку кожного виду діяльності – як за рахунок публікації звітності на сайтах компаній, так і щорічного незалежного аудиту фінансової звітності операторів ГРМ;
  • Повністю реалізовано інформаційний розподіл постачальників і операторів ГРМ – починаючи від використання територіально відокремлених офісів з обмеженими правилами доступу, забезпечення конфіденційності інформації, до введення угод про нерозголошення інформації та інших гарантій конфіденційності у діяльності та внутрішніх процедурах.
  • Оператори ГРМ завершили функціональне розділення діяльності з постачання і розподілу газу, який було забезпечено як за рахунок відокремлення управління, так і за рахунок розмежування ідентичності компаній з використанням окремих брендів, торгових марок, маркетингової політики та каналів комунікацій з клієнтами. І ця робота свого часу також отримала гідну оцінку Секретаріату Енергетичного Співтовариства.

Уся діяльність щодо відокремлення діяльності операторів ГРМ знаходяться під контролем Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Зокрема, оператори ГРМ щорічно звітують щодо проведених дій із виконання процедури анбандлінгу відповідно до затверджених Програм відповідності. Вичерпна інформація про такі дії подається також в Секретаріат Енергетичного співтовариства для фахової та незалежної оцінки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: