fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Sayenko Kharenko здобула перемогу в міжнародному арбітражі для ОЛФА у спорі проти Олайнфарм про стягнення збитків на суму майже 3 мільйони євро

04/ 11/ 2021
  Команда практики міжнародного арбітражу успішно захистила інтереси ТОВ «ОЛФА». За результатами розгляду позову українського дистрибютора медичної та фармацевтичної продукції ТОВ «ОЛФА» (ОЛФА) проти латвійської компанії АТ «Олайнфарм» (Олайнфарм) Міжнародний комерційний арбітражний суд при Торгово-промисловій палаті України (МКАС при ТПП України) присудив позивачу збитки на суму майже 3 мільйони євро. Комплексний спір щодо довгострокового договору поставки в Україну лікарських засобів та виробів медичного призначення розглядався МКАС при ТПП України у межах двох паралельних справ. Для всебічного розгляду арбітражних справ було опитано багато експертів та свідків від кожної сторони. Арбітри також вирішували складні питання застосування права різних країн та визначення розміру завданих ОЛФА збитків. У межах першої справи ОЛФА звернулася до МКАС при ТПП України з позовом про стягнення штрафу за непоставку товару та збитків, завданих внаслідок порушення Олайнфарм договору у 2020 році. МКАС при ТПП України прийняв позицію позивача та встановив факт порушення Олайнфарм довгострокового договору, зокрема, щодо необґрунтованої відмови виконувати його умови. В результаті арбітраж присудив ОЛФА компенсацію збитків на загальну суму майже 3 мільйони євро, як втрачений прибуток за 2020 рік, а також стягнув штраф, передбачений договором. Такий позитивний результат був досягнутий завдяки проактивній позиції та стратегії ведення справи у МКАС при ТПП України, розробленій юристами Sayenko Kharenko у координації з клієнтом. У процесі розгляду справи фірма залучила низку свідків та авторитетних експертів. Їхні свідчення виявилися для складу арбітражного суду однією з ключових підстав для підтвердження правильності позиції ОЛФА. Наразі ОЛФА активно займається виконанням отриманого арбітражного рішення проти Олфайнфарм. Окрім цього, ОЛФА вже розпочала процес стягнення з Олайнфарм додатково понесених збитків у звязку з триваючим порушенням Олайнфарм чинного договору в 2021 році. Команда Sayenko Kharenko працювала над проєктом у складі старших юристів Андрія Стеценка та Дмитра Рябікіна, юристів Аліни Данилейко та Ярослави Франк, а також молодшого юриста Юлії Павлової під загальним керівництвом радника Володимира Яремка. * * * Про Sayenko Kharenko Sayenko Kharenko — одна з провідних юридичних фірм України, що надає комплексну підтримку в усіх основних галузях економіки. Заснована у 2004 році, тепер фірма є однією з найбільших юридичних фірм України і налічує більш як 120 юристів. За 17 років Sayenko Kharenko допомогла понад 2000 клієнтам із 60 країн світу: від міжнародних корпорацій до некомерційного сектора. Детальніша інформація за покликанням www.sk.ua. Контактна інформація: Альона Онищенко, Директор відділу маркетингу і розвитку T: +380 44 499 6000, E: aon@sk.ua

Команда практики міжнародного арбітражу успішно захистила інтереси ТОВ «ОЛФА». За результатами розгляду позову українського дистриб’ютора медичної та фармацевтичної продукції ТОВ «ОЛФА» (ОЛФА) проти латвійської компанії АТ «Олайнфарм» (Олайнфарм) Міжнародний комерційний арбітражний суд при Торгово-промисловій палаті України (МКАС при ТПП України) присудив позивачу збитки на суму майже 3 мільйони євро.

Комплексний спір щодо довгострокового договору поставки в Україну лікарських засобів та виробів медичного призначення розглядався МКАС при ТПП України у межах двох паралельних справ. Для всебічного розгляду арбітражних справ було опитано багато експертів та свідків від кожної сторони. Арбітри також вирішували складні питання застосування права різних країн та визначення розміру завданих ОЛФА збитків.

У межах першої справи ОЛФА звернулася до МКАС при ТПП України з позовом про стягнення штрафу за непоставку товару та збитків, завданих внаслідок порушення Олайнфарм договору у 2020 році. МКАС при ТПП України прийняв позицію позивача та встановив факт порушення Олайнфарм довгострокового договору, зокрема, щодо необґрунтованої відмови виконувати його умови. В результаті арбітраж присудив ОЛФА компенсацію збитків на загальну суму майже 3 мільйони євро, як втрачений прибуток за 2020 рік, а також стягнув штраф, передбачений договором.

Такий позитивний результат був досягнутий завдяки проактивній позиції та стратегії ведення справи у МКАС при ТПП України, розробленій юристами Sayenko Kharenko у координації з клієнтом. У процесі розгляду справи фірма залучила низку свідків та авторитетних експертів. Їхні свідчення виявилися для складу арбітражного суду однією з ключових підстав для підтвердження правильності позиції ОЛФА.

Наразі ОЛФА активно займається виконанням отриманого арбітражного рішення проти Олфайнфарм. Окрім цього, ОЛФА вже розпочала процес стягнення з Олайнфарм додатково понесених збитків у зв’язку з триваючим порушенням Олайнфарм чинного договору в 2021 році.

Команда Sayenko Kharenko працювала над проєктом у складі старших юристів Андрія Стеценка та Дмитра Рябікіна, юристів Аліни Данилейко та Ярослави Франк, а також молодшого юриста Юлії Павлової під загальним керівництвом радника Володимира Яремка.

* * *

Про Sayenko Kharenko

Sayenko Kharenko — одна з провідних юридичних фірм України, що надає комплексну підтримку в усіх основних галузях економіки. Заснована у 2004 році, тепер фірма є однією з найбільших юридичних фірм України і налічує більш як 120 юристів. За 17 років Sayenko Kharenko допомогла понад 2000 клієнтам із 60 країн світу: від міжнародних корпорацій до некомерційного сектора.

Детальніша інформація за покликанням www.sk.ua.

Контактна інформація: Альона Онищенко, Директор відділу маркетингу і розвитку

T: +380 44 499 6000, E: aon@sk.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: