fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Sayenko Kharenko – юридичний радник Укрексімбанку у зв’язку з успішним повторним випуском єврооблігацій на суму 4 мільярди гривень

20/ 03/ 2018
  Sayenko Kharenko виступила радником з питань українського права Публічного акціонерного товариства «Державний експортно-імпортний банк України» (Укрексімбанк) у зв’язку з випуском облігацій участі у кредиті, деномінованих у національній валюті, на суму 4 051 000 000  гривень (приблизно 150  000 000 доларів США) з процентною ставкою 16,5 % річних та терміном погашення у 2021 році. Citigroup Global Markets Limited і J.P. Morgan Securities plc виступили лід-менеджерами випуску. Трансакція стала другим в історії українських емітентів випуском єврооблігацій, деномінованих у гривні. Першу аналогічну трансакцію також здійснив Укрексімбанк у 2011 році за юридичного супроводу Sayenko Kharenko (реліз доступний за цим посиланням). На відміну від єврооблігацій 2011 року новий випуск структурований як облігації участі у кредиті, а також має низку інших відмінностей, зокрема в аспектах валютного контролю та оподаткування. «В результаті трансакції Укрексімбанк отримав фінансовий ресурс у гривні строком на три роки, можливість залучення якого на локальному ринку на сьогодні практично відсутня. Це дозволить банку реалізовувати довгострокові кредитні проекти, створюючи сприятливі умови для сталого розвитку економіки України», - зазначається у прес-релізі Укрексімбанку. Партнер Sayenko Kharenko Антон Коробейніков прокоментував: «Для нас завжди надзвичайно цікаво та приємно працювати з командою Укрексімбанку. Значна кількість проектів, які реалізує банк, є інноваційними та часто унікальними для українського ринку. Ми сподіваємося, що інші українські банки найближчим часом також розглянуть можливість виходу на міжнародні ринки капіталу, враховуючи те, що цього року закінчується строк дії податкових пільг для єврооблігацій». Публічне акціонерне товариство «Державний експортно-імпортний банк України» – один з найбільших банків України, 100 % статутного капіталу якої належать державі. Банк обслуговує значну кількість українських підприємств-експортерів приватної та державної форм власності, має найрозгалуженішу в країні мережу банків-кореспондентів, успішно співпрацює з Міжнародним банком реконструкції та розвитку, Європейським банком реконструкції та розвитку, Європейським інвестиційним банком, Міжнародною фінансовою корпорацією, іншими провідними міжнародними фінансовими організаціями, іноземними банками та фінансово-кредитними інститутами. Команда Sayenko Kharenko працювала над проектом під керівництвом партнера Антона Коробейнікова у складі старшого юриста Марти Лозенко, юриста Дениса Наконечного і молодших юристів Віри Паньків і Олеся Трачука.  Старший юрист Костянтин Пенськой, юристи Юрій Дмитренко і Михайло Гринишин  консультували з питань українського податкового і корпоративного права.

Sayenko Kharenko виступила радником з питань українського права Публічного акціонерного товариства «Державний експортно-імпортний банк України» (Укрексімбанк) у зв’язку з випуском облігацій участі у кредиті, деномінованих у національній валюті, на суму 4 051 000 000  гривень (приблизно 150  000 000 доларів США) з процентною ставкою 16,5 % річних та терміном погашення у 2021 році. Citigroup Global Markets Limited і J.P. Morgan Securities plc виступили лід-менеджерами випуску.

Трансакція стала другим в історії українських емітентів випуском єврооблігацій, деномінованих у гривні. Першу аналогічну трансакцію також здійснив Укрексімбанк у 2011 році за юридичного супроводу Sayenko Kharenko (реліз доступний за цим посиланням). На відміну від єврооблігацій 2011 року новий випуск структурований як облігації участі у кредиті, а також має низку інших відмінностей, зокрема в аспектах валютного контролю та оподаткування.

«В результаті трансакції Укрексімбанк отримав фінансовий ресурс у гривні строком на три роки, можливість залучення якого на локальному ринку на сьогодні практично відсутня. Це дозволить банку реалізовувати довгострокові кредитні проекти, створюючи сприятливі умови для сталого розвитку економіки України», – зазначається у прес-релізі Укрексімбанку.

Партнер Sayenko Kharenko Антон Коробейніков прокоментував: «Для нас завжди надзвичайно цікаво та приємно працювати з командою Укрексімбанку. Значна кількість проектів, які реалізує банк, є інноваційними та часто унікальними для українського ринку. Ми сподіваємося, що інші українські банки найближчим часом також розглянуть можливість виходу на міжнародні ринки капіталу, враховуючи те, що цього року закінчується строк дії податкових пільг для єврооблігацій».

Публічне акціонерне товариство «Державний експортно-імпортний банк України» – один з найбільших банків України, 100 % статутного капіталу якої належать державі. Банк обслуговує значну кількість українських підприємств-експортерів приватної та державної форм власності, має найрозгалуженішу в країні мережу банків-кореспондентів, успішно співпрацює з Міжнародним банком реконструкції та розвитку, Європейським банком реконструкції та розвитку, Європейським інвестиційним банком, Міжнародною фінансовою корпорацією, іншими провідними міжнародними фінансовими організаціями, іноземними банками та фінансово-кредитними інститутами.

Команда Sayenko Kharenko працювала над проектом під керівництвом партнера Антона Коробейнікова у складі старшого юриста Марти Лозенко, юриста Дениса Наконечного і молодших юристів Віри Паньків і Олеся Трачука.  Старший юрист Костянтин Пенськой, юристи Юрій Дмитренко і Михайло Гринишин  консультували з питань українського податкового і корпоративного права.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: