fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Sayenko Kharenko – юридичний радник у зв’язку з проєктним фінансуванням для будівництва Тилігульської вітроелектростанції компанії ДТЕК на суму 450 мільйонів євро

09/ 02/ 2025
  Sayenko Kharenko виступила українським юридичним радником провідних іноземних банків та Експортно-інвестиційного фонду Данії (EIFO) у зв’язку з наданням проєктного фінансування на суму 370 мільйонів євро для будівництва Тилігульської вітроелектростанції компанії ДТЕК, лідера української відновлюваної енергетики та найбільшого приватного інвестора в енергетичному секторі країни. Фінансування було забезпечено гарантією EIFO. Разом з фінансуванням решти вартості проєкту компанією ДТЕК, загальна сума інвестицій складе 450 мільйонів євро, що робить це найбільшою інвестицією приватного сектору в Україні з моменту повномасштабного вторгнення росії у 2022 році та найбільшою в історії приватною інвестицією в енергетичний сектор країни. Залучені кошти будуть спрямовані на придбання 64 вітрових турбін у компанії Vestas, провідного світового виробника вітрових турбін. ДТЕК оприлюднив плани щодо прискорення будівництва протягом 2025 року для того, щоб його завершити до кінця 2026 року. Кількість турбін розширеного вітропарку зросте з 19 до 83, а потужність збільшиться в чотири рази – з 114 до 500 МВ. Очікується, що на повній потужності Тилігульська ВЕС вироблятиме 1,7 ТВт-год електроенергії на рік – цього достатньо для забезпечення електроенергією 900 000 українських домівок. «Це фінансування є важливим досягненням для відновлення України в умовах триваючої війни. Ми раді, що виступили юридичним радником EIFO та кредиторів у підтримці цього амбітного проєкту і сприянні швидкій реалізації зусиль ДТЕК щодо розширення будівництва», – прокоментував Антон Коробейніков, партнер Sayenko Kharenko. «Наша команда пишається тим, що долучилася до знакової транзакції з проєктного фінансування такого масштабу, яка демонструє надзвичайні зусилля всіх залучених сторін. Ми переконані, що енергетичний сектор України відіграватиме ключову роль у залученні іноземних інвестицій та відбудові економіки країни», – додав Ігор Лозенко, партнер Sayenko Kharenko. Над проєктом працювала команда Sayenko Kharenko під керівництвом партнерів Антона Коробейнікова та Ігоря Лозенка та включала старших юристів Олеся Трачука та Наталію Гутаревич, юристів Владиславу Міцай, Наталію Хмельовську, Євгена Коваля та молодших юристів Артема Медвецького, Миколу Супруновича та Поліну Савінську. Команда з питань нерухомості включала радника Тимура Енхбаяра, старшого юриста Тараса Бондаренка та молодших юристів Вікторію Чорну, Агіла Алієва, Владислава Новицького та Максима Кисіля.

Sayenko Kharenko виступила українським юридичним радником провідних іноземних банків та Експортно-інвестиційного фонду Данії (EIFO) у зв’язку з наданням проєктного фінансування на суму 370 мільйонів євро для будівництва Тилігульської вітроелектростанції компанії ДТЕК, лідера української відновлюваної енергетики та найбільшого приватного інвестора в енергетичному секторі країни. Фінансування було забезпечено гарантією EIFO. Разом з фінансуванням решти вартості проєкту компанією ДТЕК, загальна сума інвестицій складе 450 мільйонів євро, що робить це найбільшою інвестицією приватного сектору в Україні з моменту повномасштабного вторгнення росії у 2022 році та найбільшою в історії приватною інвестицією в енергетичний сектор країни.

Залучені кошти будуть спрямовані на придбання 64 вітрових турбін у компанії Vestas, провідного світового виробника вітрових турбін. ДТЕК оприлюднив плани щодо прискорення будівництва протягом 2025 року для того, щоб його завершити до кінця 2026 року. Кількість турбін розширеного вітропарку зросте з 19 до 83, а потужність збільшиться в чотири рази – з 114 до 500 МВ. Очікується, що на повній потужності Тилігульська ВЕС вироблятиме 1,7 ТВт-год електроенергії на рік – цього достатньо для забезпечення електроенергією 900 000 українських домівок.

«Це фінансування є важливим досягненням для відновлення України в умовах триваючої війни. Ми раді, що виступили юридичним радником EIFO та кредиторів у підтримці цього амбітного проєкту і сприянні швидкій реалізації зусиль ДТЕК щодо розширення будівництва», – прокоментував Антон Коробейніков, партнер Sayenko Kharenko.

«Наша команда пишається тим, що долучилася до знакової транзакції з проєктного фінансування такого масштабу, яка демонструє надзвичайні зусилля всіх залучених сторін. Ми переконані, що енергетичний сектор України відіграватиме ключову роль у залученні іноземних інвестицій та відбудові економіки країни», – додав Ігор Лозенко, партнер Sayenko Kharenko.

Над проєктом працювала команда Sayenko Kharenko під керівництвом партнерів Антона Коробейнікова та Ігоря Лозенка та включала старших юристів Олеся Трачука та Наталію Гутаревич, юристів Владиславу Міцай, Наталію Хмельовську, Євгена Коваля та молодших юристів Артема Медвецького, Миколу Супруновича та Поліну Савінську. Команда з питань нерухомості включала радника Тимура Енхбаяра, старшого юриста Тараса Бондаренка та молодших юристів Вікторію Чорну, Агіла Алієва, Владислава Новицького та Максима Кисіля.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: