fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Sayenko Kharenko – юридичний радник у зв’язку із залученням Енергоатомом фінансування для будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива

26/ 02/ 2018
  Sayenko Kharenko виступила радником з питань українського права у зв’язку з наданням фінансування Державному підприємству «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» на суму 250 мільйонів доларів США. Енергоатом – експлуатуюча організація усіх діючих атомних електростанцій України. Кредит буде спрямовано на будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) у зоні відчуження Чорнобильської АЕС. Фінансування кредиту було здійснено шляхом випуску облігацій на фондовому ринку США. Емітентом облігацій і кредитором по відношенню до Енергоатому виступила спеціальна юридична особа, створена у формі трасту за законодавством штату Делавер. Виконання зобов’язань за кредитом було забезпечено державною гарантією України. Крім того, політичні ризики за проектом було застраховано Корпорацією зарубіжних приватних інвестицій (OPIC), американською урядовою установою, яка займається фінансуванням проектів розвитку. Завдяки даним елементам структури трансакції агентство Moody’s присвоїло облігаціям рейтинг Аа2, а відсоткова ставка за кредитом є однією з історично найнижчих для українського позичальника. Кредит став рідкісним прикладом того, коли можливості фондового ринку було задіяно для фінансування конкретного проекту в Україні. Більшість інших випусків облігацій українськими позичальниками використовувалися для фінансування їхніх потреб у капіталі без прив’язки до конкретних проектів. Після завершення будівництва сховище має забезпечити зберігання до 169 тон відпрацьованого палива на рік, що призведе до значної щорічної економії для енергетичного сектору України. Sayenko Kharenko виступила юридичним радником як OPIC, так і лід-менеджера розміщення облігацій. Партнер Назар Чернявський прокоментував: «Ця знаменна трансакція, яку було реалізовано за підтримки урядів України і США, наближає Україну до енергетичної незалежності. Ми дуже раді бути причетними до цього проекту». Офіційний реліз доступний за посиланням. Команда Sayenko Kharenko працювала над проектом у складі радника Олександра Ольшанського, юриста Дмитра Василини та молодших юристів Дениса Наконечного, Віри Паньків і Олеся Трачука під керівництвом партнера Назара Чернявського.

Sayenko Kharenko виступила радником з питань українського права у зв’язку з наданням фінансування Державному підприємству «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» на суму 250 мільйонів доларів США. Енергоатом – експлуатуюча організація усіх діючих атомних електростанцій України.

Кредит буде спрямовано на будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) у зоні відчуження Чорнобильської АЕС. Фінансування кредиту було здійснено шляхом випуску облігацій на фондовому ринку США. Емітентом облігацій і кредитором по відношенню до Енергоатому виступила спеціальна юридична особа, створена у формі трасту за законодавством штату Делавер. Виконання зобов’язань за кредитом було забезпечено державною гарантією України. Крім того, політичні ризики за проектом було застраховано Корпорацією зарубіжних приватних інвестицій (OPIC), американською урядовою установою, яка займається фінансуванням проектів розвитку. Завдяки даним елементам структури трансакції агентство Moody’s присвоїло облігаціям рейтинг Аа2, а відсоткова ставка за кредитом є однією з історично найнижчих для українського позичальника.

Кредит став рідкісним прикладом того, коли можливості фондового ринку було задіяно для фінансування конкретного проекту в Україні. Більшість інших випусків облігацій українськими позичальниками використовувалися для фінансування їхніх потреб у капіталі без прив’язки до конкретних проектів. Після завершення будівництва сховище має забезпечити зберігання до 169 тон відпрацьованого палива на рік, що призведе до значної щорічної економії для енергетичного сектору України.

Sayenko Kharenko виступила юридичним радником як OPIC, так і лід-менеджера розміщення облігацій. Партнер Назар Чернявський прокоментував: «Ця знаменна трансакція, яку було реалізовано за підтримки урядів України і США, наближає Україну до енергетичної незалежності. Ми дуже раді бути причетними до цього проекту».

Офіційний реліз доступний за посиланням.

Команда Sayenko Kharenko працювала над проектом у складі радника Олександра Ольшанського, юриста Дмитра Василини та молодших юристів Дениса Наконечного, Віри Паньків і Олеся Трачука під керівництвом партнера Назара Чернявського.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: