fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Sayenko Kharenko бере участь в розробці правової бази, що регулює роботу інженерів-консультантів в українських будівельних проектах

29/ 08/ 2018
  Команда Sayenko Kharenko брала активну участь у діяльності робочої групи, що працювала над створенням правової бази, покликаної регулювати діяльність незалежних інженерів-консультантів у будівельних проектах в Україні. До складу створеної офісом підтримки реформ Міністерства інфраструктури України робочої групи увійшли представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, а також Державного агентства автомобільних доріг України (Укравтодор) спільно з іншими експертами різних галузей. Розроблений проект закону «Про внесення змін  до деяких законодавчих актів України щодо участі інженера-консультанта у реалізації будівельних проектів» має на меті посилити роль інженерів-консультантів під час реалізації будівельних проектів задля забезпечення кращого контроля якості робіт та покращення системи управління контрактами та регулювання претензій, а також для мінімізації ризиків, пов’язаних із будівництвом. Команда Sayenko Kharenko забезпечила розробку, внесення коментарів та оцінку положень закону з юридичної та ринкової точки зору, а також аналіз відповідного іноземного законодавства, що регулює повноваження та відповідальність інженерів-консультантів, аби гарантувати відповідність найкращим світовим сучасним практикам. В результаті запропоновано поправки до Цивільного Кодексу, Господарського Кодексу, Закону «Про архітектурну діяльність» та інших відповідних правових актів. Законопроект отримав схвальні відгуки 9 серпня 2018 року під час обговорення на чолі з Володимиром Омеляном, Міністром інфраструктури України. Очікується, що найближчим часом законопроект буде представлено для розгляду у Верховній Раді. Радник Володимир Яремко зазначив: «Законопроект – це перший, хоча і дуже важливий крок на шляху до створення ринку нової професії «інженерів-консультантів» в Україні. Міжнародну організацію інженерів-консультантів (FIDIC) було засновано ще у 1913 році. Однією з особливостей контрактів FIDIC є участь інженера-консультанта у процесі будівництва для забезпечення якості контролю та ефективного управління контрактами. Після прийняття закону будівельний ринок в Україні зможе використовувати найкращі практики, схвалені міжнародними фінансовими інститутами. Найбільше значення це має для великих інфраструктурних проектів. Втім варто зазначити, що те, як будуть використовуватися ці практики, залежить від учасників кожного окремого проекту та від того, наскільки ефективно вони залучатимуть інженера-консультанта до своєї системи контрактів. Уряду та іншим стейкхолдерам доведеться докласти ще чимало зусиль, перш ніж можна буде говорити про вдале завершення цієї реформи». Команда Sayenko Kharenko працювала над цим pro bono проектом у складі радника Володимира Яремка та молодшого юриста Владлени Лаврушиної.

Команда Sayenko Kharenko брала активну участь у діяльності робочої групи, що працювала над створенням правової бази, покликаної регулювати діяльність незалежних інженерів-консультантів у будівельних проектах в Україні.

До складу створеної офісом підтримки реформ Міністерства інфраструктури України робочої групи увійшли представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, а також Державного агентства автомобільних доріг України (Укравтодор) спільно з іншими експертами різних галузей.

Розроблений проект закону «Про внесення змін  до деяких законодавчих актів України щодо участі інженера-консультанта у реалізації будівельних проектів» має на меті посилити роль інженерів-консультантів під час реалізації будівельних проектів задля забезпечення кращого контроля якості робіт та покращення системи управління контрактами та регулювання претензій, а також для мінімізації ризиків, пов’язаних із будівництвом.

Команда Sayenko Kharenko забезпечила розробку, внесення коментарів та оцінку положень закону з юридичної та ринкової точки зору, а також аналіз відповідного іноземного законодавства, що регулює повноваження та відповідальність інженерів-консультантів, аби гарантувати відповідність найкращим світовим сучасним практикам. В результаті запропоновано поправки до Цивільного Кодексу, Господарського Кодексу, Закону «Про архітектурну діяльність» та інших відповідних правових актів.

Законопроект отримав схвальні відгуки 9 серпня 2018 року під час обговорення на чолі з Володимиром Омеляном, Міністром інфраструктури України. Очікується, що найближчим часом законопроект буде представлено для розгляду у Верховній Раді.

Радник Володимир Яремко зазначив: «Законопроект – це перший, хоча і дуже важливий крок на шляху до створення ринку нової професії «інженерів-консультантів» в Україні. Міжнародну організацію інженерів-консультантів (FIDIC) було засновано ще у 1913 році. Однією з особливостей контрактів FIDIC є участь інженера-консультанта у процесі будівництва для забезпечення якості контролю та ефективного управління контрактами. Після прийняття закону будівельний ринок в Україні зможе використовувати найкращі практики, схвалені міжнародними фінансовими інститутами. Найбільше значення це має для великих інфраструктурних проектів. Втім варто зазначити, що те, як будуть використовуватися ці практики, залежить від учасників кожного окремого проекту та від того, наскільки ефективно вони залучатимуть інженера-консультанта до своєї системи контрактів. Уряду та іншим стейкхолдерам доведеться докласти ще чимало зусиль, перш ніж можна буде говорити про вдале завершення цієї реформи».

Команда Sayenko Kharenko працювала над цим pro bono проектом у складі радника Володимира Яремка та молодшого юриста Владлени Лаврушиної.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: